کد خبر: ۳۱۹۳۹۹
تاریخ انتشار : ۲۳ شهريور ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۰
عبدالرضا شعبانی با اشاره به اینکه با آغاز سال تحصیلی بیش از 300 هزار دانش آموز، دانشجو و کادرعلمی وارد چرخه ترافیکی شهر می شوند افزود: برنامه ریزی لازم انجام شده و با همکاری پلیس تلاش خواهیم کرد تا هیچ انسداد ترافیکی نداشته باشیم.
آفتاب‌‌نیوز : شعبانی با تاکید بر وظیفه نظارتی شهرداری کرمانشاه در امور حمل و نقل بار و مسافر گفت: رانندگان صاحب صلاحیت برای سرویسهای مدارس توسط تاکسیرانی به مدیران مدارس معرفی می شوند و این افراد آموزشهای لازم را می بینند تا دانش آموزان در نهایت امنیت و آسایش مسیر منزل تا مدرسه را طی کنند.

وی به خانواده ها توصیه کرد با قبول مسوولیت در روزهای نخست بازگشایی مدارس به مسوولان فرصت ارزیابی صلاحیت رانندگان را بدهند تا از مشکلات پیش رو پیشگیری شود.

شهردار کرمانشاه افزود: اگرچه دستگاه های مختلفی در امر نظارت بر نحوه ارائه سرویس مدارس فعالیت دارند اما آنچه بیش از همه دارای اهمیت ویژه است، توجه اولیا دانش آموزان و مدارس به این موضوع است چرا که ممکن است موردی از چشم نهادهای مسوول مغفول ماند، اما اولیا و مربیان می توانند نظارت صد درصدی داشته و بر کم و کیف فعالیت سرویس های مدارس دقت کنند.

این مسوول با اشاره به لزوم رعایت نکاتی خاص از جمله تایید سلامت رفتاری رانندگان سرویس دانش آموزان تصریح کرد: خانواده و مسوولان باید متوجه باشند که تنها رعایت قیمت مصوب در این حوزه نمی تواند تضمینی برای سلامت رفتاری افراد باشد.

شعبانی با تأکید بر اینکه رفتار رانندگان سرویس مدارس باید موجه و بسیار بهتر از رفتار دیگر رانندگان باشد، داشتن سلامت جسمی و روحی، داشتن تاییدیه از مراجع ذیصلاح و سالم بودن خودرو را از شرایط لازم برای کسب صلاحیت در ارائه خدمت در بخش سرویس مدارس اعلام کرد.

** سرویس مدرسه یک کلاس متحرک است

وی با بیان اینکه سرویس مدرسه مانند یک کلاس سیار و متحرک است ادامه داد: رانندگان در این کلاس نقش معلم را ایفا می کنند به همین منظور نوع رانندگی و نحوه برخورد آنها علاوه بر تامین ایمنی دانش آموزان به عنوان یک الگوی رفتاری در آینده شخصیت کودکان بسیار موثر است.

شهردار کرمانشاه اعلام کرد: بخشی از زمان فراگیری دانش آموزان در سرویس مدارس سپری می شود و چه بسا غفلت مسوولان و والدین برای توجه به نحوه رفت و آمد بین مدرسه و خانه باعث بروز پشیمانی شود به همین دلیل باید برنامه ریزی دقیقی برای آن داشت.

شعبانی اظهار کرد: راننده سرویس مدرسه وظیفه ای فراتر از نام یک راننده دارد و علاوه بر جنبه های تربیتی برای فرهنگ سازی ترافیک، حفاظت جان کودکان را بر عهده دارد.

وی سوارکردن مسافر بیش از ظرفیت خودرو و واگذاری امتیاز به دیگران را از تخلفات برخی رانندگان سرویس ها عنوان کرد و ادامه داد: رعایت نکردن این مسائل تا وقتی مشکلی به وجود نیاورد بررسی نمی شود ولی یادمان باشد که اگر اتفاقی بیفتد دیگر نمی توان برای آن چاره ای مفید اندیشید و شرکت های بیمه تعهدات مشخصی را در این حیطه دارند.

شهردار کرمانشاه با اشاره به تمایل خانواده های کرمانشاهی برای استفاده از سرویس هایی با رانندگان خانم برای فرزندان دختر ادامه داد: تمایل نداشتن بانوان برای فعالیت در شغل تاکسیرانی مانع جدی برای پاسخ به درخواست مردم در این مقوله است.
شهر کرمانشاه با حدود یک میلیون نفر جمعیت دارای 9 هزار و 800 دستگاه تاکسی است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x