کد خبر: ۳۱۵۰۰۶
تاریخ انتشار : ۰۱ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۷
وی ادامه داد: بعد از تایید توسط بانک، بانک اقساط را از متقاضی دریافت و به حساب تولیدکنندگان مذکور واریز می‌کند. بانک هم کارمزدی را دریافت خواهد کرد.
آفتاب‌‌نیوز : مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی با بیان اینکه نرخ سود تسهیلات 10 میلیون تومانی خرید کالا برای زوج‌های جوان با توافق متقاضی و فروشنده کالا تعیین می‌شود، گفت: متقاضیان با مراجعه به تولیدکنندگان یا فروشندگان کالا، کالا را خریداری و سپس قرارداد منعقد شده را به بانک ارائه کنند.
 
سید علی اصغر میر محمد صادقی در گفت‌وگو با فارس، درخصوص تسهیلات 10 میلیون تومانی خرید کالا اظهار داشت: نرخ سود این تسهیلات براساس توافق بین خریداران و فروشندگان کالا مشخص می‌شود.
 
وی افزود: سیستم بانکی به عنوان عامل، فقط نرخ کارمزد بابت ارائه این خدمت را دریافت می‌کند که به زودی در شورای پول و اعتبار تعیین خواهد شد.
 
مدیر کل اعتبارت بانک مرکزی با بیان اینکه متقاضیان وام 10 میلیونی خرید کالا باید همانند ثبت نام وام 3 میلیون تومانی در سامانه ثبت نام کنند، گفت: ابتدا باید وزارت صنایع لیست کالا‌ها و تولیدکنندگان و فروشندگان را به بانک مرکزی ارائه دهد تا پس از آن متقاضیان با مراجعه به تولیدکنندگان یا فروشندگان کالا، کالا را خریداری و سپس قرارداد منعقد شده را به بانک ارائه کنند.
 
وی ادامه داد: بعد از تایید توسط بانک، بانک اقساط را از متقاضی دریافت و به حساب تولیدکنندگان مذکور واریز می‌کند. بانک هم کارمزدی را دریافت خواهد کرد.
 
میر محمد صادقی با بیان اینکه تبدیل وام 3 میلیونی در صورت تمایل متقاضی به 10 میلیونی خرید کالا تبدیل خواهد شد، تاکید کرد: دوره بازپرداخت تسهیلات و نرخ سود با توافق متقاضی و فروشنده یا تولیدکننده مشخص می‌شود اما معتقدیم دوره بازپرداخت نباید بیشتر از 36 ماه باشد.
 
* پرداخت 94 هزار میلیارد تومان تسهیلات در 4 ماهه اول امسال
 
مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی حجم کل تسهیلات اعطایی در 4 ماهه اول امسال را با 16.4 درصد افزایش نسبت به 4 ماهه اول سال گذشته، 93 هزار و 965 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: 61 هزار و 589 میلیارد تومان (65.5 درصد) از این تسهیلات به سرمایه در گردش اختصاص یافته است.
 
وی تصریح کرد: از مجموع تسهیلات پرداخت شده برای سرمایه در گردش، 24 هزار و 563 میلیارد تومان (40 درصد) به سرمایه در گردش بخش صنعت اختصاص یافته است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین