کد خبر: ۳۴۱۵۱۳
تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۵
قائم مقام صندوق توسعه ملی با تکذیب برداشت 650 هزار میلیارد ریالی از این صندوق، گفت: این صندوق خواستار دریافت مدارک و مستندات ادعای مبالغ برداشت شده است.
آفتاب‌‌نیوز : قاسم حسینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پاسخ به پرسشی درباره ادعای یک رسانه مبنی بر برداشت 650 هزار میلیارد ریالی از جیب ملت در صندوق توسعه ملی، افزود: برداشت از صندوق توسعه ملی فقط با مجوز مجلس شورای اسلامی و یا سایر مراجع قانونی انجام می شود و تاکنون هیچ برداشت بدون مجوزی از این صندوق انجام نشده است.

وی گفت: صندوق توسعه ملی خواستار ارائه مدارک و مستندات از سوی این رسانه است.
به گزارش ایرنا، چهارشنبه هفته گذشته یکی از رسانه ها اخباری مبنی بر برداشت 650 هزار میلیارد ریال از جیب ملت در صندوق توسعه ملی را منتشر کرده بود.

در این خبر آمده بود: بررسی سه مورد برداشت غیرقانونی دولت از صندوق توسعه ملی در دو سال گذشته نشان می دهد 650 هزار میلیارد ریال از جیب ملت برداشت شده، درحالی که مشخص نیست این مبلغ قابل توجه در چه جاهایی هزینه شده است. دولت یازدهم در سه مقطع مختلف در مجموع 17.3 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی را بدون طی کردن روال قانونی و اخذ مصوبه مجلس، برداشت کرده و تاکنون هیچ توضیحی درباره محل مصرف این مبلغ کلان نداده است.

پیش از این نیز بارها برخی رسانه های منتقد و مخالف دولت بدون ارائه مدارک و مستندات، خبرهای کذبی درباره برداشت از صندوق توسعه ملی یا ... منتشر کردند که بارها تکذیب و ناردست بودن آن مشخص شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین