کد خبر: ۳۶۱۰۷۰
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۸

راه‌اندازی نیروی واکنش سریع در کشور

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور از راه اندازی نیروی واکنش سریع در کشور خبرداد.
آفتاب‌‌نیوز :
مهندس علی اصغر احمدی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه علیرغم بارندگی زیاد در غرب کشور از این به بعد شاهد خساراتی نخواهیم بود، اظهار کرد: متاسفانه در مسیر خوزستان به لرستان شاهد خسارات زیادی بودیم.

وی ادامه داد: بعلت سرریز سد دز یک منطقه و تعداد زیادی از روستاهای شهرستان دزفول تخریب شدند.

دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور افزود: همچنین منازلی که در مسیر دز و کارون بودند دچار آبگرفتگی و خسارت جدی شدند.

احمدی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر دستگاهی دولتی نیست بلکه یک سازمان مردم نهاد و NGO بزرگی است، تصریح کرد: این جمعیت تا رسیدن به نتیجه مطلوب فاصله دارد و چنانچه حادثه‌ای رخ دهد همه از هلال احمر انتظار دارند.

وی یادآورشد: همه در مسائل اجتماعی، تامین دارو و تامین مراکز درمانی از این نهاد انتظار دارند، افتخار می‌کنیم این قدر اعتبار وجود دارد که مردم به ما رجوع می‌کنند.

وی با بیان اینکه همه ظرفیت‌ها در اختیار جمعیت هلال احمر نیست، افزود: هیچ دلیلی وجود ندارد انبارهایمان پر باشند و مردم در شرایط بحرانی در مضیقه بسر برند.

احمدی بیان کرد: بنا داریم امسال نیروی واکنش سریع را در هلال احمر راه اندازی کنیم تا امدادرسانی از 11 تا 12 دقیقه را به 7 تا 8 دقیقه برسانیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه همزمان با برنامه ششم توسعه، یک برنامه 5 ساله برای هلال احمر کشور تدوین خواهد شد، یادآور شد: براساس طرح آمایش سرزمین باید آموزش‌ها را بازنگری کنیم.

احمدی درخصوص آخرین آمار تعداد بالگرد در جمعیت هلال احمر کشور، اظهار کرد: محدودیت‌ها برای خرید بالگرد جمعیت هلال احمر همچنان پابرجاست، تا سه ماه پیش 17 بالگرد داشتیم؛ اخیرا 2 بالگرد به جمعیت اختصاص یافته و بناست تا دو ماه آینده یک بالگرد دیگر به این جمعیت تحویل داده شود.

وی اضافه کرد: در صورتی که 5 تا 6 بالگرد به این جمعیت اختصاص داده شود، با توجه به ویژگی‌های لرستان حتما یک بالگرد به این استان اختصاص خواهیم داد.

احمدی با بیان اینکه بالگردهای هلال احمر برای کمک و امداد و جابجایی است، افزود: این بالگردها مناسب خاموش کردن یا اطفا حریق نیستند.

دبیر کل جمعیت هلال احمرکشور گفت: در تدوین قانون برنامه ششم بخشی از سند امداد و نجات را باید تدوین می‌کردیم که درآن بخش به دولت پیشنهاد دادیم برای صیانت بهتر از محیط زیست و جنگل‌ها نیاز است محیط زیست و سازمان جنگل‌ها واحدی با عنوان آتش‌نشانی جنگل داشته باشند و حداقل ساختارها ایجاد شوند.

احمدی تصریح کرد: با توجه به اینکه جنگل را نعمت خدادادی می‌دانیم چرا امکانات اولیه را برای آن مهیا نمی‌سازیم.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین