کد خبر: ۳۶۰۲۴۸
تاریخ انتشار : ۲۴ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۰
پایگاه خبری ماركت واچ آمریكا

تولید نفت ایران در ماه مارس به 3.23 میلیون بشكه در روز افزایش یافت

پایگاه خبری ماركت واچ (Market Watch) آمریكا بر اساس نتیجه بررسی های پلاتس (Platts-ارائه دهنده آمارهای نفتی) اعلام كرد، تولید نفت ایران در ماه مارس ( اسفند تا 12 فروردین) با 110 هزار بشكه در روز افزایش نسبت به ماه پیش از آن، به 3.23 میلیون بشكه در روز رسید.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش گروه اقتصادی ایرنا به نقل از تارنمای پایگاه خبری یادشده، افزایش تولید نفت ایران موجب شد تولید نفت اوپك در ماه مارس با 40 هزار بشكه در روز افزایش نسبت به ماه گذشته، به 32.38 میلیون بشكه در روز برسد.

همچنین بنا به اعلام اوپك، مقام های صنعت نفت عراق و تحلیلگران پلاتس، تولید نفت عراق در ماه مارس 30 هزار بشكه افزایش داشته و به 4.16 میلیون بشكه در روز رسیده است.
«امیر برنایی» تحلیلگر شركت جنسكیپ (Genscape) دیروز (دوشنبه) در سوئیس به پایگاه خبری فیول فیكس (Fuelfix) آمریكا گفت: افزایش عرضه نفت ایران، تاثیر چشمگیری بر عرضه جهانی نفت نداشته است. این افزایش، جایگزین نفت خام دیگر كشورها شده است.

همچنین پایگاه خبری فیول فیكس (Fuelfix) آمریكا اعلام كرده، ایران با افزایش صادرات 600 هزار بشكه در روز نفت خام در مدت سه ماه، از هدف كوتاه مدت خود جلو افتاد.
صادرات نفت خام جمهوری اسلامی ایران از پایان ماه دسامبر 2015(آذر 94) ماه قبل لغو تحریم های اقتصادی، تا كنون معادل 600 هزار بشكه در روز افزایش یافته است.
به گزارش ایرنا، «بیژن زنگنه» وزیر نفت كشورمان گفته بود صادرات نفت خام ایران در چند ماه نخست پس از لغو تحریم ها 500 هزار بشكه در روز افزایش می یابد.

ایران پس از اجرایی شدن برجام، بازگرداندن جایگاه جهانی صنعت نفت به دوران پیش از تحریم را در دستور كار قرار داده و به دنبال افزایش صادرات نفت و جذب مشتریان سنتی خود در اروپا، آسیا و آفریقاست.

میزان صادرات نفت ایران كه در دوران تحریم به یك میلیون بشكه در روز محدود شده بود، قرار است در دو مرحله به دو میلیون بشكه افزایش یابد و به تدریج به حجم صادرات در پیش از تحریم (دو میلیون تا دو میلیون و 500 هزار بشكه در روز) برسد.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین