کد خبر: ۳۳۷۵۶۴
تاریخ انتشار : ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۸
از فروردین ماه سال جاری کلیه تخلفات به صورت ارشادی بوده اما با هماهنگی های انجام شده با پلیس راهور این جرایم از روز سه شنبه اول دی ماه به صورت قطعی خواهد بود و از طرق پیامک به متخلفین اعلام خواهد شد.
آفتاب‌‌نیوز : محدوده زوج و فرد از روز سه شنبه اول دی ماه توسط سیستم‌های هوشمند، کنترل و تخلفات ورود به آن محدوده ثبت می شود.
 
مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک شهر تهران در گفتگو با خبرنگار عصرايران، گفت: با هدف محدوديت تردد و كاهش حجم ترافيك كه دليل اصلي آلودگي بيش از حد هواي كلانشهر تهران می باشد 176 سامانه نظارتی در مبادی ورودی طرح زوج و فرد و محدوده داخلی آن نصب شده است و از روز سه شنبه اول دی ماه جریمه ورود به این محدوده توسط سیستم های هوشمند ثبت و برای متخلفان جریمه صادر خواهد شد.

مهندس وزیری ادامه داد: سامانه‌ هوشمند  کنترل محدوه طرح زوج و فرد از ابزاری اتوماتیک برای تشخصیص متن پلاک خودرو  که معروف به سیستم های ANPR است استفاده می کنند و مبتنی بر تکنولوژی پردازش تصویر و رادار می باشند. این سامانه یازده منطقه شهرداری از کلانشهر تهران را تحت پوشش قرار داده است.

به گفته وی از فروردین ماه سال جاری کلیه تخلفات به صورت ارشادی بوده اما با هماهنگی های انجام شده با پلیس راهور این جرایم از روز سه شنبه اول دی ماه  به صورت قطعی خواهد بود و از طرق پیامک به متخلفین اعلام خواهد شد.

این محدوده از شمال بزرگراه رسالت، از شرق بزرگراه امام علی (ع)، از جنوب بزرگراه بعثت و از غرب بزرگراه های شهید نواب و شهید چمران تشکیل شده است و ورود به این محدوده با سیستم های فوق کنترل می شود.

در این طرح علاوه بر معابر مرزی ورودی، سطح داخلی و معابر آن نیز کنترل و تخلفات تردد در آن ثبت می گردد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین