کد خبر: ۳۵۶۱۱۰
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۲
مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی با بیان اینکه پروازهای داخلی فرودگاه بین المللی مشهد به 30 مقصد داخلی و پروازهای خارجی هم به 20 مقصد انجام می شود، گفت: پیش بینی می شود برای ایام نوروز حدود شش درصد افزایش مسافر داشته باشیم.
آفتاب‌‌نیوز : محمدباقر قاسم زاده گفت: در سال 94 افزون بر هشت میلیون و 900 هزارنفر مسافر از طریق فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد جابجا شدند.

مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: از این شمار یک میلیون و 600 هزار نفر مسافر خارجی بوده اند.

وی با بیان اینکه اوج انتقال مسافران این فرودگاه برای روزهای 28 و 29 اسفند پیش بینی شده است، اظهار کرد: بر این مبنا امسال برآوردها و پیش بینی ها جابجایی 500 هزار مسافر نوروزی است.

وی با بیان اینکه پروازهای داخلی فرودگاه بین المللی مشهد به 30 مقصد داخلی و پروازهای خارجی هم به 20 مقصد انجام می شود، گفت: پیش بینی می شود برای ایام نوروز حدود شش درصد افزایش مسافر داشته باشیم.

قاسم زاده اظهار کرد: فرودگاه مشهد در حوزه ترمینال های خارجی و داخلی آمادگی لازم برای پذیرایی از مسافران را دارد و علاوه بر اطلاعات پرواز، مدیران ترمینال ها و حوزه راهنمای مسافری در فرودگاه آماده پاسخگویی به مسافران هستند.

وی گفت: در این فرودگاه تا 220 سورتی پرواز رفت و برگشت ظرفیت سازی شده و برنامه ریزی صورت گرفته در این مجموعه برای نوروز امسال است که عملا روزانه ظرفیت جابجایی حدود 30 هزار مسافر را دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به طرح ها و اقدامات توسعه ای که در فرودگاه مشهد انجام شد، این مجموعه ظرفیت پاسخگویی تا 250 سورتی پرواز در روز را نیز دارد.

وی با بیان اینکه بین 180 تا 200 پرواز با ظرفیت روزانه حدود 27 هزار مسافر به صورت رفت و برگشت ایجاد شده است، عنوان کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده تمام حوزه های مختلف فرودگاهی اعم از گمرک، گذرنامه، پلیس و بخش سوخت رسانی، یگان حفاظت هواپیمایی و مدیران ترمینال ها آماده پاسخگویی به مسافران و مراجعان هستند.

فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد روزانه 160 تا 180 پرواز دارد که 25 درصد این تعداد پروازهای خارجی است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x