کد خبر: ۳۴۸۴۱۹
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۳
راهپیمایی روز پنجشنبه 22 بهمن ماه 1394 با حضور پرشور مردم و همچنین چهره‌ها و مقام‌های سیاسی کشور و سخنرانی رییس جمهور برگزار شد.
آفتاب‌‌نیوز :
رییس جمهور، مراجع تقلید و دیگر چهره های کشوری و لشگری در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن ضمن تقدير از حضور مردم و بازخواني دستاوردهاي انقلاب، به موضوعاتي چون انتخابات ودستاوردهاي پسا برجام هم اشاره کردند.

در جدول زیر چکیده ای از سخنان چهره های سیاسی را بخوانید: 

نام/ پست

چکیده سخنان

حجت الاسلام حسن روحانی/ رییس قوه مجریه

امروز روز تقابل جناح ها با يکديگر نيست. انقلاب اسلامي متعلق به همه است نه فقط يک گروه يا جناح خاص. از مردم مي خواهم که با صندوق‌های رای در روز 7 اسفند قهر نکنند. رای ما «نه» به کسانی است که می‎خواهند به قانون پشت کنند. 

آيت الله صادق آملی لاریجانی/ رییس قوه قضاییه

حضور مردم پیامی برای مسئولان به همراه دارد که این مردم بصیر و فهیم که در صحنه هستند، باید خدمت بیش‌تری‌ به آنها شوند و این حق و اقتضای حقوق مردم است. انتخابات مثل همین حضور مردم در راهپیمایی ان‌شاءالله پرشور برقرار خواهد شد و با حضور مردم آن کسی که مردم او را می‌خواهند و موجه می‌دانند، پیروز شده و به هر دو مجلس راه می‌یابد.

علی لاریجانی/ رییس قوه مقننه

حضور مردم نشانگر عمق سهم ملت ایران نسبت به شرایط کشور است و این راهپیمایی به شکرانه پیروزی‌هایی است که ملت ایران به دست آورده‌اند.

آیت الله جوادی آملی/ مرجع تقلید

باید به خاطر حضور باشکوه مردم در این صحنه بزرگ، خداوند سبحان را شاکر باشیم. خدا را شکر گذاریم که آبروی نظام مقدس اسلامی را در سطح بین امللی و منطقه حفظ کرده است. 

آیت الله امامی کاشانی/ خطیب نماز جمعه

مردم همیشه ثابت کردند که در صحنه حضور دارند و امروز نیز یکی از نمادهای آن است. امنیتی که امروز ما در کشور داریم مرهون حضور همیشگی مردم است و همه ما باید در راه حفظ امنیت و استقلال کشور تلاش کنیم.این راهپیمایی می‌توانست آغازی باشد بر برگزاری یک انتخابات پرشور و همه باید تلاش کنیم انتخابات ۷ اسفند به خوبی برگزار شود و مانند امروز مردم حضور پرشوری داشته باشند.

آیت الله سیدحسین موسوی تبریزی/ عضو جامعه مدرسین

امام خمینی (ره) بار‌ها تأکید کرده بودند که اگر مردم نبودند ما مسئولین هیچ کاره بودیم. مصادره ایام اللهی همچون ۲۲بهمن به نفع گروه خاصی، خیانت به انقلاب است.

حجت الاسلام آل هاشم/ نماینده ولی فقیه در ارتش

حضور حداکثری در انتخابات تاثیرات گسترده‌ای بر جایگاه بین‌المللی ایران دارد. یکی از مهمترین آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران تکامل معنوی و اخلاقی جامعه است.

حجت الاسلام کاظم صدیقی/ امام جمعه تهران

پیام حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن این است که ملت به اموری که انقلاب را حفاظت می کند حساس هستند و در انتخابات نیز به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل خواهند کرد.

حجت الاسلام احمد خاتمی/ خطیب جمعه تهران

این راهپیمایی به مردم اختصاص دارد و به نفع هیچ جناح و حزبی مصادره نخواهد شد. تمام توطئه‌ها برای عدم حضور مردم در صحنه است. باید این گوهر وحدت را پاس بداریم.

حجت‌الاسلام علی اکبر ناطق‌نوری/ رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری

مردم نماینده اصلح را برای مجلس انتخاب کنند. برای مسئولانی که توانستند برجام را به فرجام برسانند آرزوی توفیق و مسئلت دارم.

محمدرضا رحمانی فضلی/ وزیر کشور

امروز مردم جمهوری اسلامی ایران با گذشت 37 سال از انقلاب شکوهمند اسلامی همچنان پای آرمان های این انقلاب ایستاده اند و با قدرت برای رسیدن به اهداف نظام تلاش می کنند.

حجت الاسلام محمود علوی/ وزیر اطلاعات

سربازان گمنام امام زمان در طول چند سال گذشته با همت و حمایت مردم و نفس گرم رهبری ده‌ها گروه تروریستی را به هلاکت رسانده و سرکرده آنها را دستگیر کردند. وزارت اطلاعات زمانی خوب عمل می کند که همه مردم اطلاعاتی باشند عناصر اطلاعاتی همیشه مواظب امنیت هستند و وقتی 160 میلیون چشم مواظب 80 میلیون کشور باشند امنیت بی‌بدیل در حکومت جمهوری اسلامی حکم فرما می‌شود.

حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی/ وزیر دادگساری

امام راحل فرمود«میزان رای ملت است» و ایشان مردم سالاری، احترام به مردم و رای مردم را به ما یاد داد و سلف صالح ایشان فرمودند« رای مردم حق الناس است». نچه که ما در آن قرار دادیم، مرحله گذر از یک عقبه سخت است و آنچه در برجام اتفاق افتاد، کنار زدن فشار ظالمانه ای بود اما به معنای تمام شدن نیست و باید هوشیار بوده تا در مراحل بعدی با مشکل مواجه نشویم.

اسحاق جهانگیری/ معاون اول رییس جمهور

از ابتدای انقلاب تاکنون مردم حضور باشکوه و گسترده‌ای داشتند و این موضوع مسئولان را دلگرم می‌کند تا بتوانند مشکلات را بهتر حل کند و به آنها روحیه مناسب می دهد. حضور مردم در انتخابات نیز می‌تواند در تصمیم‌سازی کشور تاثیر گذاشته و در حل مشکلات کشور کمک کند. 

 مسعود سلطانی فر/ معاون رییس جمهور

در مذاکره ایران و 1+5 نیز حضور مردم همواره دلگرم کننده مسئولان بود  و با حمایت آنها برجام به فرجام رسید.انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری از اهمیت بسزایی برخوردار است و مردم باید با حضور خود در پای صندوق های رای برای آینده سیاسی کشور تصمیم بگیرند.

الهام امین زاده/ معاون حقوقی رییس جمهور

امیدواریم مردم با انتخاب صحیح بتوانند نمایندگانی کارآمد، کار‌شناس، باتجربه، مردمی و دردآشنا انتخاب کنند که صرفا اهداف سیاسی یا شخصی نداشته باشند. نسخه سوم حقوق شهروندی را به رئیس‌جمهور تقدیم می‌کنیم که پس از تایید ایشان، در همایشی ملی با حضور شخص رئیس‌جمهور رونمایی خواهد شد.

محمدباقر نوبخت/ سخنگوي دولت

باور کنیم در سایه وحدت و همدلی می‌توان در هر عرصه‌ای پیروز شد. گام تازه دشمنان اسلام و انقلاب و نظام اسلامی را از پای درآوردن تفکر دینی انقلاب است.

محمد نهاوندیان/ رئیس دفتر رئیس‌جمهور 

ما هم‌اکنون از برجام «یک» گذشته‌ایم و برجام «دو» که در واقع با حضور گسترده مردم در صحنه محقق می‌شود، باید آغاز شود که همه با کمک هم در ایجاد فرصت‌های شغلی تلاش کنیم.

بیژن زنگنه/ وزیر نفت

بخشی از این حضور مردم به دلیل موفقیتی است که در بحث هسته‌ای بدست آمد.ملت ایران در مقابله با دشمنان و مخالفان در زمینه مباحث هسته‌ای با عبور از مرحله سنگین و از گردنه مخالفت‌ها توانست پیروز بیرون آید.البته اکنون نیز مخالفت و شیطنت‌های دیگری نیز در منطقه علیه ما وجود دارد که امیدوارم بتوانیم بر آنها غلبه کرده و کشور وارد مرحله توسعه جدی شود تا در زندگی مردم و بخصوص جوانان بهبود حاصل شود.

علی جنتی/ وزیر فرهتگ و ارشاد

عظمت انقلاب به این دلیل است که در چنین روزی ملت ایران توانستند دست بیگانگان را از کشور کوتاه کنند. رسیدن به توفیقات در زمینه‌های انرژی هسته‌ای، گفت‌وگوهای سیاسی وارتقای توان اقتصادی در عرصه بین‌المللی در طول دو سال اخیر واقعا چشم‌گیر بوده است. حضور رئیس جمهور کشورمان در کشورهای اروپایی که اخیرا انجام شد و استقبال گرمی که از ریاست محترم جمهور ایران به عمل آمد این قضیه را به خوبی به اثبات رساند که جمهوری اسلامی ایران امروز نه تنها در منطقه بلکه در اقصی نقاط جهان حرفی برای گفتن دارد.

علی صالحی/ رییس سازمان انرژی اتمی

اکنون باید به جلو نگاه کنیم و امید و نشاط داشته باشیم. ما اکنون بحث هسته‌ای را پشت سر گذاشته‌ایم چراکه اکنون نیز برجام اجرایی شده و حقوقمان را تثبیت کردیم.

سردار دهقان/ وزير دفاع

پیام ملت ایران با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه «حفظ عزت، اقتدار و سرافرازی انقلاب است». در انتخابات ۷ اسفند ماه نیز ملت ایران برای حفظ استحکام و انسجام ملی، از همه ظرفیت خود استفاده خواهند کرد.

حبیب‌الله سیاری/ فرمانده نیروی دریایی ارتش

مردم در انتخابات ۷ اسفند ماه نیز با همین انسجام و وحدت حضور خواهند یافت. بی‌تردید تعرض‌کنندگان به کشور به شدت تأدیب می‌شوند

سردار رمضان شریف/ مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران

با وجود همه دشمنی‌ها افق و چشم‌انداز جمهوری اسلامی، چشم انداز روشنی است. جنگ در کشورهای اسلامی نتیجه خباثت کسانی است که کلیددار کعبه هستند. این کشور اخیرا حرف‌های گنده‌تر از توانشان را بر زبان جاری می‌کنند.

سردار حسین سلامی/ جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران

دستگیری تفنگداران آمریکایی نماد مواجهه با گزینه‌های روی میز آمریکا بود. ایران، امروز از هر زمان دیگری قدرتمندتر است.

الیاس نادران /نماینده مجلس

مردم با حضور خودشان در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان دادند که پای آرمان‌های انقلاب، امام و رهبری ایستاده‌اند. مسئولین باید قدر این مردم را بدانند و خدمت شایسته‌ای برای مردم انجام دهند تا مشکلات معیشتی آنها را حل کنند.

غلامعلی حداد عادل/ نماینده مجلس

حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن در واقع اعلام برگزاری یک انتخابات خوب و تمرینی سیاسی برای حضور در انتخابات محسوب می‌شود.مهم‌ترین اقدام این است که در فعالیت‌های پسابرجام به تولید داخلی بها دهیم.

محسن رضایی/ دبیر تشخیص مصلحت نظام

دشمن به دنبال این است که با فشارهای بیرونی به جمهوری اسلامی به داخل ایران نفوذ کند. می‌خواهد بساط شورای نگهبان در کشور جمع شود تا بتواند آدم‌های خود را وارد مجلس کند

محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام

مردم با حضور خود در راهپیمایی 22 بهمن نشان می‌دهند که راه انقلاب همچنان ادامه دارد.هنوز برجام به امریت نرسیده است که بخواهیم در رابطه با چگونگی رفع موانع اقتصادی پس از برجام نتیجه‌گیری کنیم ولی دولت با جدیدت برای پاسخگوی به مطالبات اقتصادی کار می‌کند.از لیست پیشنهادی منتسب به دولت هیچ اطلاعی ندارم ولی لیست اصلاح‌طلبان هفته آینده نهایی می‌شود اما مشخص نیست که من به عنوان سرلیست معرفی شوم

اکبر ترکان/ دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور

قهر کردن با صندوق‌های رای امری اشتباه است و همه باید با تمام سلایق در پای صندوق‌های رای حضور داشته باشند و با انتخاب فرد اصلح در سرنوشت آینده کشور تاثیرگذار باشند. دوستان در حال تکمیل لیست هستند و به زودی لیست مشترک خود را با اصلاح طلبان اعلام خواهند کرد.

حجت الاسلام رضا اکرمی/ نماینده پیشین مجلس

ما تا کنون مشکلات زیاد داشتیم اما باید اصول مشترک را درنظر گرفته تا جاذبه در حد کمال و دافعه به اندازه در کشور وجود داشته باشد.

حجت‌الاسلام سیدحامد علم‌الهدی /جانشین کمیته تقریب مذاهب اسلامی

مردم ایران اسلامی با حضور حماسی خود در راهپیمایی بار دیگر به دشمنان انقلاب "نه" و به جمهوری اسلامی "آری" گفتند

منبع: خبرآنلاینبازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین