کد خبر: ۳۶۰۲۱۴
تاریخ انتشار : ۲۴ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۰

ورود پهپاد به ناوگان آتش‌نشانی

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از برنامه‌ریزی برای استفاده از پهپاد در آتش‌نشانی پایتخت خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز : سعید شریف‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، در این‌باره گفت: همکاران من در بخش پژوهش سازمان آتش نشانی تهران مشغول مطالعه برای بکارگیری پهپادهای جستجو در این سازمان هستند.

وی با بیان اینکه این پهپادها کاربردهای مختلفی دارند و در برخی از ماموریت‌های آتش‌نشانی در کاهش زمان امدادرسانی تاثیر گذارند، گفت: این پهپادها با پرواز در ارتفاع، عملیات جستجو را انجام می‌دهند و در حوادثی مانند حوادث کوهستان یا حریق در ساختمان‌های بلندمرتبه می‌توانند به آتش‌نشان ها و امدادگران کمک زیادی کنند.

به گفته مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران پهپادهای آتش نشانی می‌توانند محل دقیق حوادث در کوهستان و نقاط صعب العبور را شناسایی کرده و در حریق‌های شهری گسترده نیز با پرواز در ارتفاعات در شناسایی کانون دقیق حریق نقش داشته‌باشند.

شریف‌زاده در خاتمه با تاکید بر اینکه مشغول برنامه‌ریزی برای استفاده از این پهپادها هستیم، اظهار کرد: مصمم به خرید و استفاده از این پهپادها در سال جاری هستیم و از آنها استفاده خواهیم کرد. آتش‌نشانی به دنبال استفاده از تجهیزات مدرن و به‌روز برای امدادرسانی به شهروندان است.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین