کد خبر: ۳۵۵۱۷۷
تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۹
تعداد نظرات: ۳ نظر
وزیر نیرو با بیان اینکه چاره ای جز انتقال آب بین حوضه ای نداریم، از برنامه ریزی برای انتقال آب خزر، خلیج فارس و دریای عمان به شهرهای مرکزی ایران خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
حمید چیت چیان  اظهار داشت: جمعیت پراکنده کشور و مناطق تمرکز جمعیتی که بیش از ظرفیت های تأمین آب، جمعیت در آنجا ساکن شده و همچنین تغییر اقلیم و تغییر الگوی بارش ها چاره ای برای ما باقی نگذاشته جز اینکه به انتقال آب بین حوضه ای اقدام کنیم.

وی افزود: اینکار به معنای این نیست که در نقاطی که آب را به دیگر نقاط انتقال می دهیم مشکلات آبی به وجود بیاید؛ بلکه اینکار با مطالعات گسترده انجام می شود که بعضا یک پروژه انتقال آب، پیش از رسیدن به زمان اجرا، سالها مورد مطالعه و پایش قرار می گیرد و از نقاطی اقدام به انتقال آب می کنیم که ظرفیت های لازم را داشته باشد.

وزیر نیرو با بیان اینکه انتقال آب بین حوضه ای با اولویت شرب انجام خواهد شد، گفت: طرح انتقال آب از خزر به فلات مرکزی مطالعات اولیه اش تکمیل شده و پس از هماهنگی کامل با سازمان حفاظت محیط زیست، در خصوص زمانبندی انتخاب پیمانکار و دیگر مراحل اجرایی این پروژه تصمیم گیری خواهد شد.

چیت چیان همچنین به رونق پروژه های انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به شهرهای جنوبی و فلات مرکزی ایران اشاره کرد و گفت: بخش خصوصی به ویژه در بخش صنعت برای بهره مندی از آب خلیج فارس و دریای عمان در حال سرمایه گذاری است تا با انتقال آب و شیرین سازی آن، آب مورد نیاز خود را در شهرهای جنوبی تأمین کند؛ همچنین در حال برنامه ریزی برای انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به شهرهای مرکزی کشور هستیم.
منبع: تسنیم
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۳
افشار
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۳
0
0
به احتمال زیاد با کاهش آب دریای خزر، تالاب بین المللی انزلی که بخشی از تامین آب آن از این دریا است خشک خواهد شد کما اینکه با پسروی اخیر سطح اب خزر میزان آب این تالاب خیلی کم شده است
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۳
0
0
این پروژه رااگرمیخواهیدبه نتیجه برسدفقط به پیمانکاران آمریکایی وآلمانی بدهیدولاغیر
مهدی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۳
0
0
تا جایی که من بیاد دارم وقطعا شما هم اطلاع دارید این طرح در دولت گذشته مطرح و بقول اقای ناصر نقویان هر کسی در رسای نشدنی بودن و غیر علمی بودن ان قلمها فرسودند حال چگونه شده در این دولت میخواهد عملیاتی شود خدا عالم است
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x