کد خبر: ۳۴۳۶۵۷
تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۹
در تماس تلفنی نخست وزیر انگلیس:
رییس جمهوری در تماس تلفنی نخست وزیر انگلستان با بیان این که اجرای عملی برجام باید به گسترش همکاری های اقتصادی منجر شود گفت: ایران از حضور کمپانی های اروپایی استقبال می کند.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در تماس تلفنی 'دیوید کامرون' با وی، گفت: همه باید تلاش کنیم تا توافق هسته ای به خوبی اجرایی و عملیاتی شود .

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران مشروط بر آنکه طرف مقابل به تمام تعهداتش عمل کند، به همه تعهدات خود عمل خواهد کرد.

روحانی به ضرورت توسعه همکاری های مشترک ایران و انگلستان در حوزه های اقتصادی ، فرهنگی ، علمی و سیاسی اشاره کرد و افزود: باید با ایجاد تحرکی در روابط دوجانبه که می تواند به نفع ملتهای دو کشور ، منطقه و جهان باشد، کم کاری های گذشته در این عرصه را جبران کرد.

**همکاری های مشترک اقتصادی، پایه های توافق را مستحکمتر می کند
رییس جمهوری در ادامه این تماس تلفنی گفت: تقویت همکاری های مشترک اقتصادی می تواند پایه های توافق را نیز مستحکمتر نماید و این به نفع کشورهای ما و جهان خواهد بود.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران از حضور کمپانی های اروپایی و انتقال سرمایه و فناوری و همکاری در عرصه های مالی و بانکی استقبال می کند.

روحانی به اراده مستحکم دو کشور برای توسعه همکاریهای دوجانبه اشاره کرد و گفت: این اراده در میان مقام های ارشد دو کشور ، زمینه را برای ایجاد تحرکی جدی در روابط فراهم کرده است.

**وضعیت امروز در سوریه ، عراق و یمن قابل قبول نیست
رییس جمهوری بااستقبال از رایزنی و هماهنگی میان تهران – لندن در خصوص مسایل منطقه ای و ثبات و امنیت خاورمیانه خاطرنشان کرد: بی تردید وضعیتی که امروز درسوریه، عراق و یمن حاکم است ، قابل قبول نیست و همه ماباید تلاش کنیم تاموضوع تروریسم و بی ثباتی در این منطقه مهم حل و فصل شود.

** همه باید به تعهدات خود تحت برجام عمل کنند

نخست وزیر انگلستان نیز در این تماس تلفنی با تبریک اجرای رسمی برجام و ضرورت تعهد طرفین به اجرای دقیق آن ، گفت: همه طرفین باید به تعهدات خودتحت برجام عمل کنند و انگلستان قطعا این کار را انجام خواهد داد.

** انگلستان آماده است تمام تجربیات خود را در اختیار ایران قرار دهد
دیوید کامرون به ضرورت تحرکی جدی در روابط همه جانبه ایران و انگلستان اشاره کرد و افزود: انگلستان آماده است تا تمامی تخصص و تجربیات مالی و بانکی و اقتصادی خود را دراختیار جمهوری اسلامی ایران قرار دهد و بی تردید افزایش رفت و آمد میان مقام های ارشد دو کشور می تواند به تقویت این همکاریها و روابط دو کشور کمک کند.

** رایزنی ها در عرصه منطقه ای باید تقویت شود
وی تصریح کرد: اطمینان می دهم که خواهان روابط بهتر میان دو کشور هستیم و اکنون به مرحله ای رسیده ایم که توسعه بیش از پیش روابط دو کشور را ضروری می سازد و ما باید رایزنی های خود را در عرصه منطقه ای نیز تقویت کنیم.
نخست وزیر انگلستان همچنین بابیان اینکه بزودی بخش صدور ویزا در سفارت لندن در تهران فعال خواهد شد، ابراز امیدواری کرد که با رییس جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت و گو کند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین