کد خبر: ۳۳۷۱
تاریخ انتشار : ۲۲ فروردين ۱۳۸۴ - ۱۱:۰۶
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش خبرگزاري فرانسه، اين نمايندگان گفته اند كه شانس كمي در جلوگيري از عهده دار شدن اين پست حساس از سوي بولتون دارند اما اميدوارند اين حركت آنها به جايگاه اين فرد كه از منتقدان سازمان ملل است، لطمه بزند.

بولتون يكي از طرفداران و حاميان اصلي اقدام نظامي آمريكا در عراق پس از شكست آمريكا در جلب موافقت سازمان ملل با اين اقدام بود.

به گفته تحليلگران، بوش با اعزام بولتون به سازمان ملل و «پل ولفويتس» معاون وزارت دفاع به عنوان رئيس به بانك جهاني درصدد اجراي سياست هاي محافظه كارانه دولت خود است.

جوزف بايدن، سناتور دموكرات كه به انتخاب نشدن بولتون به عنوان سفير آمريكا در سازمان ملل چندان خوشبين نيست، ابراز اميدواري كرد كه اين انتخاب به تصويب نرسد.

وي گفت كه تعدادي از جمهوري خواهاني كه نسبت به اين انتخاب دو دل و مردد هستند، تصميم دارند به وي رأي مثبت دهند اما معتقد نيستند كه وي يك انتخاب مطلوب است.

بايدن كه انتخاب بولتون به اين سمت را اشتباه مي داند، افزود: اين امر ارتباط به ايدئولوژي وي ندارد بلكه مربوط به رفتن او به سازماني است كه وي در آن از احترام و جايگاه بالايي برخوردار نيست و واضح است كه ساير كشورهاي دنيا نيز براي وي احترامي قائل نخواهند شد.

دموكرات ها همچنين از بولتون به خاطر جانبداري متعصبانه از اطلاعات امنيتي درباره تسليحات عراق انتقاد مي كنند.

بولتون بارها به پولي كه آمريكا به سازمان ملل بدهكار است، اعتراض كرده و حتي پس از رد پيشنهاد حمله آمريكا در سازمان ملل، از ايده استفاده از حمله بازدارنده عليه عراق حمايت كرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین