کد خبر: ۳۰۶۰۰۳
تاریخ انتشار : ۱۲ تير ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۰
بازیکن خارجی راه‌آهن یکی از پرحاشیه‌ترین بازیکنان فصل گذشته لیگ برتر بود.
آفتاب‌‌نیوز :
موتومبا كه به دلیل حضور غیر قانونی‌اش در راه‌آهن سرنوشت لیگ برتر چهاردهم را عوض كرد، حالا تبدیل به یكی از جنجالی‌ترین بازیكنان لیگ ایران شده است. طبق رای كمیته استیناف، حضور او در تركیب راه‌آهن غیر قانونی بوده و با این حساب راه‌آهن به لیگ دسته اول سقوط می‌كند. 

به گزارش خبرآنلاین، در پرونده موتومبا به بسیاری از پرسش‌ها پاسخ داده شده اما هنوز یك پرس بی جواب مانده است؛ اینكه چگونه مدارك حضور غیر قانونی موتومبا در راه‌آهن لو رفت؟ ماجرا از این قرار است كه غیر قانونی بودن موتومبا توسط یك دلال به اطلاع باشگاه‌ها می‌رسد. ابتدا قرار بود موتومبا توسط یكی از دلال‌های ایرانی به پرسپولیس تهران بیاید اما این انتقال منتفی شد. 

پس از آن، مدیر برنامه‌های بین‌المللی موتومبا با یكی از مدیر برنامه‌های ایرانی ارتباط برقرار می‌كند و از طریق او، این بازیكن را به راه‌آهن می‌آورد. این دلال بین المللی در باشگاه تركیه‌ای كه موتومبا عضو آن بود آشنا داشت و برای او سند تقلبی درست كرد، به گونه‌ای كه مشخص نباشد حضور موتومبا در راه‌آهن غیر قانونی است. دلال ایرانی كه قرار بود موتومبا را به پرسپولیس ببرد، از این ماجرا خبر داشت و از آنجا كه نتوانسته بود از انتقال موتومبا به پرسپولیس پولی به جیب بزند، به سراغ باشگاه‌های رقیب راه‌آهن می‌رود و اطلاعاتی كه از حضور غیر قانونی موتومبا داشته را برای فروش پیشنهاد می‌كند. 

او مدارك غیر قانونی بودن موتومبا را به باشگاه نفت مسجد سلیمان می‌فروشد كه از این بازیكن شكایت كنند. پیشنهاد فروش این اسناد به باشگاه‌های سپاهان و تراكتورسازی هم داده می‌شود اما این تیم‌ها به دلیل اینكه راه‌آهن را شكست داده بودند، وارد این معامله نمی‌شوند. سرانجام پیكانی‌ها بعد از باخت مقابل راه‌آهن، به این اسناد دست پیدا می‌كنند و از طریق آن‌ها، از موتومبا شكایت می‌كنند. 

نفت مسجد سلیمان قصد داشت بازی خود مقابل راه‌آهن را سه بر صفر كند كه با امتیازهای این دیدار، در لیگ ماندگار شود. اما این پرونده در فدراسیون باز بوده و كسی به آن رسیدگی نمی‌كند تا زمانی كه پیكان هم از این بازیكن شكایت می‌كند. با شكایت پیكان و پیگیری‌های جدی این باشگاه، فدراسیون سرانجام به پرونده رسیدگی می‌كند و متوجه می‌شود كه چه خبر است. 

در نهایت هم كمیته استیناف رای كمیته انضباطی را باطل می‌كند و با 3 بر صفر كردن 5 مسابقه راه آهن به نفع حریفان، راه‌آهنی‌ها را به لیگ دسته اول می‌فرسد. اما در این میان جالب است كه دلال‌ها پول خوبی به جیب زده‌اند، این بار نه به واسطه انتقال یك بازیكن بلكه توسط فروش مداركی كه ثابت می‌كرد حضور موتومبا در راه‌آهن غیر قانونی است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین