کد خبر: ۳۰۶۴۰۸
تاریخ انتشار : ۱۴ تير ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۶
موسیقی که در چند ماه اخیر به یکی از بخش‌های پرحاشیه حوزه فرهنگ تبدیل شده بود، روز یکشنبه چهاردهم تیرماه با یک تغییر اساسی مواجه شد.
آفتاب‌‌نیوز :  صبح روز یکشنبه خبر استعفای پیروز ارجمند از مدیرکلی دفتر موسیقی ارشاد منتشر شد و این در حالی بود که در ماه‌های اخیر لغو پیاپی کنسرت‌ها،‌ ارکستر سمفونیک و ارکستر ملی حاشیه‌هایی را برای مدیر بخش موسیقی ارشاد به همراه داشتند.

ارجمند در گفت‌وگویی که با «مهر» داشت دلیل استعفای خود را چنین بیان کرد: «چند سالی بود که از آهنگسازی دور شده بودم ضمن اینکه کارهای شخصی از جمله تالیف چند کتاب پژوهشی و تدریس در حوزه دانشگاه را داشتم که لازم بود با فراغ بال بیشتری نسبت به این کارها بپردازم و از فعالیت های مدیریتی دوری کنم. البته استعفای من از دفتر موسیقی وزارت ارشاد در حالی است که مشغله های زیادی دارم و تمایل داشتم که هرچه زودتر از کارهای مدیریتی دوری کنم.»

او همچنین ادامه داد: «من هر جا که احساس کنم مفید فایده خواهم بود در آن حوزه مشغول به خدمت می شوم. در این مدت هم تمام تلاش خود را انجام دادم که در دفتر موسیقی با تمام مشکلات و فشارهایی که قرار گرفته بودم کارها را به صورت دقیق و مرتب انجام دهم. من در این مدت با اتومبیل شخصی خودم ۹۰ هزار کیلومتر رانندگی کردم و بسیاری از همکاران شاهد این ماجرا بودند که در این مدت از هیچ تلاشی برای اعتلای موسیقی دریغ نکردم.»

ارجمند در پاسخ به اینکه خروج او از وزارت ارشاد استعفا بوده یا برکناری؟ توضیح داد: «فکر می کنم در این چند کلمه کوتاه جواب شما را دادم. این مشغله کاری من بود که باعث شد از مدیریت دفتر موسیقی کناره گیری کنم اما مطمئن باشید هرجا به کمک من احتیاج باشد با تمام وجودم در بدنه وزارت ارشاد حضور خواهم داشت. شرایط به گونه ای است که فکر می کنم حضور من در عرصه دانشگاه بهتر از مدیریت دفتر موسیقی است.»

او در این گفت‌و‌گو با اشاره به فعالیت‌هایی که در زمان مسئولیت داشت، گفت: «در مجموع باید بگویم که طی این مدت تمام تلاش خود را انجام دادم که زیر فشارهای شدیدی که روی موسیقی بود کارهای مدیریتی را انجام دهم و مطمئن هستم با رویکردی که وزارت ارشاد در حوزه فرهنگ و هنر مدنظر خود قرار داده است کارها رو به جلو حرکت می‌کند.»

برخی رسانه‌ها در تحلیل استعفای ارجمند به این نکته اشاره کرده بودند، او به عنوان مدیر در برخی موارد اظهارنظر کرده بود که مرتبط به حوزه مدیریتش محسوب نمی‌شد، از جمله ماجرای ممنوعیت آموزش موسیقی در فرهنگسراها. در مجموع به نظر می‌رسد در نتیجه فشارهای گسترده‌ای که در این مدت متوجه حوزه موسیقی بود، مدیر این حوزه نیز از ادامه مسیر باز ایستاد.

گمانه‌زنی برخی سایت‌های خبری در مورد جانشین ارجمند نشان از آن دارد که فرزاد طالبی به عنوان سرپرست مسئولیت دفتر موسیقی را برعهده خواهد داشت.

تا زمان انتشار این خبر علی مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد در مورد استعفای ارجمند و جانشین او اظهار نظری نکرده بود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین