کد خبر: ۳۵۶۲۳۰
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۸
در حالی که سازمان تعاون روستایی از تعطیلی مراکز عرضه میوه های تنظیم بازاری در روزهای یکم و دوم فروردین سال 1395 خبر داده، مسئولان وزارت جهادکشاورزی معتقدند که نباید این مراکز به صورت کامل تعطیل شوند تا بازار متعادل میوه شب عید و ایام نوروز هر چه بهتر کنترل شود.
آفتاب‌‌نیوز :
حسین صفایی، رییس سازمان تعاون روستایی در حالی از عرضه هزار تن سیب و پرتقال تنظیم بازاری ویژه شب عید و ایام نوروز خبر داده که به گفته این مقام مسئول در دو روز نخست سال نو مراکز عرضه این میوه ها تعطیل است و پس از آن عرضه میوه های تنظیم بازاری تا 15 فروردین ماه ادامه می‌یابد. این درحالی است که نگاهی به سال های گذشته و همین ایام نشان می‌دهد که وقفه در عرضه میوه های تنظیم بازاری در ایام نوروز حتی برای چند ساعت می تواند بازار میوه را با نوسان قیمت مواجه کند. نوسانات قیمتی در بازار میوه شب عید و ایام نوروز سال 1392 مهر تاییدی بر این ادعاست، چرا که مسئولان تنظیم بازار میوه شب عید که آن زمان وزارت صنعت، معدن و تجارت بود اعلام کردند علت گرانی میوه بسته بودن انبارهای میوه و به مرخصی رفتن برخی کارگران بوده است که سبب تاخیر و وقفه در عرضه میوه های تنظیم بازاری شد.

البته ابوالقاسم حسن پور، مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی در این باره به ایسنا گفت: مراکز عرضه میوه های تنظیم بازاری در این روزها و تا نیمه فروردین ماه نباید تعطیل شوند، چرا که این وقفه می‌تواند بازار میوه را با مشکل مواجه کند.

وی با بیان اینکه بازار میوه از نظر کمی و کیفی از انواع میوه‌های تولید داخل اشباع است و هیچ مشکلی از این نظر وجود ندارد، افزود: مراکز عرضه میوه های تنظیم بازاری می‌توانند در روزهای یکم و دوم فروردین به صورت نیمه فعال کار کنند؛ یعنی اینکه نباید به صورت کامل تعطیل شوند بلکه تعدادی از آن ها باید برای رصد و کنترل بازار فعال باشند.

به گزارش ایسنا، مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت تولید و بازار انواع میوه‌های مورد نیاز مردم در این ایام مناسب است و مشکلی در بازار مشاهده نمی‌شود؛ به گونه ای که هم اکنون هر کیلوگرم سیب درجه یک 3500 تا 3800 تومان، هر کیلوگرم پرتقال درجه یک 3500 تومان و هر کیلوگرم کیوی درجه یک حداکثر 3800 تومان در بازار عرضه می‌شود که نشان از ثبات و منطقی بودن قیمت این میوه‌ها در بازار شب عید و ایام نوروز دارد. 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x