کد خبر: ۳۴۲۵۷۱
تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۶
معاون پارلمانی رییس جمهوری اظهار داشت: نامزدهای انتخابات پیروزی خود را در تخریب دیگران و لکه دار کردن شخصیت رقیب خود نبینند چرا که نردبانی که به گناه وصل شود به بهشت نمی رسد؛ بنابراین افراد انتقادات خود را به صورت مستند و مودبانه بیان کنند.
آفتاب‌‌نیوز :
حجت الاسلام انصاری در همایش حضور با اشاره به شرایط کشور برای برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، گفت: نگاهی به سال های پیروزی پس از انقلاب نشان می دهد که امام (ره) در حقیقت باهوش سرشار و آشنایی گسترده همچنین آسیب شناسی های انقلاب ها و جوامع از یک سو و الهامات و انوار الهی که به قلب پاک وی می تابید به بهترین وجه ممکن نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران را مهندسی و طراحی کرد.

دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات خبرگان به صورت همزمان هفتم اسفند ماه امسال برگزار می شود.

انصاری در ادامه پس از تبیین شرایط از ابتدای انقلاب تاکنون اظهار داشت: اگر ایران به عنوان یک قدرت محسوب می شود به دلیل ایستادگی مردم در برابر فشارهای ظالمانه تحریم و حمایت از جمهوری اسلامی ایران است.

معاون پارلمانی رییس جمهوری به سخنرانی های چند روز اخیر مقام معظم رهبری در مورد انتخابات اشاره کرد و افزود: شرکت و حضور در انتخابات بیعت با رسول اکرم(ص) است و این امر یک تشبیه سخنوری نبوده بلکه حقیقی و واقعی است؛ مردم سالاری از بطن دین و رسول اکرم(ص) به دست آمده است؛ امام(ره) هر چه برای نظام به ارمغان آورده از قرآن کریم و رسول اکرم(ص) آورده و از خود چیزی نیاورده بود. 

انصاری تاکید کرد: برای اینکه احکام قرآن و اسلام، سنت نبوی و فقه جعفری در کشور در جهت تحکیم بنیان نظام جمهوری اسلامی جریان داشته باشد باید با رسول اکرم(ص)، امام علی(ع) و قرآن بیعت شود.

به گزارش ایرنا، وی ادامه داد: مردم، مسئولان، ناظران و متولیان امر انتخابات و نامزدها باید با اخلاق مداری، به صورت قانونی و شرعی با آداب و رسوم خاص وارد عرصه انتخابات شوند؛ تدارک انتخابات باید به صورت سالم با نیت خالص و رعایت قانون و رعایت اخلاق اسلامی در امر تبلیغات، برگزاری انتخابات، اعلام نتایج آراء انجام شود و از این امانت پاسداری شود، انتخاب کردن حق مردم است و این تکلیف را باید پاس بداریم. 

معاون پارلمانی رییس جمهوری همچنین به عملکرد مثبت دولت تدبیر و امید اشاره کرد و افزود: بودجه عمرانی دولت تدبیر و امید افزایش پیدا کرده و این حائز اهمیت است چرا که نشانگر توجه دولت به موضوع عمران است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین