کد خبر: ۳۵۴۷۱۸
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۷
ژاپن در ایران گفت: براساس ملاقات روسای جمهور ایران و ژاپن این دولت مبلغ سه میلیون و ۶۸۳ هزارو ۸۰۰ دلار به دفتر فائو در ایران برای پروژه «برنامه جامع مدیریت پایدار منابع آب حوزه آبریز دریاچه ارومیه» اهدا می‌کند.
آفتاب‌‌نیوز :
هیرو یاسو کوبایاشی سفیر ژاپن در ایران امروز در مراسم امضای توافقنامه میان سازمان فائو و دولت ژاپن در خصوص برنامه جامع مدیریت پایه منابع آبی دریاچه ارومیه، اظهار کرد: براساس نتایج ملاقات بین شینزو آبه نخست وزیر ژاپن و حجت الاسلام روحانی رئیس جمهور ایران، دولت ژاپن تصمیم گرفت مبلغ ۴۳۶ میلیون ین معادل سه میلیون و ۶۸۳ هزار و ۸۰۰ دلار آمریکا به دفتر فائو در ایران برای اجرای پروژه «برنامه جامع مدیریت پایدار منابع آب حوزه آبریز دریاچه ارومیه» اهدا کند.
وی با بیان اینکه کمک به محیط زیست یکی از مهمترین حوزه‌های سیاست خارجی ژاپن است، اضافه کرد: دولت ژاپن با محور قرار دادن پروژه دریاچه ارومیه پروژه‌های گوناگون دیگری در زمینه حفاظت محیط زیست در ایران را از طریق آژانس‌های همکاری بین المللی ژاپن (جایکا) به اجرا درمی‌آورد.
سفیر ژاپن در ایران گفت: دولت ژاپن درنظر دارد پروژه‌های مختلف خود را در زمینه‌های زیست محیطی ادامه دهد و امیدواریم نتایج این همکاری نه تنها به نفع ایران بلکه به نفع کل منطقه باشد.
در ادامه این مراسم سرج ناکوزی نماینده فائو در ایران و در سازمان همکاری اقتصادی (اکو) در محل سفارت ژاپن در ایران، اظهار کرد: ژاپن از طریق کمک خود و کمک‌های مالی و فنی خود برای احیای دریاچه ارومیه با هماهنگی ستاد احیای دریاچه ارومیه و ذی‌نفعان ملی در جهت تدوین و پیاده سازی برنامه جامع مدیریت پایدار منابع آب حوزه آبریز دریاچه ارومیه به کار می‌گیرد.
سرج ناکوزی تأکید کرد: فعالیت‌های این برنامه در آوریل ۲۰۱۶(اردیبهشت ۹۵)آغاز می‌شود و چهارچوبی منحصر به فرد به منظور مشارکت کلیه ذی‌نفعان برای حسابرسی دقیق آب ارتقا ارتقای بهره کشاورزی معیشت پایدار پایش و هشدار خشکسالی و ظرفیت‌سازی ایجاد می‌کند.
منبع: تسنیم 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x