کد خبر: ۳۲۸۴۱۰
تاریخ انتشار : ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۵
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از آماده باش راهداران استان تهران برای بارشهای سیل آسا و احتمال رخداد پدیده ال نینو قوی در پائیز و زمستان امسال خبر داد و گفت: یک هزار راهدار با 300 دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین آماده خدمات رسانی هستند.
آفتاب‌‌نیوز : فریبرز واحدی گفت: برای زمستان امسال سرمای غیرمنتظره هوا و افزایش بارشها را پیش بینی و متناسب با آن برنامه ریزی می کنیم.

وی هم اندیشی و تبادل دانش متخصصان عرصه های هیدرولیکی، هیدرولوژی، مهندسی رودخانه، اقلیم شناسی، مدیریت شهری، ایمنی، مدیریت بحران، بیمه و وزارتخانه های نیرو، راه و شهرسازی را در مدیریت سیل ضروری خواند و از سیل، به عنوان یک تهدید و مخاطره جدی برای شهر تهران و سایر شهرهای استان نام برد.

واحدی با اشاره به ابلاغ دستوراتی از قبیل ذخیره کافی نمک، تجهیز راهدارخانه ها به امکانات سرمایشی و گرمایشی و برق اضطراری، آماده سازی راهدارخانه ها و مجتمع های بین راهی برای اسکان موقت در راه ماندگان، ذخیره سوخت در مکان مناسب برای جلوگیری از یخ زدن آنها و غیره گفت: متاسفانه برداشت بی رویه شن و ماسه از بستر رودخانه ها به خصوص در مورد اخیر سیل رودخانه کن سبب شد بارش رحمت الهی برای ما یک تهدید تلقی شود.

واحدی افزود: اگر پیش بینی های لازم شود و اعتبارات بحران به جای اینکه سمت و سوی بازسازی داشته باشد به پیشگیری و مقابله اختصاص یابد ، می توان با ایجاد آب بندها، دیوارهای محافظ، سیل بندها و غیره از پتانسیل موجود در موارد سیل حتی به نحو بسیار مناسبی بهره برداری کرد و آسیبها و مخاطرات و خسارات سیل را به حداقل رساند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین