کد خبر: ۳۷۴۱۱
تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۳۸۴ - ۱۴:۲۷
آفتاب‌‌نیوز : فیگارو: فرانسه اعلام کرده است که صحبت کردن از مجازات علیه ایران هنوز بحث ناپخته ای است و سه کشور اروپایی مذاکره کننده با ایران بر این عقیده اند این مشکل باید از طریق صلح آمیز حل شود. آلمان خواستار هماهنگی با چین و دیگر کشورهای درگیر در پرونده هسته ای ایران است و بعد از این هماهنگی ها است که مجازات ها مورد بحث قرار خواهد گرفت. با این وجود تا قبل از نشست شورای امنیت، هیچ مجازاتی علیه ایران اتخاذ نخواهد شد.
روزنامه تاگس انساپگر سوئیس: ایران مجبور به واردات فن آوری مدرن و همچنین سوخت خودرو و هواپیماهای خود از غرب است و این موضوع ایران را در صورت اعمال تحریم آسیب پذیر می سازد، گرچه این کشور به خاطر دارا بودن منابع عظیم نفت و گاز، امتیازاتی نیز دارد. تحریم علیه صنعت نفت این کشور و محدود نمودن فروش بنزین تاثیرات دردناکی را برای این کشور در بر خواهد داشت که این تاثیر بر روی صاحبان خودرو و ناوگان هوایی این کشور بسیار وخیم تر خواهد بود در صورت اعمال تحریم علیه رژیم تهران، شرکت های چینی به طور جدی وارد بازار ایران خواهند شد، اما صنایع نفتی ایران مسلما به غرب وابسته باقی می ماند.
روزنامه نوی زورخر سایتونگ سوئیس: نتیجه ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت مشخص نیست زیرا پرونده هسته ای پیونگ یانگ سال ها در این مرجع خاک می خورد بدون آنکه شورای امنیت گام جدیدی علیه تجهیز کره شمالی به سلاح اتمی برداشته باشد. شورای حاکی از آن است که درباره ایران نیز وضع به همین منوال خواهد بود.
روزنامه الوطن چاپ الجزایر: اتحادیه اروپا کم کم از گفت و گوی سیاسی با ایران دور و از شواهدی امنیت سازمان ملل خواستار حمایت از آژانس بین المللی انرژی اتمی می شود، اما اروپایی ها می دانند که این مساله به دلیل جایگاه راهبردی ایران در منطقه و تاثیر آن بر بازار جهانی انرژی آسان نخواهد بود. از سوی دیگر بازار ایران برای اروپا دارای اهمیت است و اعمال تحریم علیه ایران به اروپا زیان می رساند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین