کد خبر: ۳۴۳۷۹۴
تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۳
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
درددل‌های گريمور “كيميا”: وقتی هنرپیشه‌ را با منت و التماس می‌آورید بهتر از این هم نمی‌شود
اولین سریال صدقسمتی تلویزیون یا همان “کیمیا” تقریبا از همان هفته ابتدایی نمایش اش در کانون نقد قرار داشت.
آفتاب‌‌نیوز : اولین سریال صدقسمتی تلویزیون یا همان "کیمیا” تقریبا از همان هفته ابتدایی نمایش اش در کانون نقد قرار داشت.

به گزارش روزنامه هفت صبح، این نقدها که در قسمتهای ابتدایی گافهای تاریخی و گافهای طراحی صحنه را دربرمی‌گرفت در فصل سوم بیش از قبل بر چهره‌پردازی کار متمرکز شده است.

کیفیت گریمهای پیری کاراکترهای اصلی آن قدر ضعیف بوده که سوژه شوخی و خنده مخاطبان در فضای مجازی شده است.

امیر اسکندری طراح گریم سریال که پیشتر طراح گریم سریالهایی چون "بوعلی سینا” و "ابراهیم خلیل ا..” بوده است بخش عمده مشکلات طراحی گریم را ناشی از کمبودهای مالی و البته عدم همکاری بازیگران دانسته است.

مهراوه شریفی نیا می گفت اجازه نمی دهم چسب با لاتکس به صورتم بزنید

اسکندری درباره مشکلاتش با بازیگران سریال گفت: مهراوه شریفی نیا می گفت اجازه نمی‌دهم چسب با لاتکس به صورتم بزنید یا می گفت من لنز توی چشمم نمی‌گذارم یا روی صورتم خطوط نکشید و تهیه کننده و کارگردان هم به راحتی پذیرفتند.

وقتی هنرپیشه ای را با منت و التماس می آورید بهتر از این هم نمیشود

وی ادامه داد: همین طور رضا کیانیان برای بازی در این سریال برای گروه، داستان درست کرد.

این طراح گریم در جایی دیگر از گفتگو بیان داشت: کیانیان در یک مقطع چون ناشناخته بود سعی میکرد نقش های خاص بازی کند اما الان ایشان در بسیاری از نقشها خودش است و اصلا بازی نمی کند.

این طراح گریم افزود: اصلا شما وقتی هنرپیشه ای را با منت و التماس می آورید بهتر از این هم نمیشود. طراح گریم اولین فیلمی که کیانیان بازی کرد یعنی "تمام وسوسه های زمین” من بودم؛ ایشان دو ساعت در حیاط قدم میزد و هر چند وقت یک بار می آمد به اتاق گریم و می گفت من بیایم برای گریم؟ من میگفتم فعلا برو و هر وقت شد گریمت می کنیم اما الان کیانیان می گوید موی سرم را رنگ نمی کنم، نمی گذارم لیفتینگ کنید و چسب به صورتم بزنید…

رفتند و برای این خانم کلاه گیس ۵۰ هزار تومانی خریدند

امیر اسکندری درباره کمبودهای مالی بیان داشت: حتی به من آن قدر بودجه ندادند که بتوانم یک کلاه گیس برای حسن پورشیرازی تهیه کنم.
اسکندری درباره کلاه گیسی که برای دختری خارجی در فیلم استفاده شده بیان می دارد: مجبور شدیم برای او کلاه گیس بگذاریم اما نوعی کلاه گیس هست یک میلیون تومان قیمت دارد و نوعی دیگر ۵۰ هزار تومان. اینها رفتند و برای این خانم کلاه گیس ۵۰ هزار تومانی خریدند پس نمیتوان توقع معجزه داشت.

وی ادامه داد: حتی تهیه کننده برای هنرپیشه کلاه گیس نمی خرد و کارگردان هم اصلا برایش مهم نبود دیگر چه انتظاری از بقیه هست.

خیلی از این بازیگران نمی خواستند در فاز سوم بازی کنند

به گزارش سینماژورنال این چهره پرداز باسابقه در جایی دیگر از گفتگو باز هم از عدم انعطاف بازیگران چنین گفت: مهراوه شریفی نیا و آزیتا حاجیان کلا با هیچ مساله ای کنار نمی آمدند. اصلا خیلی از این بازیگران نمی خواستند در فاز سوم بازی کنند. من تمام تلاشم نزدبک کردن بازیگران به نقشهاست اما کسی نبود به مهراوه شریفی نیا بگوید اسکندری برای نزدیک کردن تو به نقشت اینجاست و با تو هیچ دشمنی ندارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱۰
دیبا
|
UNITED STATES
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۳۰
2
31
یکی از بدترین فیلمهای تاریخ تلویزیون این فیلم بود. بجز کیانی و شیرازی که اونم استعداد بازیگریشون خوب بود بقیه نقشها و اصلا کل فیلمنامه بدرد نخور بود.!!!!!!
ناشناس
|
-
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۳۰
0
23
هر دم از این باغ بری می رسد تازه تر از تازه تری می رسد .البته فکر کنم دلیل گریم نشدن خانم شریفی نیا در دوران میان سالی این باشد که اصولا مگر سوپر من هم پیر میشود ؟ کیمیا خانم سوپرمن فیلم هست و نباید پیر شود
پويا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۳۰
13
2
خدارو شكر - بهانه گيري در جامعه ما تبديل به عادت شده است . مخاطب كاري با مشكلات و دلايل پشت صحنه ندارد . مخاطب فقط امتياز مي دهد .«خوب» يا «بد» . در حال حاضر كار بازيگراني از جمله سركارخانم مهراوه شريفي نيا و آزيتا حاجيان و استاد كيانيان ديده شده و مورد پسند اكثر مخاطبان قرار گفته است . به احتمال خيلي زياد اين هنرمندان هم نوعاً با مشكلات فراواني مواجه بوده اند ولي با مديريت صحيحشان اجازه نداده اند كه اين موضوع در زمان ارائه تاثيري بر كيفيت كارشان داشته باشد. لذا اگر اثري از هنرمندي خلق شد .اين اثر ديگر بنام آن هنرمند در كارنامه اش ثبت شده است و ديگر كاري نمي شود كرد .بنابراين بهتر است در حين كار يا زير بار اين مسئوليت نرفت و از ارائه كار ضعيف خودداري كرد .يا اگر مجبور به قبول آن كار شد اخلاقاً تمامي مسئوليت آن كار را بپذيرد و پاي آن بايستد. پس شايسته و سزاوار نيست كه كسي نقص كار خود را با تخريب ديگران توجيه كند.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۳۰
0
22
با يك عينك 23 سال پير شويد ، اين هنر سينماي ايران است ؟!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۳۰
0
19
برای قسمت سوم باید از هنرپیشه های مسن تر که شبیه به کاراکترهایه اصلی هستن استفاده میکردن نه اینکه پورسرخ بشه پدر یه دختر بیست و چندساله در صورتیکه یه خط هم رو صورتش نیست و فقط موهاش جوگندمی شده و یه سبیل بهش اضافه کردن و ...
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۳۰
1
22
حالا کیانیان هیچ ولی مگه این مهراوه شریفی نیا کیه و چه گلی به سر تلویزیون و سینما زده با اون بازی چندش آورش که حتی اجازه گریم هم نمیده؟ خدا میدونه چند میلیارد بخاطر یک سریال بی و سد و ته از جیب مردم بدبخت حیف و میل شده تا یک مشت نابازیگر بخاطر پارتی بازی برن فرانسه عشق و حال کنند
ناشناس
|
RUSSIAN FEDERATION
|
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۲
7
1
به نظر من فقط اقای پورسرخ خوب بازی میکنن.فیلم رو به خاطر ایشون میبینم
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۵
0
2
سریال آبکی.
تایتانیک
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۲
0
0
خیلی بی معناست این سریال واقعا نمیدونم پوریا پورسرخ حسن پور شیرازی رضا کیانیان برای سابقه خودشون ارزشی قائل هستن یا نه که همیچین مزخرفی رو بازی کردن خدایی 50 میلیون ایرانی که کانال ماهواره ای دارن
استخوان ها و مهره سوخته واحد ویژه و... سریال های باحال امریکایی رو ول میکنن بیان این مسخره رو ببین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۶
0
1
مهراوه شریفی نیا,به هیچ عنوان بازیگری نیست که همچنین اختیاراتی در حیطه گریم داشته باشد.و ارزش یک سریال تاریخی و حماسی را با نظر شخصی زیر سوال ببرد.برای کارگردان و تهیه کننده باید متاسف بود با این قدرت تصمیم گیری,چون سریال آنها در ابتدا زیر سوال رفته است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین