کد خبر: ۳۴۲۶۱۸
تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۰
پيراهن هادى نوروزى بازيكن مرحوم پرسپوليس به منظور کمک به تحصيل دانش آموزان تحت پوشش موسسه خیریه «دارالاكرام» شنبه ۲۶ دى ماه در هتل ثامن مشهد به مزايده گذاشته مى شود.
آفتاب‌‌نیوز : پيراهن هادى نوروزى بازيكن مرحوم پرسپوليس به منظور کمک به تحصيل دانش آموزان تحت پوشش موسسه خیریه «دارالاكرام» شنبه ۲۶ دى ماه در هتل ثامن مشهد به مزايده گذاشته مى شود.
 
 مدیر مؤسسه فرهنگی دارالاکرام  روز پنجشنبه در نشست خبری اظهار كرد: هدف از اين كار کمک به فعالیت های این مؤسسه بوده و این مزایده، نخستین مزایده اى است كه به نفع بورسيه تحصيلى دانش آموزان اين مؤسسه برگزار مى شود.
 
مریم تقویوى با اشاره به حضور نماینده باشگاه پرسپوليس در مشهد افزود: اين مراسم با حضور خانواده مرحوم هادى نوروزى، پیشکسوتان تیم پرسپولیس و تعدادى از هنرمندان سفیر مؤسسه روز شنبه ۲۶ دى ماه از ساعت ۱۶ الى ۲۱ شب در سالن ايثار هتل ثامن مشهد برگزار مى شود.
 
 مدیر مؤسسه فرهنگی دارالاکرام «الفبای فردا» با اشاره به مهمانان مراسم مزايده ابراز كرد: از جمله هنرمندانى كه در اين مراسم حضور خواهند داشت مى توان به داریوش ارجمند، مجید مظفری، مرجانه گلچین، مجید گودرزی و از جمله ورزشكاران مى توان به مهرداد میناوند، ادموند بزیک، بهروز رهبردی فرد اشاره كرد.
 
وى با بيان اينكه خيرين مى توانند از طريق وب‌سایت مؤسسه كمك هاى خود را داشته باشند، عنوان كرد: مؤسسه به دنبال راه هایی برای جذب حمایت است كه اين اقدام يك کانال و روش جهت کمک به دانش آموزان است.
 
تقوى با بيان اينكه در واقع موسسه از  ۲۹۵ خانواده حمایت مى كند، گفت: موسسه دارلاكرام تلاش مى كند علاوه بر كمك به دانش آموزان نیازهای عمومی خانواده را نيز مد نظر داشته باشد.
 
وى ادامه داد: حرفه آموزی و افزایش مهارت های حرفه ای نيز اهداف موسسه است كه طبق دنبال قراردای كه با فنی حرفه ای منعقد شده دانش اموزان توانمند و مستعد در این آموزش ها فعالیت می کنند.
 
مدیر مؤسسه فرهنگی دارالاکرام «الفبای فردا» در خصوص تامين هزينه هاى مزايده توضيح داد: بخش عمده برنامه به شکل رایگان تأمین شده اما هزینه تالار باید به بنیاد شهید پرداخته شود.   
 
وى حفظ کرامت فرزندان را مهم ترین اصل برای فعالیت مؤسسه اعلام كرد و افزود:  اين مؤسسه از سال ۱۳۸۰ تأسیس و در مشهد از اسفندماه سال ۹۰ كار خود را آغاز كرد.
 
تقوى با بيان اينكه ۲۹۵ دانش آموز واجد شرایط از طریق بورسیه تحصیلی حمایت می شوند، گفت: شعبی در قم، شیراز و استان البرز نيز فعالیت می کنند و در کشور، بیش از ۱۲۰۰ دانش آموز بورسیه دریافت می کنند.
 
وى در خصوص نحوه جذب دانش آموزان تشريح كرد: از طریق مدارس و خیریه های معتبر دانش آموزان نیازمند و مستعد شناسایی می شوند؛ بورسیه دانش آموز تابعی از تلاش دانش آموز است که پس از آن، جلساتی با دانش آموزان تشکيل می شود.
 
مدير موسسه فرهنگى دارالاكرام با بيان اينكه دانش آموزان مستعد و واجد شرایط یورسیه تحصیلی می شوند، تصريح كرد: اين مؤسسه با رویکردی فرهنگی و انسانی به فعالیت های خیر می پردازد، فقر فرهنگی، مهم ترین فقر جامعه است كه فقر اقتصادی به واسطه جبران فقر فرهنگی خود را بازتولید می کند.
 
وى با اشاره به فعاليت هاى اين موسسه عنوان كرد: از جمله اقدامات مؤسسه مى توان به برطرف کردن نیازهای فرهنگی، بهداشتی، تربیتی اشاره كرد كه اگر کودکی بخواهد از تحصیل برخوردار باشد، یعنی باید از حداقل های زندگی برخوردار باشد لذا مقوله کار خیر و کمک را در مبنای توانمند سازی کودکان انجام می دهیم.   
 
وى گفت: از دوره دانش آموزى تا دانشگاه، برای هر ماه میانگین ۱۷۰ هزار تومان به حساب دانش آموزان ريخته می شود و در کنار این موضع، خدمات دیگری نيز به افراد ارائه می شود.
 
تقوى خاطرنشان كرد: حامیانی هستند که از دانش آموزان به شکل کمک های نقدی حمایت می کنند، بانیانی برای  تجهیزات، امکانات آموزشی و ساختمان را پوشش می دهند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین