کد خبر: ۳۴۱۵۴۴
تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۸
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به افزایش بارش‌ها در سواحل دریای خزر و قطع بارش در نیمه غربی کشور، از وزش باد شدید در برخی نقاط کشور خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز : مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به افزایش بارش‌ها در سواحل دریای خزر و قطع بارش در نیمه غربی کشور، از وزش باد شدید در برخی نقاط کشور خبر داد و افزود: آسمان تهران در روز یکشنبه ابری، نیمه ابری، همراه با وزش باد در شهرهای شرقی، بارش باران و برف و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا گفت: براساس تحلیل داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز بارش باران و برف، گاهی با وزش باد در نیمه غربی کشور تا اوایل شب ادامه می‌یابد و بتدریج گستره بارش‌ها نواحی مرکزی، شمال شرق و شرق کشور را نیز فرا می‌گیرد.

وی اظهار کرد: از بعدازظهر امروز با نفوذ جریان‌های شمالی بر مقدار بارش‌ها در سواحل دریای خزر افزوده می‌شود و شدت بارش‌ها درغرب کردستان، غرب کرمانشاه، لرستان، شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس، شمال زنجان، ارتفاعات البرز در استان‌های البرز، تهران، قزوین و غرب سمنان پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در ادامه افزود: از امشب با عبور سامانه بارشی بتدریج در نیمه غربی کشور بارش قطع می شود و کاهش دما در این مناطق رخ خواهد داد. روز یکشنبه سامانه بارشی در سواحل دریای خزر، بویژه در سواحل مرکزی و شرقی، دامنه‌های البرز شرقی، شمال شرق و شرق کشور فعال بوده و سبب بارش برف و باران و وزش باد دراین مناطق خواهد شد، در این روز نیز بارش‌ها در استان‌های گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی شدت بیشتری خواهد داشت.

وی با بیان اینکه این سامانه اوایل وقت روز دوشنبه از مرزهای شرقی کشور خارج شده و جو پایدار درغالب مناطق کشور حاکم خواهد شد، گفت: امروز در برخی مناطق شمال شرق، شرق و جنوب غرب کشور و روز یکشنبه دربرخی مناطق شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می شود. روز یکشنبه و اوایل وقت روز دوشنبه نیز در نیمه شرقی کشور کاهش دما پیش‌بینی می‌شود که کاهش دما در شمال شرق کشور محسوس خواهد بود، همچنین طی دو روز آینده خلیج فارس و روز یکشنبه دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه، آسمان تهران در روز یکشنبه 20 دی، ابری، نیمه ابری، همراه با وزش باد در شهرهای شرقی، بارش باران و برف، گاهی وزش باد شدید با بیشینه و کمینه دمای 8 و 1 درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه 21 دی، کمی ابری، در ارتفاعات نیمه ابری با حداکثر و حداقل دمای 10 و 2 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین