کد خبر: ۳۳۴۸۴۱
تاریخ انتشار : ۱۴ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۱
پزشک متولد ایران هم اکنون در نیروهای ویژه پلیس آمریکا (سوات) وظیفه درمان مجروحان حوادث تیراندازی یا گروگان گیری را برعهده دارد.
آفتاب‌‌نیوز :
به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، دقایقی پس از آغاز قتل عام بیرحمانه چهارشنبه در سن برناردینو، دکتر مایکل نیکی (Neeki) در صحنه حاضر بود. او در کوله پشتی‌اش لوله تنفس، استاپلر فوری جراحی، نوار زخم بندی و ... دارد.

 او به نوعی به نیروهای واکنش سریع تعلق دارد که آمیزه ای از درمانگر و سرباز هستند. او پزشکی عضو نیروهای ویژه پلیس آمریکا موسوم به سوات (SWAT) است و می‌بایست از خود دفاع و به دیگران کمک رسانی کند. برای تحقق چنین هدفی او نه تنها می بایست تجهیزات پزشکی اش را به همراه داشته باشد، بلکه باید اسلحه ای با خود حمل کند که بسیار شبیه سلاح مهاجمان است. 

 واحدمرکزی خبر نوشت:دکتر نیکی یک روز پس از تیراندازی در سن برناردینو، در کنار سایر اعضای سوات تیراندازی تمرین می کند، تا مطمئن باشد در شرایط بحرانی می تواند از خود حفاظت کند و به بیمارانش کمک رسانی کند. او می گوید امروزه در آمریکا با الگوی جدیدی از زخم های ناشی از کاربرد تسلیحات نظامی روبرو هستیم که گلوله به هنگام ورود به بدن، اندام ها، بافت ها و رگ ها را از هم می درد. حتی تاکتیک های پلیس نیز تغییر کرده است. پیش تر ماموران از پهلو به هدف نزدیک می شدند، اما اکنون از روبرو نزدیک می شوند تا خطر مجروحیت اندام های درونی را کاهش دهند. دکتر نیکی در ایران بزرگ شده و به سربازی رفته است. بنابراین اسلحه و نبرد در نظرش تازگی ندارد. اما هیچ گاه فکر نمی کرد مهارت های دوران سربازی در آمریکا به کارش بیاید.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین