کد خبر: ۳۵۴۲۲۸
تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۰
رسانه‌های بین‌المللی نوشتند: آزمایش‌های موشکی ایران وسیله‌ای برای نیروهای مسلح این کشور در نشان دادن این موضوع است که توافق هسته‌ای تاثیری بر برنامه‌های موشکی نخواهد گذاشت.
آفتاب‌‌نیوز : وبگاه صهیونیستی «عروتص شوع» در گزارشی با اشاره به آزمایش موشکی جدید ایران نوشت: بعد از معرفی موشک جدید «عماد» ایران آزمایش موشکی جدیدی که نقص توافق هسته‌ای و قطعنامه‌های سازمان ملل متحد است (!) را انجام می‌دهد.

به گزارش فارس، این رسانه صهیونیستی با استناد به گزارش خبرگزاری‌های ایرانی از انجام چند آزمایش موشکی در روز جاری (سه شنبه) خبر داد.

عروتص شوا نوشت: جمهوری اسلامی ایران از توسعه سامانه‌های  موشکی جدید منع شده است و آمریکا در ژانویه به همین دلیل یک سری تحریم‌های جدید را علیه این کشور وضع کرد. هرچند که هیچ کدام از این تحریم‌ها مانع توقف رژیم ایران  از پی‌گیری برنامه‌های موشکی چون خرید سامانه‌های اس–300 یا اس–400  و بهبود و توسعه موشک‌های ساخت داخل این کشور نشده است.

وبگاه شبکه خبری «صدای آمریکا» نیز در گزارشی با این مضمون نوشت: ایران روز سه شنبه با اعلام خبر آزمایش‌های موشکی آن‌را به عنوان قدرت بازدارنده اعلام کرده و از آمادگی خود برای دفع هر تهدید خبر داد.

بر اسا این گزارش، این آزمایش دو ماه بعد از تحمیل تحریم‌های جدید آمریکا علیه 5 نفر ایرانی و شرکت‌های مرتبط منع شده از فعالیت موشکی صورت گرفت.

 در وبگاه شبکه خبری «راشاتودی» نیز آمده است: ایران آزمایش‌های موشکی را از انبارهای زیر زمینی خود که در سرتاسر کشور پراکنده‌اند،انجام داد. البته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و رسانه‌های این کشور به نوع موشک‌های پرتاب شده اشاره نکرده‌اند.

راشا تودی نوشت: شاید این آزمایش‌های موشکی نمایشی از قدرت اردوگاه اصولگرایان ایران بعد از موفقیت «حسن روحانی» در انتخابات ریاست جمهوری باشد.

خبرگزاری «رویترز» نیز آزمایش موشکی جدید ایران را به چالش کشاندن تحریم‌های اخیر آمریکا بر علیه ایران نامید.

ایران البته تاکنون هرگونه ارتباطی بین موشک‌های بالستیک خود و برنامه هسته‌ای بحث برانگیزش را که اینک تحت نظارت و بازرسی  وجود دارد، منکر شده است .

کارشناسان می‌گویند که آزمایش‌های موشکی ایران با افزایش صحت اصابت و استفاده بهینه‌تر از کلاهک‌های جنگی کلاسیک می شود.

«خبرگزاری فرانسه» نیز در این زمینه نوشت: آزمایش‌های موشکی سپاه ایران وسیله‌ای برای نیروهای مسلح این کشور برای نشان دادن این موضوع است که توافق هسته‌ای تاثیری بر برنامه‌هایش که عنوان می‌دارد تنها جنبه دفاعی دارند، نخواهد گذاشت.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x