کد خبر: ۳۴۲۱۸۱
تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۵
شرکت نفتی انگلیسی 'بی پی' (بریتیش پترولیوم ) روز سه شنبه اعلام کرد که اقدام به تعدیل 4 هزار تن از نیروهایش در سطح جهان از جمله در حوزه فعالیتش در دریای شمال خواهد کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
شرکت نفتی 'بی پی' اعلام کرد که قرار است در طی دو سال آینده 600 تن از نیروهایش را در حوزه نفتی دریای شمال تعدیل کند.

اقدام شرکت نفتی 'بی پی' به دنبال کاهش هفتاددرصدی سود این شرکت متعاقب کاهش شدید بهای نفت خام در بازارهای جهانی و تصمیم آن برای کاهش میزان سرمایه گذاری هایش صورت می گیرد.

شرکت نفتی 'بی پی ' گفته است که کاهش نیروهای یاد شده در حوزه اکتشافات و نیز حفاری های این شرکت انجام خواهد شد.

به گزارش ایرنا، این غول نفتی در سراسر جهان بیش از 80 هزار نیرو دارد که 3 هزار تن از آنها در کشور انگلستان مشغول فعالیت هستند.

یک سخنگوی شرکت 'بی پی ' گفته است: هدف از این اقدام ساده سازی زیرساخت ها و کاهش هزینه های این شرکت بدون آسیب وارد شدن به ایمنی آن صورت می گیرد.

این سخنگو در همین حال گفته است که شرکت 'بی پی' همچنان متعهد به سرمایه گذاری 4 میلیارد دلاری اش در حوزه دریای شمال در سال جاری میلادی است.

تصمیم شرکت 'بی پی' برای تعدیل مجدد نیرو هایش در حالی اعلام می شود که بهای نفت دریای برنت شمال در حال حاضر به پایین ترین حد در 12 سال گذشته رسیده است.

هر بشکه نفت دریای برنت روز سه شنبه به 30 دلار و 43 پنس رسید که پایین ترین حد از آوریل سال 2004 میلادی شمرده می شود.

هر بشکه نفت خام دریای برنت که در ژوئن سال 2014 میلادی، در حدود 115 دلار به فروش می رسید در اوایل سال گذشته میلادی به حدود 60دلار و اوایل سال جاری میلادی به سطح 30 دلار رسیده است.

شرکت های بزرگ نفتی از جمله 'بی پی ' در دو سال گذشته برای مواجهه با افت شدید درآمدهایشان که در نتیجه کاهش قیمت نفت خام اتفاق افتاده، اقدام به کاهش هزینه های خود کرده اند. 

این کاهش هزینه ها منجر به اخراج هزاران کارمند و تعطیلی بسیاری از پروژه های جدید آنها شده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین