کد خبر: ۳۵۴۶۲۵
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۵
مسولان و مدیران شرکتها تجاری چهارشنبه شب با رئیس دفتر رئیس جمهوری در لندن دیدار و گفتگو کردند.
آفتاب‌‌نیوز :
پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزیر تجارت و نوآوری و نماینده ویژه نخست وزیر انگلیس نوشت: برنامه های اقتصادی مختلفی برای همکاری با ایران طراحی کرده ایم.

رئیس دفتر رئیس جمهوری که برای شرکت در اجلاس اقتصاد ایران، به لندن رفته است در این جلسه کاری با تشریح زمینه های مختلف سرمایه گذاری در ایران گفت:  دستورالعمل تجارت با ایران که در خلال مذاکرات برجام توسط  پنج بعلاوه یک و ایران تدوین و آماده شده است زمینه های مختلف همکاری را مد نظر قرارداده و مانند یک نقشه راه می تواند مسیر پیش روی سرمایه گذاران خارجی در ایران را نشان دهد. 

در این نشست کاری ساجد جاوید وزیر تجارت و نوآوری انگلیس با ابراز خرسندی از اجرایی شدن برجام و برداشته شدن تحریم ها از علاقمندی شرکت ها و سرمایه گذاران این کشور برای ورود به بازارهای ایران خبر داد و ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک اقتصاد ایران به شکوفایی و رشدی که سزاوار آن است دست یابد. 

وزیر تجارت و نوآوری انگلیس که در آینده نزدیک به منظور انجام برخی توافقات اقتصادی در راس هیاتی بلند پایه به ایران سفر خواهد کرد تاکید کرد که کشورش برای تعاملات تجاری با ایران بسیار جدی است و برنامه های مختلفی را طراحی کرده که این برنامه ها در آینده نزدیک با مذاکراتی که بین فعالان اقتصادی انجام خواهد گرفت اجرایی خواهند شد.

لرد لامونت نماینده ویژه نخست وزیر انگلیس برای تجارت با ایران نیز ضمن ابراز خرسندی از موفقیت مذاکرات و برداشته شدن تحریم ها و ایجاد زمینه های مساعد همکاری های اقتصادی با ایران، این وضعیت را یک موقعیت ویژه برای همکاری اقتصادی ایران و انگلیس دانست. 

در این نشست کاری که همراه با سوالات زیادی از سوی مدیران شرکتهای بزرگ انگلیسی در خصوص نحوه همکاری با ایران و زمینه های مختلف اقتصادی همراه بود، نهاوندیان با تشریح سفرهای هیات های اقتصادی از کشورهای مختلف در یکسال اخیر به ایران گفت: تجارت و تعاملات اقتصادی با ایران نه تنها برای طرفین مفید که می تواند بازار بزرگ منطقه را نیز فعال کند.

در ادامه این نشست کاری طرفین ضمن بررسی زمینه های مختلف سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی بر سرعت گرفتن همکاری ها و تعاملات اقتصادی، بازرگانی، مالی، بانکی، انرژی و حمل و نقل میان دو کشور تاکید کردند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x