کد خبر: ۳۲۸۹۴۹
تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۴
بازار مسکن در چهار ماه باقی‌مانده از سال 94 چگونه می‌شود؟ آیا تغییری در این بازار رخ می‌دهد؟ برخی از مشاوران املاک نظرات خود را در این باره بیان کرده‌اند.
آفتاب‌‌نیوز : این روزها عواملی وجود دارند که بسیاری از تاثیرشان بر بازار مسکن صحبت می‌کنند، برنامه خروج از رکود، لغو تحریم‌ها و... از مهم‌ترین این عوامل هستند، اما آیا این عوامل می‌تواند بر بازار مسکن تاثیر بگذارد و به طور کلی بازار مسکن در نیم سال دوم چگونه است؟ برخی از مشاوران املاک در نقاط مختلف تهران نظرات خود را در این باره بیان‌ کرده‌اند.

یکی از مشاوران املاک در رابطه با بازار مسکن در نیمه دوم سال گفت: از نظر من بازار مسکن رو به رشد است، البته اوضاع این بازار تا اوایل فصل زمستان نیز به همین صورت است، اما فکر می‌کنم در دو ماه آخر سال بازار کمی رونق پیدا کند، البته فکر نکنم جهش قیمتی دیده شود بلکه تنها میزان معاملات کمی بیشتر خواهد شد.

او در ادامه بیان کرد: چون با فرارسیدن سال جدید 15 تا 20 درصد قیمت‌ها افزایش می‌یابد، عده زیادی تصمیم به خرید ملک می‌گیرند و به این صورت بازار کمی رونق می‌گیرد.

یکی دیگر از مشاوران املاک گفت: بازار مسکن در روزهای آخر سال 100 درصد بهتر می‌شود، زیرا تا آن زمان برنامه خروج از رکود اجرایی می‌شود و اگر تاثیر بر بازار مسکن بگذارد، باعث رونق گرفتن بازار می‌شود، البته از نظر من این بسته اقتصادی تاثیر خاصی بر بازار مسکن نمی‌گذارد و اتفاق خاصی را در این بازار رقم نمی‌زند، که در آن صورت نیز باز هم میزان معاملات مسکن افزایش می‌یابد، زیرا کسانی که به امید اجرایی شدن این برنامه تا الان دست از خرید و فروش ملک کشیده بودند، دیگر صبر نمی‌کنند و معاملات خود را انجام می‌دهند.

مشاور املاک دیگری در شمال تهران بیان کرد: به طور قطعی بازار مسکن تا پایان ماه صفر رونق خواهد گرفت و این مساله همین الان هم کاملاً قابل مشاهده است، زیرا از بعد از تاسوعا و عاشورا میزان مشتریان بسیار بیشتر شده و تا اواخر زمستان بهتر هم خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز، یکی دیگر از مشاوران املاک گفت: از نظر من بازار مسکن تا سال آینده تغییر خاصی نمی‌کند، البته شاید در ماه‌های آخر سال مانند سال‌های پیش بازار کمی رونق پیدا کند، اما این رونق یک رونق کوتاه‌مدت است و تنها دلیل آن وارد شدن به سال جدید و ترس از افزایش قیمت مسکن است و به همین علت برخی از افراد از ترس گران‌ شدن ملک معاملات خود را انجام می‌دهند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین