کد خبر: ۳۶۱۷۳۲
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۲
از سوی یک بانک

ارائه تسهیلات خرید کالا آغاز شد

در راستای تأکید بر لزوم اهتمام ملی در تحقق شعار «اقتصادمقاومتی، اقدام وعمل»، طرح حاتم(حمایت از تولیدداخلی) با هدف اعطای تسهیلات خرید کالا از سوی یکی از بانک‌ها به مرحله اجرا در‌آمد.
آفتاب‌‌نیوز : آیت‌الله‌ ابراهیمی- مدیرعامل بانک انصار - از دستور و موافقت رئیس‌کل‌ بانک‌مرکزی برای اجرای طرح‌حاتم و اعطای تسهیلات خریدکالای‌ ایرانی، به عنوان نخستین طرح عملیاتی سالجاری درحمایت از تولید داخلی‌ و تحقق اقتصادمقاومتی خبر داد.

وی با اشاره به عملیاتی کردن پیشنهادهای ده گانه مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی گفت: اجرایی‌کردن طرح‌هایی مانند طرح حاتم، به منظور تقویت نظام تولیدداخلی، توسعه ظرفیت‌های بومی و رونق‌بخشی به بازارفروش کالاهای ایرانی صورت می‌گیرد و فرصت های مناسبی را برای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی فراهم می کند.

ابراهیمی مدیرعامل بانک انصار با اشاره به 10 هزار میلیارد ریال اعتبار مرحله نخست اجرای این طرح تصریح کرد: این طرح در قالب ارایه کارت‌حاتم و عقدمرابحه برای خرید کالاهای ایرانی به هرنفر در سقف 100میلیون ریال، با نرخ 15 درصد و بازپرداخت 30 ماهه به اجرا درآمده است.

وی با تاکید برلزوم بسیج همگانی برای تحقق شعار سال، افزود: تردیدی نیست اجرای پیشنهادهای بنیادی مقام‌معظم‌رهبری برای اقدام‌ و عمل در حوزه اقتصادمقاومتی، پاسخ مناسب به دوگانه کاذب «تسلیم» و «تحریم» بوده و می تواند روان سازی بسترهای اجرای سیاست‌های اقتصادی کشور را تامین کند.

مدیرعامل بانک انصار در پاسخ به پرسشی مبنی بر پیامدهای حرکت بنگاه‌های اقتصادی به سوی الگوی اقتصادمقاومتی گفت: تحرک‌اقتصادی، ایجاداشتغال، رفع‌ مشکلات فراروی معیشت، توسعه ظرفیت‌های صادراتی و زندگی عزتمندانه اقشار کم‌درآمد وآسیب‌پذیر از برکات اهتمام ملی به تحقق شعار سالجاری است.

بنا بر اعلام روابط عمومی بانک، ابراهیمی، اختصاص اعتبار به طرح حاتم را موجب احیای فرایندهای تولیدی در کارخانه‌ها و مراکزتولیدی و گامی جدی برای آغاز رونق بخشی به تولیدداخلی دانست و تاکید کرد:حمایت از تولید داخلی نیازمند عزم ملی بوده و استمرار آن می تواند ، با بی اثر ساختن سیاست‌ های ظالمانه تحریم، بخش عظیمی از اقشار جامعه را به رفع مشکلات معیشتی شان امیدوارتر سازد.

مدیرعامل بانک انصار در پایان ضمن اظهار خرسندی از حمایت و همراهی بانک مرکزی از اقدامات شبکه بانکی درحوزه اقتصادمقاومتی، اظهارکرد: تولیدملی‌ و حمایت ‌ازصاحبان‌سرمایه و تولیدکنندگان داخلی، با خصوصی‌سازی واقعی، تشویق سیاست‌های تولیدی، تأکید برخلاقیت و نوآوری و افزایش ظرفیت‌های رقابتی میسر شود.

به گزارش ایسنا، گفتنی است جزییات مربوط به ویژگی های طرح ، نحوه ثبت نام، مراحل و چگونگی برخورداری اقشارمختلف از مزایای این طرح، در سامانه ویژه ی طرح حاتم درسایت بانک انصار به نشانی www.ansarbank.com تشریح شده است.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین