کد خبر: ۳۴۲۱۵۱
تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۴
قائم مقام وزیر کشور در واکنش به خبر برخی از رسانه ها درباره مصوبه امروز مجلس مبنی بر منتفی شدن انتخابات الکترونیکی مجلس گفت: آنچه که امروز نمایندگان مجلس در خصوص طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی تصویب کردند به منزله منتفی شدن انتخابات الکترونیکی نیست.
آفتاب‌‌نیوز :
حسینعلی امیری روز سه شنبه در واکنش به خبر صدا و سیما با عنوان «الکترونیکی شدن انتخابات مجلس منتفی شد» در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا این مطلب را بیان کرد.

وی افزود: سخت افزار مورد نیاز انتخابات الکترونیکی به تایید شورای نگهبان رسیده است و هم اکنون تجهیزات لازم در حال تولید و نرم افراز آن نیز مراحل تست و آزمایش خود را طی کرده است و بزودی به شورای نگهبان ارایه خواهد شد که بعد از این مرحله در خصوص حوزه هایی که قرار است انتخابات الکترونیکی در آن برگزار شود با شورای نگهبان به تعامل و تبادل نظر خواهیم پرداخت .

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه امروز بنده در مجلس حضور داشتم، یادآور شد: یکی از نماینگان اظهار داشت با توجه به اینکه در تبصره 7 ماده 9 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مجوز برگزار شدن انتخابات الکترونیکی وجود دارد آنچه که به عنوان مواد الحاقی به طرح مذکور در کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی اضافه شده است دارای شان آیین نامه ای است و مطلقا به معنای عدم مجوز قانونی برای برگزاری انتخابات الکترونیکی نمی باشد .

امیری ادامه داد: در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و توافق بین وزارت کشور و شورای نگهبان اخذ رای و شمارش آرا در 14 حوزه انتخابیه به صورت الکترونیک انجام شد و نتایج انتخابات به تایید شورای نگهبان رسید و نامزدهای منتخب هم اکنون در مجلس شورای اسلامی حضور دارند.

وی اضافه کرد: بنابراین با وجود حکم تبصره 7 ماده 9 قانون انتخابات، شورای نگهبان نیز با اصل برگزاری انتخابات الکترونیکی مخالفتی ندارد.

قائم مقام وزیر کشور ادامه داد: بنابراین خبر خبرگزاری صدا و سیما مبنی بر منتفی شدن انتخابات الکترونیکی مجلس دهم تکذیب می شود.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز به بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی اعاده شده از شورای نگهبان پرداختند و این طرح را اصلاح کردند.

برخی رسانه ها درباره طرح امروز خبری مبنی بر منتفی شدن انتخابات الکترونیکی منتشر کردند که از سوی قائم مقام وزیر کشور این موضوع تکذیب شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین