کد خبر: ۳۶۶۰۷۵
تاریخ انتشار : ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۹
اتحادیه جهانی کشتی در گزارشی به کسب سهمیه المپیک توسط حمید سوریان پرداخت.
آفتاب‌‌نیوز :
اتحادیه جهانی کشتی پس از کسب سهمیه المپیک توسط حمید سوریان نوشت: حمید سوریان، قهرمان جهان و المپیک با چهار پیروزی با ضربه فنی بلیت خود را برای بازی‌های المپیک ریو 2016 تثبیت کرد.

سوریان پس از کسب سهمیه المپیک به سایت اتحادیه جهانی گفت: از این که سرانجام موفق به کسب سهمیه برای بازی‌های المپیک شدم احساس خوبی دارم، اما حالا هدف من مدال طلا در المپیک ریو است.

دارنده شش مدال طلای جهان در مسابقات قزاقستان و مغولستان موفق به کسب سهمیه نشد. او در این باره گفت: من کمی مشکل کم کردن وزن داشتم، اما بازی‌های المپیک انگیزه و حرکت دهنده من بود و می دانستم که باید سرانجام در اینجا سهمیه را بگیرم.

سوریان شروع طوفانی داشت و مقابل ایوان لیزاتوویچ از کرواسی که مدال برنز اروپا را در کارنامه داشت، به سختی شکست داد و سپس اریک ویس از آلمان را مانند حریف قبلی در حدود یک دقیقه مغلوب کرد.

سوریان در مسیر رسیدن به بلیت المپیک دیمیتری تسیم بالیوک از اوکراین و دارنده مدال برنز اروپا را با پشت به زمین زد و با دو بارانداز در یک دقیقه و 25 ثانیه نتیجه‌ را هشت بر صفر کرد.

با این پیروزی سوریان او برای سومین بار جواز حضور در المپیک را گرفت و باعث شد ایران هر 12 سهمیه کشتی مردان را به دست آورد.

در مسابقه فینال نیز سوریان مقابل جسی تیلکه از آمریکا اجازه عرض اندام نداد و برنده مدال برنز جایزه بزرگ باکو را با خاک کردن و سه بارانداز در 36 ثانیه ضربه فنی کرد.

این در حالی بود که تیلکه پیش از این پیتر مودوس، دارنده مدال برنز المپیک لندن از مجارستان را در دو دقیقه و 43 ثانیه ضربه فنی کرده بود و با حساب 13 بر شش رواز لاشخی از گرجستان را نیز شکست داده بود.

تیلکه با پیروزی ضربه فنی مقابل دونیور اسلام اف از مولداوی در مرحله نیمه نهایی، جواز حضور در بازی‌های المپیک را گرفت.

در 66 کیلوگرم رسول چونایف، قهرمان جهان از آذربایجان با پیروزی مقابل آرتاک مارگاریان از فرانسه پنجمین سهمیه المپیک را در کشتی فرنگی نصیب آذربایجان کرد تا این کشور با یازده سهمیه در کشتی مردان به المپیک برود.

همچنین سلجوق جبی و جنک ایلدم دو سهمیه المپیک را در اوزان 75 و 98 کیلوگرم نصیب ترکیه کردند.

این در حالی بود که میهالی دیک باردوس 41 ساله و دارنده پنج مدال نقره جهان بازگشت غیر منتظره‌ای داشت و تا نیمه نهایی وزن 130 کیلوگرم پیش رفت ، اما در این مرحله مغلوب گاجایا از گرجستان شد. باردوس بازگشت متعجب کننده‌ای داشت، چرا که تنها هفته‌ای سه تا چهار بار در باشگاه خودش تمرین می‌کند و در حالی که ملی‌پوش مجارستان در این وزن یعنی بالینت لام به دلیل آسیب‌دیدگی‌ موفق نشده بود در مسابقات قبلی سهمیه بگیرد جانشین او شد.

دیک باردوس تا به حال در چهار المپیک حضور داشته است.

نتایج دیدار‌های فینال ر‌قا‌بت‌های گزینشی المپیک در استانبول به ترتیب زیر است: (فینالیست‌ها سهمیه المپیک گرفتند)

59 کیلوگرم: (24 شرکت کننده)

حمید سوریان (ایران) 8 – جسی تیلکه (آمریکا) صفر

66 کیلوگرم: (29 شرکت کننده)

رسول چونایف (آذربایجان) 6 – روسلان تسارف (قرقیزستان) صفر

75 کیلوگرم: (29 شرکت کننده)

سلجوق جبی (ترکیه) برنده – دانیل الکساندروف (بلغارستان) به دلیل مصدومیت حاضر نشد.

85 کیلوگرم : (24 شرکت کننده)

دنیس کودلا (آلمان) مقابل روبرت کوبلیاشویلی (گرجستان) برنده شد (کشتی‌گیر‌ گرجستان به دلیل مصدومیت ادامه نداد)

98 کیلوگرم: (22 شرکت کننده)

جنک ایلدم (ترکیه) مقابل دیاگورو تیمونچینی (ایتالیا) برنده شد (کشتی‌گیر‌ ایتالیایی به دلیل مصدومیت حاضر نشد)

130 کیلوگرم: (17 شرکت کننده)

یوهان ائورن (سوئد) مقابل یاکوبی گاجایا (گرجستان) برنده شد.
منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین