کد خبر: ۳۵۵۶۵۰
تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۴
نمایندگان مجلس خبرگان علمای بلاد هستند و وظیفه آنها صیانت از اسلام، آرمان های امام و قانون اساسی است. سوگند نامه ای که خبرگان ایراد می کنند و انتخاب مردم نیز بر همین اساس است.
آفتاب‌‌نیوز : عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری 2 قطبی شدن مجلس خبرگان را امری بعید و غیر قابل قبول دانست و گفت: با توجه به اینکه نمایندگان مجلس خبرگان علمای بلاد و به وظایف مطرح شده در قانون اساسی آگاه هستند، تصور اینکه مجلس آینده خبرگان دچار گرایش های مختلف شود، اشتباه است.

به گزارش جماران، قربانعلی دری نجف آبادی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، با تأکید بر اینکه 2 قطبی شدن مجلس خبرگان بعید و غیر قابل قبول است، اظهار کرد: مجلس خبرگان رهبری از هویت نظام، هویت اسلام، هویت ولایت فقیه، خط امام و رهبری، آرمان های بزرگ ملت ما و اصول انقلاب و قانون اساسی با تمام وجود دفاع خواهد کرد.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری مبنای انتخاب خبرگان توسط مردم را اصول یاد شده دانست و تصریح کرد: مردم شریف ما به حفظ هویت ولایت فقیه، خط امام و رهبری و قانون اساسی مورد نظر امام رأی دادند. البته نمایندگان مجلس خبرگان علمای بلاد هستند و وظیفه آنها صیانت از اسلام، آرمان های امام و قانون اساسی است. سوگند نامه ای که خبرگان ایراد می کنند و انتخاب مردم نیز بر همین اساس است.

وی افزود: تفاهم و عقلانیتی که بر خبرگان رهبری حاکم است نیز قطعا ایجاب وحدت، همدلی، یکپارچگی و شجاعت و همچنین صلابت در راه حق و خدمت به مردم، اسلام و شهدا می کند. بنابر این تصور اینکه مجلس آینده خبرگان دچار گرایش های مختلف شود، اشتباه است. البته ممکن است در برخی موارد از جمله انتخاب هیأت رئیسه اختلاف سلیقه وجود داشته باشد. این اختلاف سلیقه ها در هر مجلسی طبیعی است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با تشکر از حضور مردم در انتخابات هفتم اسفند ماه گفت: من به ملت شریف ایران تعهد اخلاقی و شرعی می دهم که مجلس خبرگان رهبری با همه وجود در خدمت آرمان های امام، رهبری، شهدا و ملت بزرگ ما و قانون اساسی و اصول خط امام بوده و هست و خواهد بود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x