کد خبر: ۳۵۳۹۳۰
تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۶
چنانچه هر دو نفر زوج دانشجوی روزانه واجد شرایط دریافت تسهیلات باشند پرداخت وام به هر دو نفر بلامانع است.
آفتاب‌‌نیوز : شیوه نامه پرداخت و باز پرداخت تسهیلات دانشجویی وام ازدواج صندوق کارآفرینی امید به مبلغ 40 میلون ریال از سوی صندوق رفاه دانشجویان اعلام شد.
 
به گزارش ایرنا، این وام برای ترویج و تسهیل امر ازدواج، خصوصا دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به مبلغ 40 میلیون ریال ارائه می شود.

شرایط دانشجویان وام گیرنده بدین گونه است که باید دانشجوی روزانه و یک سال از تاریخ عقد نگذشته باشد و در لیست بدهکاران معوق صندوق کارآفرینی نباشد.

همچنین متقاضی باید در لیست بدهکاران بانکی نباشد و فاقد چک برگشتی با اقساط معوق در نظام بانکی کشور باشد.

چنانچه هر دو نفر زوج دانشجوی روزانه واجد شرایط دریافت تسهیلات باشند پرداخت وام به هر دو نفر بلامانع است.

پرداخت وام فقط برای ازدواج اول میسر است، دانشجویان روزانه رایگان در اولویت پرداخت هستند.
اصل و تصویر کارت دانشجویی، اصل تصویرسند ازدواج دانشجویی، اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی زوجین برای دریافت وام نورد نیاز است.

برای ثبت نام و اخذ تسهیلات وام ازدواج باید فرم تقاضای وام توسط دانشجو در اداره رفاه دانشگاه تکمیل و معرفی نامه برای دانشجو با امضا معاون دانشجویی دانشگاه برای افتتاح حساب قرض الحسنه در یکی از شعب صندوق کارآفرینی ارائه شود.

افتتاح حساب قرض الحسنه نزد صندوق کارآفرینی به مبلغ 500 هزار ریال است و تشکیل پرونده و اخذ مدارک وام گیرنده در اداره رفاه دانشگاه محل تحصیل، تشکیل پرونده در سیستم فاز 2، ارسال لیست متقاضیان واجد شرایط به صندوق رفاه از طریق سامانه فاز 2، بررسی لیست در صندوق رفاه و ارسال اسامی بصورت ماهیانه به صندوق کارآفرینی، بررسی مستندات و اسامی دانشجویان از سوی صندوق کارآفرینی و معرفی به شعب آن صندوق در مراکز استانها از جمله دیگر اقدامات لازم برای دریافت این وام است.

دانشجویان واجد شرایط دریافت وام بایستی ضامن و مدارک را مطابق ضوابط صندوق کارآفرینی به شعب محل اخذ وام جهت احراز هویت معرفی کنند.

ارسال لیست متقاضیان واجد شرایط از صندوق رفاه به صندوق کارآفرینی از 18 لغایت 23 هر ماه صورت می پذیرد.

صندوق کارآفرینی 15 روز کاری پس از دریافت اسامی و تکمیل مدارک مورد تایید به پرداخت وام به شماره حساب افتتاحی دانشجو نزد صندوق کارآفرینی اقدام می کند.

اعطای تسهیلات واخذ تضامین مطابق با دستور و آئین نامه های جاری صندوق و کارآفرینی امید خواهد بود.

تسهیلات وام ازدواج صندوق کارآفرینی با کار مزد 4 درصد است.

مدت زمان بازپرداخت وام ازدواج طی 36 ماه است، زمان شروع اقساط 30 روز پس از اخذ تسهیلات است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین