کد خبر: ۳۲۸۸۵۲
تاریخ انتشار : ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۵
یک ماهواره آمریکایی که با سیستم مادون قرمز کار می‌کند، هنگام سقوط هواپیمای روسی اِی 321 در شبه جزیره سینای مصر، نوری حرارتی را رصد کرد .
آفتاب‌‌نیوز : شبکه تلویزیونی "سی بی اس" آمریکا در سایت اینترنتی خود اعلام کرد: اطلاعات به دست آمده برای پی بردن به منشأ نور حرارتی همچنان بررسی می شود و منشأ این نور شاید انفجار بمب باشد و احتمال انفجار مخزن سوخت یا موتور به علت مشکل فنی نیز وجود دارد .
 
نماینده پنتاگون نیز در مصاحبه با این شبکه گفت  نوری که ماهواره شناسایی آمریکا در منطقه سقوط هواپیمای روسی رصد کرده است ، شاید مربوط به انفجار ناشی از برخورد هواپیما با زمین باشد و شاید هم هیچ ارتباطی با هواپیما ندارد.
 
نماینده پنتاگون افزود : حسگرهای مادون قرمز ماهواره، که موشک های شلیک شده را رصد می کنند، چند نور را در زمان پرواز هواپیمایی که بر فراز شبه جزیره سینا سقوط کرده، رصد کرده اند .
نماینده پنتاگون به درگیری ارتش مصر با گروه های مسلح در شبه جزیره سینا اشاره کرد و افزود : نور حرارتی رصد شده شاید ربطی به خود هواپیما و مشکلات فنی احتمالی اش نداشته باشد .
 
شبکه رادیویی و تلویزیونی ان بی سی آمریکا نیز به نقل از پنتاگون اعلام کرده بود که هواپیمای روسی در ارتفاع بالا منفجر شده است و حسگرهای ماهواره آمریکا انفجار هواپیما را رصد کرده اند، ولی هیچ نور حرارتی که بیانگر شلیک موشک باشد ، رصد نکرده اند.
 
مدیر سرویس اطلاعات ملی آمریکا (DNI) نیز اعلام کرد که دولت متبوعش هیچ مدرکی دالّ بر حمله تروریستی به هواپیمای روسی حادثه دیده بر فراز شبه جزیره سینای مصر نیافته است.
 
عبدالفتاح سیسی رئیس جمهوری مصر نیز اعلام کرد : ادعای داعش مبنی بر سرنگون کردن هواپیمای مسافربری روسیه بر فراز شبه جزیره سینا ادعایی پوچ برای تخریب وجهه مصر است.
 
منبع: العالم
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین