کد خبر: ۳۰۳۴۱۶
تعداد نظرات: ۱۱ نظر
تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۷

مدافع قهرمانی لیگ جهانی در تهران زانو زد/ایران سه - آمریکا صفر

تیم ملی والیبال ایران نخستین شکست تیم ملی آمریکا، مدافع عنوان قهرمانی لیگ جهانی را مقتدرانه در تهران رقم زد.
آفتاب‌‌نیوز :
سالن 12 هزار نفری آزادی تهران از هوادارانی بود که برای تماشای مسابقه والیبال ایران و امریکا از هفته ششم لیگ جهانی 2015 از ساعتی قبل تمام صندلی‌ها و سکوها را پر کرده بودند. حتی جای سوزن انداختن هم در سالن نبود.

به گزارش ایسنا، با فریادهای ایران ایران هزاران تماشاگر جو عجیبی بر سالن حاکم شده بود. ملی پوشان ایران با پیراهن سرخ برابر سفید و سورمه‌ای پوشان آمریکا به میدان رفتند.

در نخستین میزبانی ایران در فصل جاری لیگ جهانی والیبال، مجتبی میرزاجانپور، سعید معروف، محمد موسوی، شهرام محمودی، عادل غلامی، میلاد عبادی پور و مهدی مرندی ترکیب تیم ایران در شروع مسابقه بودند.

ست نخست: 25-19 ایران

جو سالن تماما به سود ایران بود. آمریکایی‌ها تا حد زیادی تحت تاثیر شرایط سالن و تشویق های مکرر تیم ایران بودند و شروع خوبی نداشتند. ایران با بازی تماشایی معروف و نقش آفرینی خوب محمودی همان ابتدا سه – چهار امتیاز جلو افتاد. بازیکنان ایران که بارها در این سالن به میدان رفته بودند، به خوبی سرویس می‌زدند و در کارهای سرعتی بهتر از حریف بودند.

در این دیدار هم تمرکز حملات تیم ایران از منطقه دو بود. میرزاجانپور به خوبی از پاس‌های بلند امتیاز می‌ساخت. ایران 16 بر 11 از حریف جلو بود. تماشاگران غرق شادی بودند و پرچم سه رنگ ایران را در دست داشتند. اگر چه راسل و اندرسون در حملات برق‌آسا عمل می کردند اما توپ گیری‌های خوب مرندی اجازه نمی‌داد اختلاف امتیازها زیاد شود.

مکسول هالت تلاش زیادی می کرد تا در روی تور سد حکمی را پدید آورد. اما نمایش خیره کننده سرعتی از موسوی تلاش او را بی‌نتیجه می‌گذاشت. ایران ست نخست بازی را مقتدرانه با امتیاز 25 بر 19 به سود خود تمام کرد.

ست دوم: 29-27

تیم والیبال آمریکا در ست اول مسابقه 12 خطا داشت. بازیکنان این تیم نمی‌توانستد بی‌نقص سرویس بزنند. همین موضوع دریافت‌های اول تیم ایران را راحت می‌کرد. شهرام محمودی بارها با پروازهای خیره‌کننده خود قلب دفاعی حریف را می‌شکافت. ایران در استفاده از تاکتیک پایپ موفق‌تر از حریف بود. در آمریکا اما متیو اندرسون همچنان بارقه هایی از امید را زنده نگه می‌داشت. آمریکایی‌ها در ست دوم محتاط‌تر بازی می‌کردند. با این حال روند کار در دست تیم ایران بود. دیوید اسمیت سرانجام موفق شد با چند سرویس خوب و بهره بردن از ضعف دریافت ایران کار را به تساوی بکشد. همین کافی بود تا آمریکایی‌ها با دریافت های خوب شوجی و اسپک‌های طلایی اندرسون سرانجام یک امتیاز پیش بیفتند. مجری سالن سعی می‌کرد تا از طریق بلندگو تماشاگران را تهییج کند. بازی خوب و موثر کریستنسون و هالت موجب شد خیلی زود آمریکا امتیاز جلو بیفتد. این برتری حتی تا امتیاز 19 ادامه داشت. کواچ سعی داشت تا با گرفتن وقت استراحت تیمش را به بازی برگرداند. مهدوی و فرهاد قائمی به میدان رفتند. مهدوی موفق شد تا با دفاع موثر ایران را به یک قدمی آمریکا برساند. کار در امتیازهای پایانی پایاپای پیش رفت.

یک کار سرعتی از عادل غلامی کار را در امتیاز 23 به تساوی کشاند. هیچ یک از دو تیم سرتسلیم شدن نداشتند. اندرسون براستی بهترین مهره آمریکایی‌ها بود. موسوی هم در ایران نقش‌آفرینی فوق‌العاده ای داشت. امریکا 26 بر 25 از ایران پیش افتاده بود. عبادی‌پور اما در یک کار ترکیبی باز هم کار را مساوی کرد. سرانجام ایران با سرویس عالی قائمی یک امتیاز جلو افتاد. آمریکا تقاضای ویدیو چک داد اما پذیرفته نشد. ایران سرانجام با سرویس خوب موسوی و اشتباه حریف 29 بر 27 ست دوم را برد و یک امتیاز از این مسابقه را برای خود قطعی کرد.

ست سوم: 25-20 ایران

آمریکایی‌ها در ست سوم چیزی برای از دست دادن نداشتند. آنها از همان ابتدا کار را محکم آغاز کردند. در مقابل بازیکنان ایران که حسابی روحیه گرفته بودند هم با اقتدار برای کسب هر سه امتیاز این دیدار می جنگیدند. بازی تماشایی قائمی و محمودی سرانجام ایران را از حریف جلو انداخت. آمریکایی‌ها در آستانه نخستین باخت خود در لیگ جهانی 2015 بودند. اسپرو سرمربی این تیم تلاش زیادی می‌کرد تا با تغییر ارنج تمیش را به بازی برگرداند. موسوی در این دیدار نمایش خوبی در دفاع روی تور داشت. معروف هم با پاس‌های بی‌نقص خود دفاع روی تور حریف را جا می‌گذاشت. تیم ایران در ست سوم به مراتب بهتر از حریف کار کرد. تماشاگران لحظه‌ای دست از تشویق نمی‌کشیدند. عادل غلامی موفق‌تر از سرعتی‌های حریف از توپ‌های برگشتی امتیاز می ساخت. مهدی مرندی هم به واقع در توپ‌گیری عالی بود. تیم ملی والیبال ایران با ارائه یک نمایش منطقی ست سوم بازی را هم با امتیاز 25- به سود خود تمام کرد.

سرانجام تیم ملی والیبال ایران با نتیجه 3 بر صفر و امتیازهای ( 25-19، 29-27 و 25-20 ) مقابل آمریکا به برتری رسید.

حاشیه‌ها

نیروهای یگان ویژه تدابیر شدیدی را برای کنترل جمعیت اتخاذ کرده بودند. به طوری از یک ساعت قبل از شروع مسابقه ورود خبرنگاران هم با مشکل مواجه شد. حتی برخی از نیروهای حراست و یگان ویژه با خبرنگاران درگیر شدند.

برخورد سختگیرانه نیروهای حراست حتی در جایگاه ویژه نیز ادامه داشت. به طوری که دوربین HD مستقر در این جایگاه در شلوغی شکست.

جمعیت حاضر در سالن با ورود بازیکنان به زمین یکصدا تیم ملی ایران را تشویق می کردند.

همچنین خوردوهایی که برای تبلیغ کنار زمین قرار داده شده بود، قبل از این مسابقه از محل سالن خارج شد.

تیم های والیبال ایران و آمریکا از ساعت 21 امروز در سالن 12 هزار نفری آزادی به مصاف هم می‌روند.

با توجه به ممنوعیت ورود کلیه بانوان از ورود خبرنگان خانم هم جلوگیری شد.

دکتر محمد اصفهانی، حسین توکلی، مهدی پاکدل و حمید فرخ نژاد برای تماشای این مسابقه به سالن آمده‌اند.

نکته جالب این که داگ بیل رئیس فدراسیون والیبال امریکا از کنار زمین و آنالیزور تیمش بازی را تماشا می‌کند و به جایگاه ویژه نرفته است.

فرهاد ظریف، حمزه زرینی و سامان قائمی از کنار زمین بازی را تماشا می‌کردند. البته ظریف بر خلاف سایر بازیکنان اصلی و دخیره ایران با لباس شخصی در سالن حاضر بود.

سعید معروف در طول بازی و در امتیازهایی که دو تیم معترض بودند سعی می‌کرد به داور دوم مسابقه فشار بیاورد.

داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در طول بازی با استرس بالایی بازی را دنبال می‌کرد.

شعبانی بهار معاون وزیر ورزش در جریان بازی ایستاده ایران را تشویق می‌کرد.

در ست دوم در حالی که کواچ درخواست داده بود بازبینی صورت گیرد بازیکنان با فریاد از او خواستند درخواستش را پس بگیرد اما به دلیل جو وحشتناک سالن کواچ صدای آنها را نشنید و یک فرصت ویدیو چک ایران از دست رفت.

جیمی جامپ والیبال قبل از ورود به زمین توسط ماموران مهار شد. او قصد داشت از سمت زمین آمریکا وارد شود که با اقدام به موقع ماموران حراست به هدفش نرسید.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۱۱
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۹
7
45
به نظر من پخش نکردن سرود ملی آمریکا از تلویزیون خوب نبود. ورزش جای دشمنی نیست
آزاده
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۹
3
22
واقعادلم شکست من که به عشق وطنم علی رغم داشتن شرایط زندگی خوب درخارج ازکشور به عنوان یک انسان حق ورود به یک مکان اجتماعی راندارم تاکی باید برای حل مساله صورت مساله راپاک کنیم برادرم کاش به جای تجمع درجهت مخالفت باحضورمن توی ورزشگاه برضدفحش ناموسی که ازدهان یک به ظاهرناموس پرست خارج میشد تجمع می کردی به هرحال منکه برای گرفتن حقم بازهم مبارزه می کنم
آریا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۹
1
17
درود بر شرف و غیرت والیبالیستهای ایران قابل توجه فوتبالیستها برن سالن والیبال یخورده از غیرت این دلاورها درس بگیرند
مسعود
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۹
1
14
آقا تبریک..
تبریک ب من تبریک ب شما تبریک ب همه..
احمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۹
1
10
درود بر شما باغیرتان سربلند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۳۰
2
21
این چه تیتریه؟ یعنی مابه خاطر باختهای قبلیمون به آمریکا جلوش زانو زده بودیم؟
فرزاد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۳۰
4
9
ایران شیرررررررره
نیکوکار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۳۰
0
14
اول درود بر شرف بلند قامتانمان واقعا به خودمون میبالیم دوم کار صدا وسیما زشت بود خداوکیلی سرود ما رو انجا پخش نمیکردن چه حسی به ما دست میداد . بی ادبی خودمونو نشون میده
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۳۰
0
6
کلا صدا و سیما مسئول ضایع کردن ویژگیهای خوب ایرانی جماعته. این پخش نکردن سرود هم مشت محکمی بود که صدا و سیما به دهن من ایرانی میهان دوست زد. هنوز فکم درد میکنه
kazhdom
|
United States of America
|
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۳۰
2
1
مردم آمریکا بر خلاف دولت امریکا و سیاستهای دولتمردانشون خیلی شریف هستن . گرچه سلطه طلبی اونها مردود و غیره قابل تحمله ولی در خیلی از ضمینه ها واقعا ابرقدرت هستند . ایران هم ثابت کرد که در میان شایسته های دنیا باید جایگاه ویژه ای داشته باشه . مرسی آمریکاولی ببخشید ما ایرانی هستیم ، کنار لطفا
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۱
0
2
من نمیدونم گزارشگره چرا این وسط از یه طرف هی به کواچ گیر میداد، از طرف دیگه به مردم درس اخلاق میداد.
تپق هم که دیگه از شمارش خارج شده بود.
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین