کد خبر: ۳۰۷۱۸۸
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۱
سپ بلاتر در گفت و گویی که با مجله هفتگی فیفا داشت برخورد منصفانه و عدالت آمیز با خود را خواستار شد و تاکید کرد که نباید کسی او را سرزنش کند چرا که او مسئول تخلفات دیگر همکارانش نیست.
آفتاب‌‌نیوز :
بلاتر رئیس فدارسیون بین المللی فوتبال (فیفا) روزهای بسیار سختی را پشت سر می گذارد. تقریبا می توان گفت که هر هفته و یا بهتر است بگویم که هر روزه خبرهای جدیدی را درباه‌ی فساد در فیفا و رشوه‌گیری اعضای بلند پایه آن می‌شنویم و طبیعی است که انگشت اتهام قبل از هر کسی به سوی رئیس این نهاد بین المللی باشد.

به گزارش ایسنا، بلاتر در گفت و گویی که با مجله هفتگی فیفا داشته خواستار برخورد منصفانه و عدالت آمیز با خودش شده است. این پیرمرد سوئیسی گفت: در این چند هفته اخیر بسیاری به انتقاد از من پرداخته‌اند و خشم و انزجار خود را آشکارا و نهان بیان داشته‌اند. من هیچ مشکلی با این موضوع ندارم چرا که به خوبی می توانم از خودم دفاع کنم و جواب هر انتقادی را بدهم. از همه شما می خواهم که با عدالت و انصاف با من برخورد بکنید. من را به خاطر اشتباهاتی که دیگران انجام داده‌اند سرزنش نکنید چرا که من مسئول تخلفات اعضای کمیته اجرایی فیفا نیستم و باید خود آنها جواب بدهند.

او ادامه داد: الان همه درباره انتخابات ریاست فیفا سخن به میان می آورند اما من براین باورم که این موضوع نباید زیاد جدی گرفته شود بلکه باید تنها همچون یک قضیه جانبی به این موضوع نگاه کرد. الان مهم تر از هر چیز اجرای اصلاحات در فیفاست که مدتی است دست به آنها زده‌ایم و باید این روند ادامه یابد. برای اینکه فیفا را از هرگونه شبهات دور کنیم نیازمند تغییرات زیادی در هیکل این نهاد بین المللی هستیم. باید اعضای کمیته اجرایی فیفا به دقت هرچه تمام‌تر انتخاب شوند تا پاکی سرلوحه هر کاری در فیفا قرار بگیرد.

بلاتر در پایان سخنان خود به انتقاد از منتقدان اروپایی خود پرداخت و گفت: بسیاری از اروپایی های از من انتقاد می کنند اما جالب است بدانیم که در اتحادیه فوتبال اروپا و حتی فدارسیون فوتبال آلمان تا الان کمیته ارزیابی وجود ندارد و این نشان می دهد که کار آنها نیز خالی از ایراد نیست.

بلاتر بیشترین منتقدان را از کشورهای اروپایی دارد. اتحادیه فوتبال اروپا به ریاست میشل پلاتینی از مخالفان اصلی این پیرمرد سوئیسی هستند و فشارهای آنها بود که باعث شد تا در نهایت او استعفا دهد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین