کد خبر: ۳۶۱۳۹۵
تاریخ انتشار : ۲۹ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۳
همزمان با روز ارتش؛

نمایش گوشه ای از توانمندهای قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در رژه روز ارتش

گوشه ای از توانمندهای قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص)، صبح امروز(یكشنبه) به مناسبت فرارسیدن 29 فروردین روز ارتش و نیروی زمینی به نمایش در آمد.
آفتاب‌‌نیوز : قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) در این رژه با شكوه و منظم خودروی آرم و خودروی فرمانده ستون را به نمایش حاضران گذاشت.
سامانه راداری كاستا، كه یك سامانه رادار تاكتیكی كاملا بومی و ملی و با برد بالا و مجهز به فناوری روز دنیا است كه به دست توانمند دانشمندان جوان ایرانی طراحی و ساخته شده از دیگر دستاوردهای این قرارگاه پدافند هوایی بود كه در این رژه منسجم و هماهنگ از مقابل جایگاه به نمایش در آمد.

به گزارش ایرنا، سامانه راداری 10شهریور، كه یك سامانه راداری پسیو با قابلیت شناسایی هرگونه هدف بدون ارسال امواج مغناطیسی و ردیابی حداكثر 100هدف به طور همزمان می باشد گوشه ای دیگر از توانمندی های قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) بود كه به هنگام رژه از مقابل جایگاه ویژه و كلام الله مجید ارائه شد.
سامانه اطلاعاتی خیبر، كه قادر است در مناطق مرتفع و دلخواه گسترش یافته و به جمع آوری اطلاعات اقدام نماید، از دیگر سامانه هایی بود كه به نمایش حاضرین در رژه بزرگ روز 29 فروردین در آمد.

سامانه اطلاعاتی باصر(2) و( 3)، كه خوروی بهینه شده فرماندهی شنود اطلاعاتی كاملا بومی است نیز در كنار سامانه ارتباطی فتح 2 كه یك سامانه كاملا بومی دارای قابلیت ارتباطات مركزی و همچنین قابلیت ارتباط با جنگنده است، سامانه ارتباطی رسول، كه دارای قابلیت تبادل اطلاعات حساسه‌های موشكی و راداری با مراكز فرماندهی و كنترل ثابت و متحرك و سامانه ارتباطی شهاب، كه یك سامانه تامین ارتباط تاكتیكی امن در فواصل طولانی و شرایط جغرافیایی مختلف به عنوان سامانه استراتژیك و تاثیرگذار در قرارگاه پدافند هوایی می باشد از دیگر تجهیزات یگان محمول رژه 29 فروردین95 قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) آجا بود كه به معرض نمایش درآمدند.

همچنین موشك دامی اس200، كن اس200، سامانه تلاش IDLV، لانچر سامانه تلاش، رادار حافظ مرصاد، رادار هادی مرصاد، رادار جویا مرصاد، سامانه ارتباطی مرصاد، لودر سامانه مرصاد، سامانه پوش هاك، موشك هاگ محمول‌بر(TLV)، موشك هاگ پلت، سامانه موشكی راپیر، موشك راپیر، كن هاگ و توپ 23میلیمتری منصوب بر روی سفیر نیز از دیگر تجهیزات این قرارگاه پدافند هوایی بود كه از مقابل جایگاه مسئولان و فرماندهان نظامی و وابستگان نظامی كشورهای خارجی مقیم تهران با یك آرایش ویژه نظامی عبور كردند.
قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) با بهره‌گیری از تمام تجهیزات پدافندی نسبت به تامین و پوشش پدافند هوایی و دفاع از قلمرو فضایی و آسمان كشور از طریق شبكه یكپارچه فرماندهی و كنترل پدافند هوایی اقدام می‌نمایند.

هر سال به مناسبت فرارسیدن 29 فروردین روز ارتش و نیروی زمینی، رژه نیروهای ارتش در تهران و استان های سراسر كشور با حضور مقام های محلی برگزار می شود.
امگذاری 29 فروردین هرسال به نام روز ارتش از ابتكارات امام خمینی (ره) بود. ایشان تنها كمی بیش از دو ماه از پیروزی انقلاب اسلامی ، بیست و نهم فروردین را روز ارتش نام گذاردند.
29 فروردین ماه روز تجلیل و تكریم دلاورمردی ها و رشادتهای پرسنل ارتش جمهوری اسلامی ایران است كه در سایه حمایت های بی دریغ حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی و پشتیبانی های ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، حضور خود را برای فداكاری در راه استقلال و حفظ تمامیت ارضی در مرزهای زمینی، هوایی و دریایی كشور اعلام كردند.

ارتش جمهوری اسلامی ایران در راه انجام این وظیفه مقدس بیش از 48 هزار شهید و 200 هزار جانباز و آزاده تقدیم كرد و نقش موثری را در كسب پیروزی های ملت ایران و همچنین شكل گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایفا كرده است.
امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران مقتدرتر از هر زمان دیگری این افتخار را دارد كه قوی تر و هوشمندتر از هر زمانی در راستای حفظ استقلال و مرزهای میهن اسلامی اقدام كنند.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین