کد خبر: ۳۰۷۵۲۷
تاریخ انتشار : ۲۱ تير ۱۳۹۴ - ۰۱:۰۰
روستایی که پس از زلزله نپال طعمه قاچاقچیان شد
در یکی از روستاهای نپال تقریبا تمام سکنه آن، کلیه‌های خود را برای خرید خانه به قاچاقچیان اعضای بدن انسان فروخته‌اند.
آفتاب‌‌نیوز : تقریبا تمام ساکنان این منطقه در نپال که به «دره کلیه» معروف شده به دلیل اینکه پس از زمین لرزه، خانه‌هایشان تخریب شده و سرپناهی ندارند، ترغیب شده‌اند که یکی از کلیه‌های خود را به قاچاقچیان بفروشند تا بتوانند با پول آن خانه‌ای خریداری کنند.

در همین رابطه مشاهده شده که قاچاقچیان اعضای بدن در روستاهای اطراف کاتماندو، پایتخت این کشور با متقاعد کردن مردم این روستاها با این وعده که کلیه‌های آنها مجدد رشد خواهد کرد، تلاش‌ می‌کنند که این عضو از بدن‌ آنان را خریداری کنند.

بیشتر ساکنان این منطقه به منظور خرید و ساخت سرپناهی برای خود و خانواده‌شان اقدام به فروش کلیه خود می‌کنند. برخی از مردان و زنان این منطقه نیز با این توجیه که بدن‌شان با داشتن یک کلیه هم کار می‌کند وسوسه می‌شوند به ازای دریافت پول، کلیه خود را به فروش برسانند.

به گزارش روزنامه دیلی‌میل، طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO) این تجارت غیرقانونی به حدی افزایش یافته که سالانه تقریبا 10 هزار عمل پیوند در بازار سیاه انجام می‌شود که بخشی از آنها با اعضای خریداری شده بدن انسان هستند. همچنین طبق آمار بین‌المللی در سال بیش از 7000 کلیه به طور غیرقانونی تجارت می‌شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین