کد خبر: ۳۶۷۷۹۳
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۵
از سوی فرمانده نیروی هوافضای سپاه؛
فرمانده نیروی هوافضای سپاه شایعه دخالت صهیونیست‌ها در شهادت سردار حسن تهرانی مقدم را تکذیب کرد.
آفتاب‌‌نیوز : سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده در جمع اساتید و طلاب حوزه علمیه معصومیه قم با اشاره به این‌که «متأسفانه اخیراً در برخی رسانه‌ها شایعه دخالت صهیونیست‌ها در شهادت سردار حسن تهرانی مقدم مطرح شده است»، گفت: سردار تهرانی مقدم همواره مشغول نوآوری بود و در روز حادثه نیز در حال تست سوخت در کارگاه بودند که این اتفاق افتاد و پس از شهادت ایشان طرح‌های وی به اتمام رسید و هم اکنون راه تهرانی مقدم توسط نیروهای خلاق و مبتکر در سپاه و وزارت دفاع با جدیت در حال پیگری است.

وی در بخشی از سخنانش هم‌چنین با اشاره به قاطعیت و اراده پاسداران انقلاب در مواجهه با امریکایی‌ها در خلیج فارس گفت: تجربه ما نشان می‌دهد امریکایی‌ها فقط زبان قدرت و زور را می‌فهمند؛ این روش در حوزه‌های دیگر نیز بایستی به کار گرفته شود.

وی در سخنانی پیرامون توطئه‌های مستمر استکبار جهانی علیه نظام اسلامی و ملت ایران با تأکید بر اینکه این دستاوردها و توانمندی‌های دفاعی و موشکی ما با تکیه بر ظرفیت بومی و شرکت‌های دانش بنیان دانشگاهها و مجموعه‌های وابسته به صنعت دفاعی کشور حاصل شده است اما برخی می‌خواهند دیکته کنند به سمت جامعه جهانی برویم؟ اظهار کرد: مقام معظم رهبری در ابتدای سال جاری در مشهد مقدس فرمودند " در این مقطع زمانی، سیاست‌های استکبار به خصوص و به طور خاص سیاست‌های امریکا اقتضاء می‌کند که یک تفکری تزریق بشود در میان ملت ما. اول در میان نخبگان جامعه و بعد از آن به تدریج در افکار عمومی منتقل بشود. یک تفکر خاصی تزریق شود به افکار عمومی آن سیاستی است که مورد نظر آن‌ها است این است که وانمود کنند ملت ایران بر سر یک دو راهی قرار دارد و چاره‌ای ندارد جز اینکه یکی از دو راه را انتخاب کند آن دوراهی عبارت است از اینکه یا باید با امریکا کنار بیاید یا باید به طور دائم فشار امریکا و مشکلات ناشی از آن را تحمل کند، یکی از این دو را ملت ایران باید انتخاب کنند. این چیزی است که آنها می‌خواهند" این دقیقا بیانات حضرت آقا است، در عین حال در درون کشور برای برخی جاافتاده است که بدون امریکا نمی‌توان مشکلات را حل کرد.

وی با اشاره به تلاش‌های افتخار آمیز ملت ایران و نیروهای مسلح در تبدیل تهدیدها به فرصت افزود: در حوزه تهدیدات و توطئه‌های خارجی و عناصر ضد انقلاب داخلی که به سرکردگی امریکا رقم خورده است اگر بنا باشد کشور ما در کتاب گینس ثبت شود. بی‌تردید رتبه اول دنیا را به خود اختصاص می‌دهد.

حاجی زاده خاطر نشان کرد: تنوع دامنه و عمق این تهدیدات به گونه‌ای بوده است که هر یک از آنها برای به زانو درآوردن یک ملت و یک کشور کافی است، اما به فضل الهی و رهبری حکیمانه ولی فقیه و هوشمندی و حضور مصمم و آگاهانه مردم در صحنه، تمامی تهدیدات علیه ایران تاکنون خنثی و ناکام مانده است.

این مقام عالی رتبه نظامی با بیان اینکه برغم غلبه انقلاب و ملت ایران بر دشمن و دست یابی به پیروزی‌های چشمگیر در مواردی با مشکلاتی مواجه هستیم گفت: اینکه بعد از 37 سال شاهدیم علاوه بر فشارهای امریکا، عناصری در داخل می‌خواهند کشور را در سر یک دوراهی قرار دهند که یا ذلت و شرایط دشمن را باید پذیرفت و یا به طور دائم مشکلات، گرسنگی و فقر را بپذیریم، از نکات قابل توجهی است که چرایی آن باید پاسخ داده شود.

این مسأله را دشمنان از خارج دیکته می‌کنند و متأسفانه در داخل هم عده‌ای از جمله برخی نخبگان از آن استقبال کرده و با پذیرفتن آن و در حال گفتمان سازی و تغییر ذائقه مردم هستند.

وی در ادامه با ارائه فهرستی از تهدیدات نظام سلطه و استکبار و جبهه ضد انقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: طی تاریخ پس از پیروزی انقلاب و استقرار نظام اسلامی هیچ مقطع و دوره زمانی وجود ندارد که ما با تهدیدی از سوی دشمنان مواجه نبوده باشیم. و در این مدت آنها در حوزه‌های مختلف نظامی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و .... به طور زنجیره‌ای تهدیدات گوناگونی را علیه کشورمان طراحی و به مرحله اجرا درآورده‌اند.

سردار حاجی زاده در ادامه با تأکید براینکه طی سالهای اخیر حجم تهدیدات و اقدامات ضد ایرانی دشمنان در مقایسه با گذشته هفت برابر شده است افزود: بسیاری از اقدامات دشمنان در دوره جدید توسط ارتجاع عرب با پول آل سعود و برخی کشورهای دیگر منطقه طرح ریزی و تدارک می‌شود و این تهدیدات بطور همزمان حوزه‌های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، امنیتی و اطلاعاتی را آماج قرار داده است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه اظهار داشت: همانگونه که حافظه تاریخی انقلاب گواهی می‌دهد که ما سخت ترین تهدیدات از جمله تهدید بزرگ جنگ تحمیلی هشت ساله را که چندین استان ما متأثر از آن بوده و دشمن شهرهای بزرگ ما را اشغال و بیش از 30 کشور جهان در مقابل ما صف آرایی کرده بودند، را به فرصت تبدیل کردیم؛ قادر هستیم تهدیدات امروز را نیز به فرصت تبدیل کنیم.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه " اگر با نسخه‌هایی که امروز درصددند به ما دیکته کنند آن روز چنین می کردیم امروز بعد از 37 سال بعد از انقلاب مرز ما با عراق بایستی دروازه‌های اهواز باشد و همچنان شر صدام را نیز تحمل می‌کردیم" گفت: همانگونه که در آن دوران مردانی آمدند و معادلات و محاسبات رایج را با فداکاری و شجاعت زیر پا گذاردند و با تبدیل تهدید به فرصت، نه تنها دشمن را با خفت و خاری از سرزمین مقدسمان اخراج کردند و یک وجب از خاک ما در تصرف دشمن باقی نماند؛ امروز هم باید همان الگو و روش را بایستی در برابر دشمن بکار بگیریم.

وی افزود: ما در ابتدای جنگ چیزی نداشتیم اما در انتهای جنگ، یگان‌های زرهی و توپخانه و تیپ‌ها و لشکرهای سازمان یافته داشتیم و ادوات و امکانات و ابزار جنگ را نیز از دشمن گرفتیم. بی تردید این دستاوردها مرهون بازیگران صحنه دفاع مقدس یعنی فرماندهان و رزمندگان مؤمن، انقلابی و دشمن ستیز بود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ادامه در برشماری عناصر تولید قدرت برای عبور از موانع و تهدیدات، رهبری واحد، ملت و جوانان متعهد و پای کار انقلاب و سرزمین و جغرافیای مستعد را از عناصر ثابت معرفی و با متغیر قلمداد کردن عنصر مدیران و مسؤولان خاطرنشان کرد:آسیب شناسی مشکلات امروز نشان می‌دهد عمده مشکلات ناشی از همین عنصر مدیران و مسؤولان است که بایستی با دریافت تدابیر رهبری امکانات و توانمندی‌های کشور را برای غلبه با مشکلات و تهدیدات بکارگیرند.

سردار حاجی زاده تصریح کرد: در عرصه رویارویی با مشکلات و تهدیدات آنگاه که امثال شهیدان زین الدین، همت، خرازی، کاظمی، صیاد و باکری هستند بر دشمن غلبه داریم، اما در جایی که از این جنس مدیران و مسؤولان نداریم با مشکل مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه برغم وجود مدیران خوب و کارآمد، وجود بخشی از مشکلات اقتصادی کشور ناشی از نگاه و عمل برخی مدیران و مسؤولان این حوزه است، افزود: امروز که دشمنان ما همه چیز را تحمیل و محدود می‌کنند، اگر توانایی کار در عرصه پروژه‌ها و خدمات مهندسی را بدست نمی آوردیم و به سدسازی و تونل سازی و راه سازی و دیگر کارهای بزرگ همت نمی‌کردیم، آیا در این عرصه ها نیز تحریم نبودیم؟

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: بعد از جنگ عده‌ای وارد بخش خدمات و مهندسی شدند و با عبور از مشکلات اجازه ندانند تهدید و تحریم در این حوزه تأثیر خود را بگذارد و حتی در مواردی در حال صدور خدمات و فن‌آوری به خارج از کشور هستیم.

حاجی زاده قرارگاه سازندگی سپاه را نمونه‌ای از کار و مدیریت جهادی در کشور دانست و تصریح کرد:پس از جنگ و بویژه از دوره کلید خوردن تحریم‌ها و خارج شدن شرکت‌ها و پیمانکاران خارجی از کشور، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) پای مشکلات در بخش‌های مهندسی, عمرانی و صنعتی ایستاد و الان مشکلی به نام تحریم و مسائل مرتبط به خدمات مهندسی نداریم. این نمونه‌ای از مدیریت و اقدام و عمل موفق است.

وی با اشاره به لزوم بازشناسی مشخصات و ویژگی مدیران گفت:ما در هر جایی که مدیری داشتیم که خدا را به غیر خدا ترجیح داده و در مقابل رهبر معظم انقلاب خود را مقلد دانسته و کار خود را با مدیریت جهادی و درون نگرا پیش برده و قدرت، مسئولیت و اختیاراتی که بدست آورده را فرصتی برای خدمت تلقی و از سیاست زدگی و خودنمایی پرهیز کرده است، آن مدیر چه در عرصه جنگ و چه در عرصه‌های مختلف دیگر تهدید، موفق بوده است.

وی با طرح این سؤال که "چگونه می‌شود امروز در حوزه نظامی که فن آوری و تکنیک‌های دارای پیچیدگی‌های چند برابری نسبت به بخش غیر نظامی است موفق هستیم و در حوزه موشکی از تهدید به فرصت رسیده‌ایم، اما در بخش‌های دیگر به این بالندگی نرسیده‌ایم؟ گفت: زمانی در دوران جنگ تحمیلی موشک برای ما یک تهدید بوده و ما نگران زدن موشک دشمن بودیم، اما با گذشت چند دهه با همت، جدیت، خلاقیت، ابتکار، روح خودباوری و توکل به خدا و به کارگیری فعل خواستن توانمندی موشکی امروز ما به یک فرصت برای اقتدار، امنیت آفرینی و بازدارندگی کشور تبدیل شده است. علت هم آن است که امثال شهید حسن تهرانی مقدم‌ها پای این کار بوده‌اند.

این مقام عالی‌رتبه نظامی خاطر نشان کرد: در مجموعه فرماندهی موشکی و نیروی هوایی سپاه که چند سالی است به هوافضا تبدیل شده است، این شخصیت‌ها و روحیه‌ها موجب شد پروژه‌هایی که در گذشته در یک زمان ده تا پانزده ساله انجام می‌شد امروز در یک سال و نهایتاً 18 ماه به بهره برداری برسد و برخی پروژه‌ها نیز که 4-5 سال زمان نیاز داشت امروز 45 روز تا دو ماهه انجام می‌پذیرد. این مرهون تکیه بر توانمندی داخلی و همین جوان‌های ایرانی که تعدادشان هم کم نیست اتفاق افتاد.

حاجی زاده با تأکید بر اهمیت قاطعیت در برابر د شمن و ایستادگی مقابل زیاده خواهی‌های آن با ذکر مثال‌هایی از تأثیر این قاطعیت در رفتار آنها در عرصه نظامی گفت:علاوه بر حوزه سیاسی که یک خط ارتباطی برای پیشبرد مسائل برجام و حل اتفاقات پس از آن در حوزه تحریم و دستبرد 2 میلیارد دلاری امریکایی‌ها برقرار است در حوزه نظامی نیز یک خط تماسی از زمان جنگ تحمیلی تا به امروز وجود دارد که آن طرف این خط دفاعی امریکایی‌ها هستند و این طرف نیروهای مسلح کشور و در این میان آنچه مهم و قابل توجه است دیکته کردن منویات و پیام‌های نظامی خود در کمال قاطعیت به آنان است.

وی با ذکر نمونه‌ای جدید از قاطعیت نیروهای مسلح به ویژه سپاه در مواجهه با امریکایی‌ها در خلیج فارس تصریح کرد: این عادت امریکایی‌ها است که اگر با آنها با قاطعیت و محکم برخورد شود، تمکین می‌کنند؛ آنها طی این مدت زبان ما پاسداران را بخوبی فهمیده‌اند!

فرمانده نیروی هوافضای با تأکید بر اینکه چرا نباید از زبان قاطعیت در زمینه‌های دیگر نیز استفاده کنیم؟ گفت: اگر در مقابل این اقدامی که امریکایی‌ها کردند و پول ملت را دزدیدند ایستادگی و برخورد شود این عادت امریکایی ها ترک می‌شود، اما اگر خدای ناکرده در برابر آنها کوتاه بیاییم روزی دزدی آنها تا رقم 40- 50 میلیارد دلار از دارایی‌ها و پول‌های بلوکه ایران خواهد رسید.

وی تأکید کرد: امریکایی‌ها فقط زبان قدرت و زور را می‌شناسند، آنها منطق نمی‌فهمند آنها قابل اعتماد نیستند و بایستی در برابر آنها قاطعانه ایستاد و عمل کرد اگر چنین نشود هر روز بایستی شاهد زیاده خواهی و مطالبات ظالمانه آنان باشیم.

حاجی زاده با اشاره به سناریوی فشار و تهدید امریکایی ها در قبال توانمندی موشکی ایران بیان داشت:الان می گویند راجع به مسائل موشکی حرف نزنید، اگر تستی و رزمایشی انجام دادید به زبان نیاورید، اگر ما این را پذیرفتیم آنها یک قدم جلو می‌آیند و می‌گویند فعلاً انجام ندهید، در منطقه خلیج فارس هم این کار را نکنید، سپس می‌گویند شما برد 2000 کیلومتر موشک‌هایتان را برای چه می‌خواهید.

حاجی زاده در ادامه گفت: بعد هم می‌گویند بیاییم ببینیم موشک‌های شما واقعاً قادر به حمل کلاهک هسته‌ای است یا خیر؟ مشخصاتش را به ما بدهید! بعد هم می‌گویند ما باید دوربین بگذاریم و در آخر هم می‌گویند یا باید ارّه بگذارید و ببرید! یا مانند قزافی بار کشتی کنید و به ما تحویل بدهید! البته آنها کور خوانده‌اند و این اتفاق هرگز نخواهد افتاد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه حوزه موشکی را الگو و نتیجه خودباوری، خوداتکایی در کشور دانست و خاطر نشان کرد:بدون اینکه به سمت دشمن دست دراز کنیم و از آنها بخواهیم و به امید آنها بمانیم، این کار را بچه‌های حزب اللهی و مدیران و فرماندهان ما انجام دادند، این یک الگو است که مورد اشاره مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) قرار گرفته است و فرموده‌اند این موشکی که دو هزار کیلومتر با دقت حدود 10 متر از ایده تا محصول در ایران ساخته می‌شود، همه چیز آن ایرانی است به نتیجه می‌رسد، چرا این الگو را در بقیه بخش‌ها نمی‌توانیم استفاده کنیم.

وی افزود: واقعاً صنعت نفت و یا صنعت خودروسازی ما پیچیده تر از صنعت نظامی است؟ ما اگر بخواهیم بر مشکلات فائق آییم راه آن تکیه بر توانمندی‌های داخلی و بومی است و این راه نیازمند افسران و مدیرانی چون باکری، خرازی و همت است. تردید نکنیم اگر چنین افرادی در صحنه اقتصادی کشور نقش‌آفرینی کنند و هر یک خود را فرمانده اقتصادی در هر بخشی بدانند، مشکلات به سرعت رفع و با ناامید شدن دشمن مسیر پیشرفت و بالندگی کشور هموارتر خواهد شد.

حاجی زاده در ادامه با اشاره به نقشه‌ها و پروژه‌های دشمن در حوزه فرهنگی و مسئولیت خطیر عناصر فرهنگی کشور از جمله اساتید و طلاب حوزه‌های علمیه در قبال آن گفت: شما عزیزان که در حوزه فرهنگی می‌توانید فعالیت کنید باید در تلاش باشید که خود را یک فرمانده بدانید، چون دشمن در مقابل ما است. در شرایطی که به خاطر مشکلات مالی شاهد ادغام و یا تعطیلی برخی شبکه‌های تلویزیونی خود هستیم، اما دشمن هر روز یک شبکه فارسی زبان دیگر به مجموعه تبلیغات ضد انقلابی، ضد اسلامی و ضد ایرانی خود می‌افزاید!؟

وی با تأکید بر اینکه ظرفیت‌سازی رسانه‌های علیه انقلاب و ملت ایران یک تهاجم است و ما باید بپذیریم که در جنگ با دشمن در این عرصه هستیم افزود: مشکل ما این است بعضی ها فقط جنگ را با شنیدن گلوله، توپ، خمپاره و موشک باور می‌کنند، در حالی که جنگ خاموش یعنی همین جنگ فرهنگی، را حس نمی‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: باید متوجه حرکت دشمن باشیم، این راهی است که امریکایی‌ها پیش پای ما گذارده‌اند و یک عده‌ای نیز ترجیح می‌دهند که مسیر الهی و قایل بودن به قابلیت‌های حکومت دینی را کنار بگذارند و در برابر کدخدا مرعوب شده و به بیراهه بروند که البته به نتیجه نخواهند رسید.

به گزارش ایسنا، فرمانده نیروی هوافضای سپاه سرنوشت صدام، قذافی، مرسی و کره شمالی را عبرت آموز توصیف و تصریح کرد:ما از فرصت‌ها و تریبون هایی که در اختیارمان است باید هوشمندانه استفاده کرده و خوی واقعی بدعهدی و اهداف آن را به طور شفاف تبیین کنیم و از آموزه‌های تاریخی عبرت بگیریم.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین