کد خبر: ۳۴۱۹۰۱
تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۰
تعداد نظرات: ۲۳ نظر
سخنان مطهری درباره حادثه سفارت عربستان، آلودگی هوا، حصر، انتخابات و ...
نماینده تهران در نطق امروز خود، مقصر اصلی در قضیه حمله به سفارت عربستان را نیروی انتظامی دانست.
آفتاب‌‌نیوز :
علی مطهری در نطق خود در جلسه علني امروز مجلس گفت: اعدام گستاخانه عالم ربانی و مجاهد پاکباز آیت الله نمر توسط حکومت مستبد سعودی صرفا به جرم انتقاد و اعتراض، حاکی از بازگشت آل سعود به جاهلیت قبل از اسلام و یادآور خونخواری عرب دوره جاهلیت و نیز خشونتهای مذهبی قرون وسطی در اروپاست. حکام آل سعود با بازگشت به ارزشهای دوره جاهلیت مانند غرور و تبختر و تعصب نژادی و قبیله ای، خاطره ابوجهل و ابوسفیان را زنده کرده اند. پیغمبر اسلام از عرب جاهلی ملتی متمدن و بافرهنگ ساخت و آل سعود در حال بازگشت به اصل خود است. پاسخ گستاخی عربستان را باید در یمن، سوریه، عراق و بحرین و نیز با اجرای برجام داد. عربستان از این که ایران با منابع غنی ثروت و نیروی انسانی متخصص فراوان از انزوا خارج و به حالت طبیعی بازگردد، خصوصا با توجه به نفوذ معنوی و ایدئولوژیک ایران در جهان اسلام، به شدت نگران است و شاید با الهام از دوست دیرینه اش اسرائیل خوابهایی برای ایران دیده است. به هوش باشیم و مانند ماجرای سفارت عربستان در دام او گرفتار نشویم.

به گزارش آفتاب، وی افزود: بدون شک مقصر اصلی در قضیه سفارت عربستان نیروی انتظامی بوده است. پس از اعدام فجیع آن عالم و رهبر دینی، بسیار روشن بود که عواطف مذهبی و انسانی هر مسلمانی تحریک شده و عده ای، چه سازمان یافته و چه خودجوش، به سوی سفارتخانه حرکت می کنند ولی نیروی انتظامی به صرف این که این افراد منتسب به فلان نهاد هستند از انجام وظیفه خود سر باز می زند، مشکلی که در حادثه شیراز نیز وجود داشت. لذا نیروی انتظامی درباره این اتفاق که به نفع عربستان تمام شد باید پاسخگو باشد.

نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه "کنگره آمریکا چندی است که با هدایت لابی صهیونیسم تلاش مذبوحانه ای را برای اجرا نشدن برجام آغاز کرده است."، افزود: به نظر می رسد که مجلس ایران باید در خصوص قانون محدودیت صدور ویزا برای ورود به ایران، مقابله به مثل کند و با مصوبه ای، مثلا برای ورود خبرنگاران و تجار آمریکایی به ایران محدودیت هایی قائل شود.

وی ادامه داد: مشارکت بالا در انتخابات آینده موجب عزت و استحکام بیشتر و ارتقاء جایگاه نظام جمهوری اسلامی در جهان و جلب احترام ملل دیگر نسبت به ملت ایران است. پس حتی منتقدان و مخالفان نیز شرکت کنند.  دو جریان سیاسی اصولگرایی و اصلاح طلبی در ایران دارای نقاط قوت و ضعف هستند. نقطه ضعف اصلی اصولگرایان کم توجهی به آزادیهای اساسی ملت و حقوق شهروندی است که بسیاری از بی قانونی ها و بی عدالتی ها را تحت عنوان حفظ نظام توجیه می کنند. و نقطه ضعف اصلی اصلاح طلبان تسامح و تساهلی است که در مسائل فرهنگی دارند و گاهی به نام آزادی در این امور سهل انگاری می شود.

مطهری گفت: تشکل «صدای ملت» بر آن است که ضمن حفظ نقاط قوت این دو جریان سیاسی، این دو نقطه ضعف آنها را برطرف نماید. لذا  حضور خود در میدان سیاست را به عنوان راه سوم به دلیل نیاز جامعه امروز ایران به این جریان فکری و سیاسی، ضروری می داند و به همین جهت فهرست انتخاباتی ارائه خواهد کرد. قطعاً اولویت های مجلس دهم اقتصاد و سیاست داخلی خواهد بود. مجلس نهم با همه نقاط قوت خود، در حوزه سیاست داخلی و اجرای فصل سوم قانون اساسی درباره حقوق ملت، کارنامه درخشانی ندارد. از قضا رعایت حقوق ملت، در اقتصاد کشور هم اثرگذار است. مثلا آزادی مطبوعات و به طور کلی رسانه ها همیشه مانع تخلفات بزرگ اقتصادی است و رانت خواریها و اختلاس های بزرگ معمولا در دوره محدودیت رسانه ها رخ داده است. لذا مطبوعات را رکن چهارم دموکراسی یا قوه چهارم یک حکومت نامیده اند.

نماینده تهران با اشاره به اینکه "ریشه بسیاری از فسادهای اقتصادی در کشور ما دخالت مستقیم و غیرمستقیم برخی افراد وابسته به نهادهای حکومتی در پروژه های بزرگ اقتصادی است،" تصریح کرد: مسئولان با اعتماد به آنها و بدون نظارت کافی، به این افراد میدان می دهند و مردم نیز اعتماد می کنند و در این شرکتها سرمایه گذاری می نمایند و پس از مدتی نهادهای نظارتی و قوه قضائیه مانع ادامه کار آنها می شوند ولی به دلیل همان روابط و ملاحظه کاری ها و رودربایستی ها قدرت حل و فصل سریع آن را ندارند و در این میان مردم دچار خسارت می شوند.

وی ادامه داد: نمونه این قضیه ماجرای پدیده شاندیز و موسسه ثامن الحجج و موسسه میزان است که هزاران سهامدار سرگردان شده اند. از رئیس کل بانک مرکزی و وزیر کشور و قوه قضائیه می خواهم که هرچه سریعتر بدون ملاحظه کاری به این ماجرا خاتمه دهند که امیرالمومنین علی علیه السلام فرمود: انما یقیم امر الله من لا یصانع و لایضارع و لا یتبع المطامع (تنها، کسی می تواند امر خدا را اقامه کند که از جمله اهل ملاحظه کاری و رودربایستی نباشد). از رئیس جمهور محترم نیز درخواست دارم که توجه ویژه به این موضوع داشته باشند به طوری که تا قبل از انتخابات لااقل راهکار مشخصی اعلام شود. از سهامداران محترم نیز درخواست می کنم که همچنان صبر و متانت خود را حفظ کنند و مبادا ابزار دست دشمنان واقع شوند و بدانند که مجلس این موضوع را با جدیت دنبال می کند.

مطهری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در مسئله آلودگی هوای تهران اینجانب پیشنهاد می کنم که تا زمان اجرای یک برنامه دقیق با مدیریت واحد در این زمینه، هر سال در ماه های آذر و دی طرح زوج و فرد در تهران اجرا شود بلکه هوای تهران به مرز هشدار و اضطرار نرسد.از شهرداری تهران خصوصاً معاونت اجتماعی و فرهنگی آن به دلیل همت قوی و برنامه ریزی دقیق برای جمع آوری معتادان محله هرندی تهران و انتقال آنها به اماکن مناسب و اجرای برنامه های تربیتی برای آنها صمیمانه سپاسگزارم و امیدوارم سایر دستگاهها به همکاری خود با این طرح ادامه دهند.

مطهری همچنین گفت: از صدا و سیما به خاطر این که امسال در ایام 9 دی گزارش های واقعی تر و منصفانه تری از حوادث سال 88 داشت تشکر می کنم. همچنین از رئیس قوه قضائیه می خواهم که مسئله حصر بدون حکم دادگاه را که خلاف اصول سی و دوم تا سی و هفتم قانون اساسی است حل و فصل نمایند.

وی عنوان کرد: احکام دادگاه حادثه شیراز از نظر اینجانب عادلانه نبود، اگر چه نفس این اتفاق در جمهوری اسلامی که بالاخره یک گروه فشار وابسته به یک نهاد، محاکمه و احکامی برای آنها صادر شد یک پیروزی و امر مبارکی محسوب می شود.اما آنچه که امروز مورد نیاز جامعه ماست مسئله وحدت است. قرآن کریم تفرقه و تشتت را یکی از عوامل چهارگانه انقراض امتها و جامعه ها برشمرده است. این پدیده که اصلاح طلبان از شکست دولت اصولگرا خوشحال شوند و اصولگرایان از شکست دولت اصلاح طلب، بلیه ای است که کشور ما دچار آن شده است. سیاست حذف برای کشور ما سم مهلک است. آقای احمدی نژاد با هدف حذف جناب آقای هاشمی رفسنجانی بر مسند ریاست جمهوری نشست اما دیدیم نه تنها نتوانست این کار را انجام دهد بلکه کشور را با مشکلات جدی مواجه کرد.

مطهری در پایان نطق خود گفت: اینجانب در ابتدای دولت آقای روحانی به ایشان پیغام دادم که برای ایجاد وحدت در کشور یکی از وزرای موفق دولت گذشته را در کابینه قرار دهید. همه به یاد داریم که «وحدت کلمه» ترجیع بند کلام امام بزرگوارمان بود. کشور را همه با هم باید اداره کنیم و سیاست حذف را که منجر به بی‌اخلاقی‌ها و بی دینی ها می شود کنار بگذاریم که امروز مشکل اساسی کشور ما کمبود تقوا و اخلاص است، همان چیزی که بارها مورد تأکید امام (ره) و رهبر گرانقدر انقلاب بوده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۲۳
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
14
82
احسنت
علی معرف
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
16
83
درود بر فیلسوف اصلاح طلبان علی مطهری
محمد
|
UNITED STATES
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
13
96
زنده باد مطهری. وجدانا 10 نفر نماینده مثل ایشون بودند این همه مشکل نداشتیم
دارا
|
-
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
8
32
...پس از اعدام فجیع آن عالم و رهبر دینی، بسیار روشن بود که عواطف مذهبی و انسانی هر مسلمانی تحریک شده و عده ای، چه سازمان یافته و چه خودجوش، به سوی سفارتخانه حرکت می کنند ولی ...به صرف این که این افراد منتسب به فلان ...هستند از انجام وظیفه خود سر باز می زند، مشکلی که در حادثه شیراز نیز وجود داشت. ...
مریم آل هاشم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
10
87
به نام خدا
به عنوان یک ایرانی از سخنان منصفانه وعدالتخواهانه آقای مطهری نماینده محترم مجلس قدردانی می کنم
مطمئنا"با بیان حقایق جلوی بسیاری از اتهامات و بی قانونی ها گرفته خواهد شد
hadi
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
8
48
همیشه از نطق های این مرد آزاده لذت میبرم.
احمدخان ابادی کرج
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
8
42
درود بر مطهری
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
30
12
هموطنان ، اینقدر از اقای مطهری تعریف وتمجید نکنید ممکن است موجب دلخوری سایر نمایندگان شود.
کاری که اقای مطری انجام میدهد فعلا ودر شرایط فعلی پر خطر وهزینه بر است.... ضمن اینکه مخالفان ایشان نیز افراد معتدل ودارای سعه صدر کافی نمی باشند و در زمان عصبانیت ممکن است ...
-
راستی ان ...که در پشت ماجرای حمله به شما در شیراز ونیز تجاوز به سفارت عربستان و... قرار دارد
کدام است
کارشناس دانشگاه تهران
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
3
27
... نهادهای حکومتی.... باید فراجناحی باشند تا جامعه متعادل پیش رود.
reza
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
32
4
در کل بیانات خوبی داشتند ولی در مورد حصر...
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
2
15
آنچه که امروز مورد نیاز جامعه ماست مسئله وحدت است. قرآن کریم تفرقه و تشتت را یکی از عوامل چهارگانه انقراض امتها و جامعه ها برشمرده است. این پدیده که اصلاح طلبان از شکست دولت اصولگرا خوشحال شوند و اصولگرایان از شکست دولت اصلاح طلب، بلیه ای است که کشور ما دچار آن شده است. سیاست حذف برای کشور ما سم مهلک است. این را خوب امدی
راستگو باشید
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
65
9
جناب مطهری عزیز شما اول موضع خودت رو با فتنه و اهانت به امام حسین در روز عاشورا مشخص کن بعدش بیا عاملان این حادثه رو تطهیر کن و از قوه قضاییه براشون شفاعت بخواه .
قوه قضاییه باید عاملان فتنه رو به خاطر اهانت به مقدسات اعدام میکرد نه اینکه ...به حال خودشون رها کنه و براشون استخر و سونا مهیا کنه .

سانسور این مطالب خودش حمایت از اون عده ای هست که پرچم عزای حسینی رو آتش زدن و به رقص در روز عاشورا پرداختن .
یک معلم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
6
43
سلام به مطهری وروح پاک پدرش ایکاش همه نمایندگان ما تفکری اینگونه داشتند ایران گلستان میشد
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
4
40
7اسفند رای به ایشان
مجید
|
UNITED STATES
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
3
15
مگر ریس مجلس موظف به اخطار و ابلاغ قانون در صورت نادیده گرفتن قوا نیست؟ ...
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
2
4
خداوند به همه مسئولان بصیرت دهد که بفهمند دشمن در دروازه ماست چرا متوجه نمی شوید چرا خداوند علم دشمن شناسی را از شما گرفته با کدام نان زندگی می کنیم که نمی فهمیم و دشمن را نمیشناسیم
علی معرف
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
27
4
آقای راستگو باشید جنابعالی چکاره اید ؟ رییس قوه قضاییه هستید یا مدعی العموم دادستان کل کشور ؟
شما با این تفکرات مالیخولیایی آینده بسیار بدی من برات در آخرت و دنیا میبینم ......افکارت رو تغییر بده جانم
رضا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
4
29
عده ای قضیه انتخابات 88 را خیلی بزرگ میکنند و به مردمی که خواهان روشن کردن رایشان بودند اهنت میکنند اصلا رقص آوازی در کار نبود حتی خوننده های لس آنجلسی هم به امام حسین اعتقاد واحترام میگذارند چه برسد به مردمی که در راس آنان نخست وزیر حضرت امام بودبه راستی چه کسی قبول میکند که این افراد بدنبال براندازی بودند
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
3
21
درود برروان پاک پدرت باچنین فرزندشجاعش
علی معرف
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۲
14
5
درود بر رییس مجلس آقای مهندس لاریجانی
علی معرف
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۲
5
8
برتراند راسل ایران = علی مطهری
داریوش فر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۳
4
16
به این می گویند نماینده مجلس.بارک الله.هر چه از دل بر اید.لاجرم بردل نشیند
صادق
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
0
2
جناب مطهری آخه ....مثل احمدی نژاد کیه که بتونه هاشمی رو شکست بده.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین