کد خبر: ۳۶۰۴۹۷
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۴
با تصویب مجلس؛
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز چهارشنبه مصوبه‌ای داشتند که بر اساس آن مقدمات تحصیل رایگان دانشجویان تحت حمایت کمیته امداد دردانشگاهها فراهم می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز : به موجب مصوبه امروز مجلس در بودجه 95 دولت مکلف است مقدمات تحصیل دانشجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی را در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و مؤسسات پژوهشی به‌صورت رایگان فراهم کند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس همچنین در تبصره 8 لایحه بودجه به وزارت نیرو اجازه دادند کل هزینه‌های مربوط به تهیه و نصب کنتور حجمی یا هوشمند چاههای کشاورزی را از محل اعتبارات طرحهای «تعادل‌بخشی، تغذیه مصنوعی و کنترل سیل پیوست شماره (1) این قانون» پرداخت کند.

در تبصره 9 نیز به دانشگاهها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری اجازه داده شد تا سقف درآمد اختصاصی سال 1394 نسبت به أخذ تسهیلات از بانکها اقدام کنند و در جهت تکمیل طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای خود استفاده نمایند و نسبت به بازپرداخت اقساط از محل درآمد اختصاصی خود اقدام کنند.

به موجب مصوبه دیگر مجلس صندوق‌های رفاه دانشجویان وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی موظفند وجوه حاصل از بازپرداخت وام‌های شهریه سال‌های 1385 تا 1393 را به حساب درآمد عمومی کشور، واریز کنند. درآمد حاصله تا سقف چهارصد و پنجاه میلیارد (450.000.000.000) ریال اختصاص می‌یابد تا به عنوان کمک به افزایش سرمایه‌ صندوق رفاه دانشجویان تلقی ‌گردد.

در مصوبه‌ی دیگری مقرر شد صددرصد(100%) وجوه اداره‌ شده پرداختی از سال 1385 تا سال 1394 به صندوق های رفاه و دانشجویان وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان کمک جهت افزایش سرمایه صندوقهای رفاه دانشجوئی تلقی شود. وجوه حاصل از بازپرداخت وام های مذکور تا سقف یازده هزار و سیصد میلیارد (000/000/000/300/11) ریال در قالب درآمد اختصاصی برای پرداخت مجدد به دانشجویان به مصرف می‌رسد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین