کد خبر: ۳۵۴۳۹۲
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۲
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بر ضرورت اصلاح الفاظ قانون انتخابات تاکید کرد و گفت: به رغم قابل تقدیر بودن زحمات شورای نگهبان در بحث احراز صلاحیت ها، اما وجود لفظ عدم احراز صلاحیت و یا عدم صلاحیت در جامعه و بین مردم نیاز به توجیه و تفسیر دارد.
آفتاب‌‌نیوز : آیت الله سید علی شفیعی در نطق پیش از دستور روز دوم آخرین اجلاس چهارمین دوره مجلس خبرگن رهبری از عدم حضور آیات یزدی و مصباح در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ابراز تاسف کرد.

به گزارش دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه پیرامون ضرورت دفاع و حمایت از عملکرد شورای نگهبان در خصوص احراز صلاحیت ها سخن گفت و اظهارداشت: به رغم قابل تقدیر بودن زحمات شورای نگهبان در بحث احراز صلاحیت ها، اما وجود لفظ عدم احراز صلاحیت و یا عدم صلاحیت در جامعه و بین مردم نیاز به توجیه و تفسیر دارد.

آیت الله شفیعی افزود: عده ای که در شهرستان ها دارای مناصب عالی و مورد اعتماد مردم هستند، اما با استناد به مواردی از قانون انتخابات، صلاحیت آنها احراز نشده با تزلزل جایگاه در بین مردم مواجه می شوند و مردم در مورد او حرف و حدیث هایی زده و حیثیت فرد از بین می رود.

وی ادامه داد: با اینکه قطعا نظر شورای نگهبان این گونه نیست اما به دلیل وجود این لفظ در قانون، مستمسکی برای هتک حیثیت افراد می شود. لذا باید الفاظ قانون اصلاح شود و به کلماتی که مفهوم بد نداشته باشند تبدیل گردد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان تاکید کرد: ما به عنوان نماینده مردم در مجلس خبرگان موظفیم هم جایگاه ولایت فقیه و هم جایگاه مجلس خبرگان را برای آنان تبیین کرده و در عین حال ، پیگیر مشکلات مردم و جامعه هم باشیم.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x