کد خبر: ۳۴۳۷۵۵
تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۵
دولت آبادی تأکید کرد: پلیس باید با همکاری سرپرستان دادسراها، سارقانی را که حکم محکومیت دارند، دستگیر کند و امیدواریم با این اقدام امنیت بیشتری در مورد اموال و نفوس مردم فراهم شود و مجرمان باید بدانند راه مفری ندارند.
آفتاب‌‌نیوز : دادستان تهران با اشاره به برخی تجمعات غیرقانونی اخیر در تهران گفت: پلیس باید از شکل گیری اینگونه تجمعات و اقدامات برخلاف قانون جلوگیری کند تا زمینه هجمه علیه پلیس فراهم نشود.
 
به گزارش روابط عمومی دادستانی تهران، عباس جعفری دولت آبادی این مطلب را در جلسه ای با رئیس پلیس تهران بزرگ و 90 نفر از روسای کلانتری های تهران عنوان کرد.

وی ضمن تبریک به مناسبت سالروز ولادت امام حسن عسگری(ع) افزود: تشکیل چنین جلساتی در روابط بین پلیس و مراجع قضایی تأثیرگذار و سرآغاز خوبی خواهد بود.
 
حمایت از حقوق مردم مورد توجه نظام حقوقی ایران است

دادستان تهران با بیان اینکه حمایت از حقوق مردم مورد توجه نظام حقوقی ایران است، گفت: قانون اساسی، قانون حفظ حقوق شهروندی و قانون آیین دادرسی کیفری، بر حقوق شهروندی و حمایت از حقوق مردم و متهمان تأکید دارند و بر همین مبنا حق نظارت دادستان بر ضابطین پیش بینی شده و پلیس باید تحت نظارت دادستان اقدام کند.

وی افزود: پلیس باید گزارش وقوع جرائم را به دادستان ارائه دهد و این امر در سالیان گذشته صورت می گرفته اما در حال حاضر اینگونه نیست.

جعفری دولت آبادی یکی از وظایف پلیس را اعلام آمار جرائم را برشمرد.

وی به برخی وظایف پلیس مانند احضار متهمان و ابلاغ احکام اشاره کرد و افزود: پلیس دارای برخی وظایف اجتماعی، سیاسی و امنیتی است. به عنوان مثال اگر تجمعی در مقابل یک مرجع رسمی کشور روی دهد، نوع وظیفه پلیس متفاوت خواهد بود و پلیس باید آمادگی های لازم در این زمینه را داشته باشد.

دادستان تهران با اشاره به برخی تجمعات غیرقانونی اخیر در تهران گفت: پلیس باید از شکل گیری اینگونه تجمعات و اقدامات برخلاف قانون جلوگیری کند تا زمینه هجمه علیه پلیس فراهم نشود.

جعفری دولت آبادی گفت: پلیس موظف است هر حادثه مهمی را که متضمن جرم است به دادستان اعلام کند تا دادستان در جریان امور قرار گیرد و بتواند اقدام لازم را انجام دهد.
 
پلیس شرایط مندرج در قانون نحوه بکارگیری سلاح را رعایت کند

وی تصریح کرد: از اول سال جاری تاکنون تعدادی از سارقان و متهمان در درگیری با پلیس کشته شده اند که از پلیس می خواهیم در این زمینه شرایط مندرج در قانون نحوه بکارگیری سلاح را رعایت کند.
 
جعفری دولت آبادی در ارتباط با بازدید دادستان از کلانتری ها افزود: طبق قانون بازدید از بازداشتگاه ها و کلانتری ها ضروریست زیرا یکی از نقاط آسیب پذیر بازداشتگاه ها هستند و باید در این زمینه نظارت جدی تری توسط دادستان ها صورت گیرد.

دادستان تهران به الزامات قانون جدید آیین دادرسی کیفری اشاره کرد و گفت: در این قانون نسبت به گذشته، نظارت مستمر و فعال در مورد ضابطین پیش بینی و وظایف ضابطین مشخص شده است.
جعفری دولت آبادی افزود: سیاست دادستانی در قبال ضابطین مقابله و خصومت با پلیس نیست و از طرفی نمی تواند همراه با تعارف و خواهش باشد. مبنای کار دادستانی در این زمینه، اقدام و انجام وظیفه در چهارچوب مقررات بوده و قانون وظایف و اختیارات ضابطین را مشخص کرده است.
 
مردم از پلیس توقع دارند

وی با اشاره به پیامدهای برخی جرائم گفت: مردم در جرائمی مانند سرقت و شرارت برای حفظ اموال و تأمین امنیت توقع بیشتری از پلیس دارند.

جعفری دولت آبادی تأکید کرد: پلیس باید با همکاری سرپرستان دادسراها، سارقانی را که حکم محکومیت دارند، دستگیر کند و امیدواریم با این اقدام امنیت بیشتری در مورد اموال و نفوس مردم فراهم شود و مجرمان باید بدانند راه مفری ندارند.

دادستان تهران افزود: در زمینه مقابله با جرائم خلاف عفت، جمع آوری ماهواره و تبلیغات غیرمجاز در ماهواره در چهارچوب قانون آیین دادرسی کیفری اقدام خواهیم کرد.

وی ابراز امیدواری کرد، امسال شاهد برگزاری انتخابات باشکوهی باشیم.

جلسه دادستان تهران با رئیس پلیس تهران بزرگ و 90 نفر از روسای کلانتری های تهران روز گذشته (سه شنبه) در مجتمع فرهنگی ورزشی شهید بهشتی برگزار شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین