کد خبر: ۳۴۳۵۷۱
تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۲
وزیر آموزش و پرورش در واکنش به انتقاداتی پیرامون تعطیلی دو روزه اخیر مدارس به علت آلودگی هوا گفت: طبق مصوبه دولت کمیته اضطرار نسبت به تعطیلی مدارس تصمیم می‌گیرد و ما تابع آن هستیم.
آفتاب‌‌نیوز : علی اصغر فانی در حاشیه مراسم گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی مبنی بر انتقادات مطرح شده در خصوص تعطیلی دو روزه اخیر مدارس به علت آلودگی هوا گفت: طبق مصوبه دولت، کمیته اضطرار نسبت به تعطیلی مدارس تصمیم گیری می‌کند و ما تابع آن هستیم.

او گفت: در این کمیته نمایندگان وزارت بهداشت، محیط زیست و سایر دستگاه‌های مربوط حضور دارند.

وزیر آموزش و پرورش ضمن تاکید بر اینکه سلامت دانش آموزان برای ما بیش از هر چیز دیگری حائز اهمیت است و راضی نیستیم سلامت آنها به خطر بیفتد عنوان کرد: امیدواریم وضعیت هوا بهبود یابد.

او در پاسخ به پرسش دیگری درباره حل مشکل پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی گفت: دولت ردیفی در بودجه برای پرداخت پاداش پایان خدمت همه بازنشستگان کشور مشخص کرده و اعتبار 4500 میلیارد تومانی پیش بینی کرده است و امیدواریم مشکل پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان به طور کامل حل شود.

فانی همچنین درباره بودجه آموزش و پرورش در سال آینده گفت: بودجه آموزش و پرورش به بیش از 28 هزار میلیارد تومان در لایحه فعلی که اکنون در مجلس است رسیده و نسبت به رقم مصوب سال گذشته 21.6 درصد رشد را نشان می‌دهد.

او گفت:‌ امیدواریم در سال آینده بتوانیم با مدیریت بهتر بودجه آموزش و پرورش را با مشکلات کمتری اداره کنیم.

وزیر آموزش و پرورش همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درباره دریافت کارت زرد دومش از سوی نمایندگان مجلس در روز گذشته گفت:‌ بنده انجام وظیفه می کنم و در خصوص اموری که باید اجرا شود وظایف خود را انجام می‌دهم. روز گذشته در مجلس گزارشی از تحولات آموزش و پرورش در دو سال اخیر ارائه کردم و احساس می‌کنم آموزش و پرورش در مسیر صحیح حرکت کرده است.

او گفت: همچنین آموزش و پرورش در مسیر عقلانیت و برنامه ریزی جهت گیری‌های درستی را نسبت به پیش بینی اقدامات برای اجرای سند تحول دنبال می‌کند و در این مسیر هرگونه مشکلی را تحمل می‌کنیم.

وزیر آموزش و پرورش درباره علت عدم لحاظ رتبه عالی و خبره برای بخشی از فرهنگیان در طرح رتبه بندی معلمان گفت: رتبه بندی مصوبه دولت در روزهای پایانی سال 93 بود و از مهرماه 94 اجرایی شد. برای همکارانی که در مهر 94 شرایط احراز رتبه خبره و عالی نداشتند احکام در آینده اجرا خواهد شد.

به گزارش ایسنا، او گفت: راه اندازی مراکز تعیین صلاحیت حرفه‌ای معلمان در سند تحول مطرح شده و سال آینده رتبه بندی بر اساس آن اجرا خواهد شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین