کد خبر: ۳۰۳۵۷۶
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۸
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی، روند برگزاری آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۹۴ را تشریح کرد.
آفتاب‌‌نیوز : پورکاظمی در این خصوص اظهار داشت: آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۹۴ به طور همزمان در سراسر کشور در ۳۰ شهر و ۳۲ حوزه امتحانی روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه از ۳۰ اردیبهشت تا اول خرداد طی دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار شد.
 
وی با بیان این مطلب گفت: در این آزمون تعداد ۹۰ هزار و ۱۴۳ نفر که ۵۸ هزار و ۷۹۵ نفر زن ( ۷۳.۰۴درصد ) و ۲۴ هزار و ۲۹۵ نفر مرد (۲۶.۹۶درصد) در ۵۸ رشته امتحانی ثبت نام، که نهایتا حدود ۷۰درصد در جلسه آزمون شرکت نمودند.
 
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به روند ثبت نام داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۴ اظهار داشت : در آزمون سال جاری ۴ تغییر اساسی مشهود است. تجمیع چند رشته امتحانی به طوری که رشته‌هایی که دارای دروس امتحانی مشابه بودند در یک مجموعه امتحانی خلاصه شده و یک دفترچه سوالات امتحانی برای چند رشته صادر گردید.
 
وی افزود: امکان انتخاب چند رشته تحصیلی در رشته هایی که بصورت مجموعه هستند. امکان انتخاب و شرکت در دو رشته امتحانی به طوری که بر اساس مدرک تحصیلی و در صورتیکه داوطلب مجاز به انتخاب دو رشته متفاوت باشد، در دو گروه امتحانی مختلف شرکت نموده و در صورت کسب نمره قبولی، مجاز به تحصیل در یکی از دو رشته خواهد بود. با توجه به مصوبه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی، بررسی مدارک مورد نیاز پذیرفته شدگان، به دانشگاهی که بعداً پذیرفته خواهند شد، واگذار گردیده است.
 
پورکاظمی اظهار داشت: با تجمیع رشته های مشابه، ۶ مجموعه شامل مجموعه رشته های پرستاری، علوم آزمایشگاهی۱، علوم آزمایشگاهی۲، علوم آزمایشگاهی۳، علوم تغذیه و مامایی ایجاد شد که هریک مشتمل بر رشته های مرتبط بودند. همچنین در این آزمون ۶ رشته جدید از جمله پرستاری اورژانس، اتاق عمل، برنامه ریزی یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی، بهداشت روان، شیمی دارویی و ترکیبات طبیعی و داروئی دریایی وجود داشت.
 
وی از تغییرات انجام شده در آزمون جهت رفاه حال داوطلبان خبر داد و افزود: در پی درخواست مکرر داوطلبان، علی رغم اتمام مهلت ثبت نام، مجدداً از ۱۶ لغایت ۱۷ فروردین سال ۹۴، امکان ثبت نام مجدد به داوطلبان داده شد.
 
پورکاظمی گفت: همچنین در پی درخواست مکرر داوطلبان در رابطه با همزمانی برگزاری آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت و آزمون استخدامی سازمان سنجش در تاریخ اول خرداد ماه، تاریخ آزمون از نوبت صبح روز جمعه اول خرداد ماه به نوبت عصر ۴شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه تغییر یافت و تمام تغییرات طی اطلاعیه های جداگانه به داوطلبان اعلام گردیده و هیچگونه ابهامی در این خصوص وجود نداشته است.
 
پورکاظمی با بیان اینکه جلسات طرح سوال توسط دبیرخانه علوم پایه و داروسازی از ۲۲ فروردین تا ۵ اردیبهشت ۹۴ با دقت و نظارت کامل برگزار گردیده، اظهار داشت:برای اولین بار هماهنگی با دانشگاه‌های مجری برگزاری آزمون کارشناسی ارشد از طریق لینک سامانه اینترنتی مرکز سنجش انجام گرفته و نمایندگان وزارت متبوع در دو گروه نماینده مرکز سنجش و حراست در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۹۴ به دانشگاه های مجری اعزام شدند و نهایت دقت و تلاش جهت رعایت نکات امنیتی و برگزاری نظام مند و صحیح این آزمون به عمل آمده و خوشبختانه آزمون ها به خوبی برگزار شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین