کد خبر: ۳۷۷۲۳۲
تاریخ انتشار : ۰۵ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۰
تعداد نظرات: ۳۵۸ نظر
نگاهی به نامزدهای احتمالی اصولگرایان برای انتخابات ٩٦
آنها تلاش برای‌یک‌‌دوره‌ای‌کردن ریاست‌جمهوری روحانی را آغاز کرده‌اند. نشانه‌های زیادی برای آن وجود دارد، تا جایی که وقتی سخنگوی جامعه روحانیت مبارز از احتمال حمایت اصولگرایان از روحانی در سال ٩٦ سخن می‌گوید، رسانه‌های همسو سراغ دیگر اصولگرایان می‌روند تا تکذیبیه بگیرند و گفته مصباحی‌مقدم را اظهارنظر شخصی او تفسیر کنند.
آفتاب‌‌نیوز :
موقعیت اصولگرایان حتی در صورت حمایت‌نکردن از روحانی هم چندان چنگی به دل نمی‌زند. تحلیلگران اصولگرا امید چندانی به برد چهره‌های موجود ندارند. به‌ویژه که چهره‌های شاخص بارها بخت خود را آزموده‌اند. به نظر می‌رسد که در میان گزینه‌های بدیل، احمدی‌نژاد همچنان پیشتاز است و جریان اصولگرایی اگر به پیروزی می‌اندیشد، نیاز به احمدی‌نژاد دوم دارد، البته از نوع اصلاح‌شده که فعلا موجود نیست. 

به گزارش آفتاب‌نیوز، علیرضا زاکانی اصولگرا گفته است: «افراد مختلفی تلاش می‌کنند اما این‌ را که چه کسی نامزد نهایی شود نمی‌توان پیش‌بینی کرد». امیرمحبیان، تحلیلگر اصولگرا، هم چندی قبل با اشاره به اینکه اصولگرایان وضعیتشان در انتخابات آینده نامعلوم است، گفته بود: «کاندیداهایی که دارند افرادی هستند که خیلی از آنها حداقل یک دوره شکست را تجربه کرده‌اند. آیا این افراد می‌توانند دوباره وارد صحنه شوند؟ هنوز در میان اصولگرایان نتوانسته‌ایم چهره‌ای را پدید بیاوریم که مثل احمدی‌نژاد بتواند با افکارعمومی ارتباط قوی برقرار کند». او گفته بود که اگر ترامپ در آمریکا برنده شود، همه دستاوردها و سرمایه‌های آقای روحانی از بین رفته و رقیبی که موضع انتقادی نسبت به او داشته، وضعیت بهتری پیدا می‌کند و برای همین ممکن است موقعیت احمدی‌نژاد بهتر شود و اصولگرایان در یک شرایط پیش‌بینی‌نشده قرار گیرند. ناصر ایمانی، دیگر تحلیلگر اصولگرا، هم تلویحا با اشاره به بحران «نامزد مقبول» درون این جریان، از این احتمال سخن گفته بود که «ممکن است به‌عنوان مجموعه اصولگرایان در انتخابات سکوت اختیار کنند به این معنا که کاندیدایی نداشته باشند».

مروری کرده‌ایم بر ٢١ چهره اصولگرایی که احتمال نامزدی آنها در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری می‌رود؛ افرادی که به قول محبیان برخی‌شان تجربه یک دوره شکست را داشته‌اند.

قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که شهرتش در این چندسال اخیر به ایران و منطقه محدود نمانده و از آن فراتر رفته تا جایی که چهره‌اش، عکس روی جلد مجله نیوزویک شد. یک سایت حامی قاسم سلیمانی چندی قبل نوشته بود: «خبرهایی مبنی‌بر کاندیداتوری فرمانده سپاه قدس در دوره یازدهم انتخابات ریاست‌جمهوری انتشار یافته است. این خبر بیشتر از آنکه در رسانه‌های داخلی مورد توجه قرار گیرد، رسانه‌های غربی را به تکاپو انداخته است. 

غربی‌ها به‌خصوص آمریکایی‌ها از هوش و ذکاوتش مستأصلند». از حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی طائب، فرمانده قرارگاه، سخنانی نقل شده بود مبنی‌بر نامزدشدن سردار سلیمانی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۶ اما او بعدا تکذیب کرد و گفت: «بنده در هیچ سخنرانی رسمی و غیررسمی‌ای چنین مطلبی نگفته‌ام و سایت بهار اهداف حزبی خود را مهم‌تر از مصالح انقلاب می‌داند و هر مطلبی را نقل می‌کند اگرچه حرام باشد». یک عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت هم چندی قبل گفته بود که سردار سلیمانی وارد رقابت‌های انتخاباتی نمی‌شود. حسام‌الدین آشنا، مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور هم چندی قبل در توییتی درباره سردار قاسم سلیمانی گفته بود: «بگذاریم حاج‌قاسم در قله اسطوره‌ای دفاع از حریم و حرم بماند، نگذاریم او را چون محسن و باقر به کارزار کلید و گازانبر بکشانند».

عزت‌الله ضرغامی، رئیس پیشین صداوسیما که این روزها مشغول اداره کانال تلگرامی خمیازه است، می‌تواند گزینه مناسبی باشد. اگرچه بعد از رفتنش از صداوسیما انتقادات تندوتیزی به نحوه عملکردش از درون مجموعه به او شد. سایت انتخاب چندی قبل در یک گمانه‌زنی نوشته بود در صورتی که احمدی‌نژاد نتواند وارد گود رقابت‌های انتخاباتی شود، بدیلی از سوی خود معرفی می‌کند. به تصور انتخاب، ضرغامی، رئیس سابق صداوسیما که از هم‌پیمانان، هم‌فکران و نزدیکان احمدی‌نژاد در جمعیت ایثارگران بود، می‌تواند نقش این بدیل را بازی کند.

غلامعلی حدادعادل، سرلیست اصولگرایان تهران در انتخابات مجلس گذشته که از ورود به مجلس دهم بازماند اما تا حدی توانسته بود نقش برزمین‌مانده زعیم جریان اصولگرایی را احیا کند، شاید دوباره نامزد ریاست‌جمهوری شود. او در انتخابات ریاست‌جمهوری ٩٢ هم نامزد شده بود و در کنار قالیباف و ولایتی سه عضو ائتلافی بود که قرار بود از میانشان یک نفر بماند و دو نفر دیگر کنار بروند. حداد بعد از برگزاری مناظره‌های انتخاباتی آن سال گفت طبق قولی که دادم، کنار می‌روم و رفت. بسیاری تصورشان این بود که او از اول هم برای نماندن آمده بود. او این روزهای پسامجلس را در فرهنگستان زبان و مؤسسه سعدی می‌گذراند.

مجتبی ‌ثمره هاشمی را تا پیش از ظهور اسفندیار مشایی، چهره پشت‌پرده دولت اول احمدی‌نژاد می‌دانستند. در دولت دوم به نظر می‌رسید که از این نقش و تأثیرگذاری کاسته شد و مشایی پیش افتاد. درحال‌حاضر هم ‌ثمره هاشمی مسئول دفتر احمدی‌نژاد در ولنجک است. او در دولت اول محمود احمدی‌نژاد تا فروردین ۱۳۸۸ مشاور عالی او بود. او دوست دوران دانشجویی و از مهم‌ترین دستیاران احمدی‌نژاد است. وی در نخستین نشست «گفتمان انقلاب اسلامی» که احمدی‌نژاد و جمعی از نزدیکانش راه انداخته‌اند، خطاب به کارگروه استان‌ها گفته بود: «نقد سیاست خارجی دولت فعلی باید در دستور کار دائمی کارگروه‌های سیاست در استان‌ها باشد».

احمد توکلی، نماینده و رئیس سابق مرکز پژوهش‌های مجلس، سخنگوی دولت شهید محمدعلی رجایی و وزیر کار و امور اجتماعی مستعفی کابینه اول میرحسین موسوی است که از ورود به مجلس دهم باز ماند. او در کارنامه خود سابقه نامزدی در دو انتخابات ریاست‌جمهوری را دارد. توکلی در انتخابات نهم ریاست‌جمهوری از کاندیداهای اولیه بود؛ اما به نفع قالیباف کنار رفت. حالا شاید یک گزینه دیگر اصولگرایان، برای انتخابات ریاست‌جمهوری آینده باشد. او را به‌ویژه به‌خاطر انتقاداتش به هاشمی و خانواده‌اش و چهره ضدفسادی که از خود ساخته، می‌شناسند. توکلی اما این روزها از بیماری جسمی رنج می‌برد، همین مسئله شاید مانع حضور جدی‌اش برای انتخابات ریاست‌جمهوری شود.

برادران دانشجو، سه نفر و هم‌استانی احمدی‌نژادند. کامران، استاندار سابق تهران، رئیس سابق ستاد انتخابات وزارت کشور در سال٨٨ و وزیر سابق وزارت علوم تحقیقات و فناوری در دولت دهم معروف‌ترین‌شان است. او هم از یاران احمدی‌نژاد است و ماجرای دانشجویان ستاره‌دار و بورسیه‌ها در دوران وزارت او رخ داد. هنگام گرفتن رأی اعتماد در شهریور٨٨، شبهاتی درباره مدرک تحصیلی او در مجلس مطرح شد. او به همراه جمعی از وزرای احمدی‌نژاد در ماه‌های پیش از انتخابات مجلس، جمعی را تحت عنوان «گفتمان یکتا» راه‌اندازی کردند. آنها چندان طرفی از انتخابات مجلس نبستند و یکتا که با سروصدای فراوانی اعلام‌حضور کرده بود، ظاهرا فعلا به محاق رفته تا شاید در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری دوباره هویدا شود. کامران دو برادر دیگر هم دارد. خسرو و فرهاد. فرهاد بعد از تسخیر دانشگاه آزاد به وسیله دولت احمدی‌نژاد، رئیس این دانشگاه شد. خسرو، عضو سابق شورای شهر تهران، هم اخیرا از دامغان برای مجلس دهم ثبت‌نام کرده بود که البته با اقبالی روبه‌رو نشد.

محمدمهدی زاهدی، رئیس کمیسیون قبلی و فعلی کمیسیون ‌آموزش مجلس، است که در دولت نخست احمدی‌نژاد وزیر علوم بود. او هم یکی از اعضاي «یکتا»ست. او اهل کرمان است. در جلسه دفاع وزیران کابینه نخست احمدی‌نژاد، بسیاری از نمایندگان همسو با دولت، ازجمله عمادالدین افروغ، نسبت به سابقه علمی او ابراز تردید کردند. مهم‌ترین سابقه مورد بحث، انتخاب او از سوی مرکز بین‌المللی زندگی‌نامه‌ها (کمبریج) به‌عنوان نابغه ریاضی قرن بود. این در حالی بود که مرکز بین‌المللی کمبریج، هیچ ارتباطی با دانشگاه کمبریج ندارد و ١٠ سال قبل، وزارت علوم و آموزش عالی ایران، در اطلاعیه‌ای مؤسسه مذکور را بی‌اعتبار اعلام کرده بود.

محسن رضایی، سه دوره نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری شد یک دوره پیش از انتخابات انصراف داد؛ اما دو دوره دیگر شکست خورد. او که از سپاه به سیاست آمده بود به‌تازگی دوباره به سپاه بازگشته؛ اما بعید نیست دوباره عزم برتن‌کردن رخت سیاست بکند. رضایی، اهل ائتلاف و اجماع نیست و مانند یک فرمانده‌ای که دیگران باید زیر لوایش جمع شوند، در عرصه انتخابات حاضر می‌شود؛ اتفاقی که تاکنون نیفتاده است. رضایی، چندان اهل رسانه و جریان‌سازی نیست و معمولا نمی‌توان از روی نشانه‌هایی، آمدن یا نیامدنش را دریافت؛ اما با توجه به سابقه سه دوره شرکتش در انتخابات، آمدن او همیشه و همچنان محتمل است.

محمدحسن ابوترابی‌فرد، نماینده پیشین مجلس که نامزد انتخابات مجلس دهم هم بود اما به همراه دیگر اصولگرایان تهران، از ورود به مجلس باز‌ماند. ابوترابی یکی از اعضای ائتلاف پنج‌گانه (یکی از ائتلاف‌های اصولگرایان در انتخابات ریاست‌جمهوری ٩٢) ۱۳۹۲ بود که در جلسه ۱۹ اردیبهشت اعضای ائتلاف پنج‌گانه، در حضور آیت‌الله محمدرضا مهدوی‌کنی، به عنوان نامزد نهایی ائتلاف پنج‌گانه انتخاب شد و در ۲۱ اردیبهشت برای کاندیداشدن در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۳۹۲، نام‌نویسی کرد؛ اما بعد از نامزدی انصراف داد. اما بعید نیست او دوباره نامزد انتخابات شود.

مصطفی پورمحمدی، وزیر کشور احمدی‌نژاد و وزیر دادگستری دولت روحانی است. او یکی از همان وزرای غضب‌شده احمدی‌نژاد بود که بعد از رفتن از دولت به سازمان بازرسی کل کشور، زاویه‌های تندی بین او و دولت سابق پیدا شد. پورمحمدی سابقه حضور در وزارت اطلاعات را هم در کارنامه خود دارد و در انتخابات ریاست‌جمهوری ٩٢ هم ثبت‌نام کرده بود. او یکی از اعضای ائتلاف٣+٢ جمعی از اصولگرایان بود که درنهایت به ابوترابی‌فرد رسیدند. او در سال ۱۳۹۴ برای انتخابات مجلس خبرگان از استان البرز کاندیدا شد که شورای نگهبان صلاحیت وی را تأیید نکرد.

پرویز فتاح، دوست ٣٠‌ساله احمدی‌نژاد و وزیر نیرو در دولت او، معاون بنیاد تعاون سپاه و رئیس فعلی کمیته امداد امام خمینی است. از او به‌عنوان یکی از نامزدهای بالقوه اصولگرایان برای انتخابات ریاست‌جمهوری آینده نام می‌برند. ورودش به کمیته امداد با اقدامات تبلیغی گسترده و عامه‌پسندی همراه بود، ازجمله استفاده از برخی بازیگران تلویزیونی در برخی برنامه‌های کمیته امداد یا فروش ساختمان هشت‌هکتاری سوهانک و انتقال به ساختمان پنج‌‌هزارمتری نیمه‌کاره خیابان آزادی. رئیس کمیته امداد امام‌خمینی(ره) در جریان بازدید خبرنگاران از ساختمان جدید این نهاد واقع در خیابان آزادی، گفت: من دیگر به سوهانک نرفته و نخواهم رفت و تمامی ملاقات‌ها با مسئولان کشوری، نمایندگان مجلس و... در این ساختمان انجام می‌شود. او ضمن تأیید نحوه ورودش به ساختمان جدید، پیشنهاد کرده بود ورود به ساختمان‌های نیمه‌کاره به مدلی برای سایر نهادها و سازمان‌ها بدل شود: «بدانند لازم نیست یک مدیر دو سال منتظر باشد تا ساختمان و محل جدیدشان آماده شده و بعد به آنجا بروند؛ زیرا اگر قرار باشد اقدامی صورت گیرد، می‌توان با استفاده از چنین روش‌هایی کار را سریع‌تر پیش برد». فتاح گفته قرار است همه ساختمان‌های سطح شهر هم تجمیع شده و همه در همان ساختمان آزادی مستقر شوند. او گفته بود که تمام مبالغ اضافه از فروش سوهانک به صندوق قرض‌الحسنه امداد رفته و صرف هزینه‌های جاری نخواهد شد. در انتخابات ٩٢ هم پیش از طرح نام لنکرانی و جلیلی، فتاح یکی از گزینه‌های حمایت‌شده از سوی جبهه پایداری و نزدیکان آنها بود. سال گذشته سایت مشرق تصویر پست اینستاگرام بهنوش بختیاری را در کنار پرویز فتاح منتشر کرده بود. بختیاری در این پست نوشته بود: «مهندس فتاح عزیز، رئیس جدید کمیته امداد، با نگرش‌های خالص و انسانی قصد دارند فصل جدیدی را در این مجموعه که در سالیان گذشته کمی مردم از آن ناامید شده بودند، ایجاد کنند و عزم راسخی در کمک به نیازمندان دارند».

علی نیکزاد، از نزدیکان احمدی‌نژاد، که سابقه آشنایی‌اش با او به دوران استانداری اردبیل می‌رسد، از نخستین حامیان احمدی‌نژاد در سال ٨٤ بود که بعدا وزیر راه و مسکن و شهرسازی در دولت نهم و دهم و مدتی هم‌زمان سرپرست وزارت ارتباطات شد. از معدود وزرایی بود که تا آخر معتمد احمدی‌نژاد باقی ماند. از علی نیکزاد به‌عنوان یکی از نامزدهای احتمالی حمایت‌شده از سوی دولت محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در سال ۱۳۹۲ نام برده می‌شد. در گردهمایی دولتی در استادیوم آزادی در ۲۹ فروردین ۱۳۹۲، علی نیکزاد، وزیر راه، مسکن و شهرسازی دولت دهم، حضور داشت؛ اما وی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری نشد. علی نیکزاد اکنون رئیس هیأت‌مدیره گروه توسعه ساختمان تدبیر است. این گروه با شش هلدینگ تخصصی و زیرمجموعه‌های‌شان، متعلق به ستاد اجرائی فرمان امام (ره) است و بازوی اقتصادی و درآمدزایی ستاد محسوب می‌شود.

حیدر مصلحی، وزیر سابق اطلاعات دولت احمدی‌نژاد و رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس همان فردی است که ماجرای ١١ روز خانه‌نشینی احمدی‌نژاد به رفتن‌و‌آمدن او گره خورد، شاید او هم گزینه دیگر اصولگرایان باشد. مصلحی از منتقدان سرسخت دولت فعلی و هاشمی‌رفسنجانی است.

سیدمحمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دهم است که خانه سینما در دوران تصدی او بر وزارت ارشاد، توقیف شد. او در انتخابات مجلس ثبت‌نام کرد؛ اما چون در فهرست تهران ائتلاف اصولگرایان قرار نگرفت، گفت که در حمایت از فهرست ائتلاف، حوزه انتخابیه خود را به رفسنجان تغییر داد؛ اما رأی لازم را نیاورد. محمد حسینی هم یکی از اعضای گفتمان به‌اصطلاح «یکتا» و از یاران درجه‌دوم احمدی‌نژاد است.

محمدباقر قالیباف، شهردار سه دوره تهران است که دو دوره سابقه نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری دارد؛ ٨٤ و ٩٢. او سه سال قبل تلاش زیادی کرد تا از شهرداری به ریاست‌جمهوری برسد؛ همان مسیری که احمدی‌نژاد رفت. از برخی پرو‍ژه‌های بزرگی که در تهران اجرا کرد و در افتتاحیه آن تا پیش از انتخابات تسریع کرد؛ مثل اتوبان دو طبقه صدر و اتوبان امام علی، تفاسیر تبلیغاتی می‌شد. قالیباف هرچند در خرداد ٩٢ نسبت به سال ٨٤ دو ‌میلیون رأی بر سبد آرای خود افزود؛ اما نتوانست بر فاصله ٣٤‌درصدی آرایش با روحانی فائق ‌آید. تعبیر «سرهنگ» که روحانی در مناظره‌های انتخاباتی ٩٢ درباره قالیباف به کار برد و فاش‌سازی نیت او برای برخورد با دانشجویان در سالگرد کوی دانشگاه، ضربه‌ای کاری بود که در ریزش آرای قالیباف تأثیر زیادی داشت؛ اگرچه هنوز تحرک خاصی که نمود انتخاباتی داشته باشد، از قالیباف دیده نشده؛ اما یکی از نمایندگان مجلس چندی قبل گفته بود این شیوه قالیباف است که تا نزدیک انتخابات کم‌رنگ حرکت خواهد کرد.

سعید جلیلی، رقیب انتخاباتی حسن روحانی و نقطه مقابل سیاست خارجی و هسته‌ای او در سال ٩٢، بعید نیست که دوباره رقیب روحانی شود. برخلاف دو سال نخست ریاست‌جمهوری روحانی که خبر چندانی از جلیلی نبود، او در این یک سال اخیر، به‌ویژه بعد از برجام بر حضور خود در عرصه عمومی و فضای رسانه‌ای، به‌ویژه با رویکرد نقد برجام افزوده است. او گفته است اگر جای روحانی بود، برجام را امضا نمی‌کرد. بهروز نعمتی، عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس گذشته که در طیف مقابل جبهه پایداری (از حامیان جلیلی) قرار می‌گیرد، دراین‌باره گفته است: «بعید می‌دانم اقبالی به آقای جلیلی در عرصه سیاست باشد و قطعا پیروز انتخابات بعد برخلاف حواشی موجود خود آقای روحانی است. خیلی‌ها و ازجمله آقای جلیلی تحرکاتشان را در عرصه سیاست شروع کرده‌اند و حتما برنامه‌هایی در این راستا دارند. انتخابات ٩٦ مطرح است و آقایان احتمالا به صورت جدی قصد حضور در این انتخابات را دارند. علاوه بر آقای جلیلی، احمدی‌نژاد، محسن رضایی و قالیباف نیز خود را برای انتخابات ٩٦ برای رقابت با روحانی آماده می‌کنند».

محمدرضا باهنر که بعد از چند دوره حضور در مجلس رخت نمایندگی را در آستانه مجلس دهم از تن در آورد، از نگاه برخی قابلیت نامزدی اصولگرایان برای انتخابات ریاست‌جمهوری آینده را دارد. او هم رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری بعد از مرحوم عسگراولادی است و هم رئیس جامعه اسلامی مهندسان. باهنر سال‌هاست از حزب فراگیر اصولگرایی حرف می‌زند؛ اما خودش هم اذعان دارد که به علت تکثر درون اصولگرایان شرایط راه‌اندازی چنین حزبی مهیا نیست. به نظر می‌رسد که باهنر برای خودش دعوی و داعیه رهبری جریان بی‌سر‌مانده اصولگرایی را دارد.

حسین صفارهرندی، سردبیر پیشین کیهان و وزیر ارشاد دولت نهم بود که بعد از پیداشدن زاویه‌هایی با احمدی‌نژاد، به همراه تعدادی دیگر از وزرا در دولت دهم کنار گذاشته شد. مهر ۱۳۸۸، پس از پایان دوره وزارت، وی دوباره به سپاه بازگشت و به‌عنوان مشاور فرمانده کل سپاه مشغول به کار شد. صفار هرندی از مخالفان سیاست خارجی حسن روحانی و برجام است و از‌این‌نظر به جلیلی نزدیک‌تر است. بعد از رفتن ضرغامی از او به‌عنوان یکی از گزینه‌های ریاست صداوسیما هم نام برده می‌شد. صفار‌هرندی از منتقدان دولت هاشمی‌رفسنجانی است و از این زاویه به احمدی‌نژاد بسیار نزدیک است. او گفته است در دولت هاشمی به اسم سازندگی، عدالت قربانی شد.

روزنامه اعتماد هم در مطلبی درباره نامزدهای احتمالی جریان اصولگرا در انتخابات 96 نوشت: اصولگرایانی که نمی‌خواهند روحانی در پاستور بماند برای تحقق این هدف از محمود احمدی‌نژاد حمایت خواهند کرد یا محمدباقر قالیباف و سعید جلیلی؟ يا آنكه رو به چهره‌هاي جوان‌تر و جديدتري خواهند آورد؟ چهره‌هايي كه پس از شكست جليلي و قاليباف سعي كرده‌اند رنگ و بوي آنان را بگيرند و با توان و موقعيت و ابزار در اختيار چوب لاي چرخ دولت روحاني بگذارند تا در روز موعود، خود را منجي ملك و ميهن معرفي كنند. همين است كه در ميانه سياهه فهرست كانديداهاي احتمالي اصولگرايان و جايي كه نام‌هايي همچون محمود احمدي‌نژاد، محمد باقر قاليباف، عزت‌الله ضرغامي و سعيد جليلي ديده مي‌شود نام‌هاي جديدتري هم وجود دارد: «پرويز فتاح، محمد حسين صفارهرندي، عليرضا زاكاني، علي باقري كني و صادق واعظ‌زاده.» بايد به انتظار نشست و ديد كدام يك از گروه‌هاي جناح راست در انتخابات ٩٦ «با روحاني» خواهند بود و كداميك از احزاب نو اصولگرايان «بر روحاني».
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۳۵۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
29
120
آزموده را آزمودن خطاست : برادران دانشجو ، سعید جلیلی ، قالیباف ، ثمره هاشمی ، صفدر حسینی ، حیدر مصلحی ، پرویز زاهدی و.... برادران اصولگرا رقیب قویتری ندارند آیا ؟
پاسخ ها
مهدی
| - |
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
آقای صفدر حسینی که اصلاح طلب است.
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
احتمالا منظورشون سید محد حسینی وزیر سابق ارشاد بوده.چون در هیچ جای این خبر نامی از صفدر حسینی نیامده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
260
181
هیچکدام نمیتوانند با آقای روحانی رقابت کنند . حنای این ها بین مردم رنگی نداره.؟؟؟؟؟؟؟؟درود بر آقای روحانی.
پاسخ ها
مرزبانان ولایت عشق
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۸
بله صدرصد دولت تدبیر وامید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
50
63
امکانات رو به هرکی بدی هم این میشه
شک نکن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
249
140
فقط دکتر روحانی
پاسخ ها
مرزبانان حریم عشق
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۸
صد روزه معلومه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
153
78
رییس جمهور 96 آن مرد است خودتان را خسته نکنید
پاسخ ها
حق
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۹
آن مرد رفت ... تاریخ
کاشانی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
مردانه کشور را داغون کرد و رفت... نمی دونم کی قراره محاکمه بشه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
اشتباهی مثبت دادم
رسول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
151
98
سلام اگر اینها باشند ما خیالمون راحته اینها رقیب نیستند برای روحانی بلکه باعث بالا اومدن روحانی هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
107
78
هر چى كه در بين أصول گرايان مى گردم واقعاً كسى را پيدا نمى كنم كه بتواند اعتماد إز دست رفته ى مردم را به خودشان دوباره به دست بياورد هيچ كدام إز أين اقايان در حد وإندازه ى رقابت بأ روحانى نيستند البته شايد هم يك معجزه ى ديگر رخ بدهد خدا مى داند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
101
119
سردار سلیمانی که برای ایشان احترام خاصی قایلم با حرف هایی که در رابطه ی با بحرین زدند نشان دادند که گرچه در جنگاوری بیماندند اما سیاستمدار مناسبی نیستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
در جنگ سازی نه جنگ آوری
رزمنده ولایی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۶
من سردار سلیمانی عزیز را بسیار محترم تر و عاقل تر از آن می دانم که وارد بازیهای سیاسی شوند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
235
286
زنده باد احمدی نژاد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
خیلی جالبه رای مثبت میدی اعمال نمیشه . عجب سایت منصفی هستید شما دیگه
امرایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
117
150
بردند و خوردند و رفتند حالا هم خجالت نمی کشند دوباره قصد دارند بیان ببرند و بخورند و بروند!!!
پاسخ ها
kambiz
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۸
تا کنون برده اند و خورده اندو رفته اند ..از این پس هم همینگونه خواهد بود میبرندو میخورندو میروند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
120
54
همه اينها و هر كس ديگري اگر حقيقتاً ايمان واقعي در وجودشان باشد و نظرشان رضاي حق تعالي و سربلندي ايران اسلامي، همه با هم و دست در دست هم به آقاي دكتر روحاني كه همه وجود و نيت شان اقتدار و سربلندي ايران اسلامي و رضايت خداي متعال است راي مي دهند و بس.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
البته اگر آقای روحانی این نیات را داشته باشد همه کمک میکنیم.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
كاملا پر واضحه
ناشناس
|
Turkey
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
206
91
فقط روحاني
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
44
90
نمیشه همشون باهم ریس جمهور بشن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۷
افرین پیشنهاد خوبی است همشه با هم رییس جمهور بشن که دعواشون نشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۸
خیلی باحال بود
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
176
60
فقط روحانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
52
53
چقدر رقیب از وقتی احمدی نژاد تونست رئیس جمهور بشه همه فکر میکنن میتونن رئیس بشن .چرا که نه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
اشتباهی منفی دادم.
حسن زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
32
47
کسی رو جا ننداختین؟ مگه چند تا رئیس جمهور یک مملکت میخواد؟
پاسخ ها
مادر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۵
سیاهی لشکر اصولگرایان برای انست که دولت تدبیر امید دای کمتری برارد پشتوانه مردی وسیاسی در کشور کمتر شورد - انشا الله چنین نخواهد بود
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
60
110
اینهنه اسم اما اصل کاری رو که ارش ترس دارید نگفتید محمود احمدی نژاد
پاسخ ها
رمضانعلی دهقان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۹
انتقام تجاوز وقتل عام منا را اقا محمود خواهد گرفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۶
148
43
فقط روحانی
erteash
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۷
75
32
مشایی خخخخخخ
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۶
مشایی خخخخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۷
144
31
عاقل ترین دولت انقلاب دولت تدبیر است وبهترین وزیر وزیر اقتصاد
رهگذر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۹
134
39
احسنت به آن مرددی که با تدبیرش امید را در دل ها زننده کرد
بى نام
|
Denmark
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۹
38
35
كشور بزرگ و باستانى ايران را بايد افرادى با لايق واره كنند نه اينهايى كه شما نام برديد، رقیب های همشون امتحانشون را داده اند
اسماعیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۹
95
48
در رد صلاحیت احمدی نژاد توسط شورای نگهبان کوچکترین تردیدی نیست!!
محاله که نظام به مدیر ضعیفی که تمام اطرافیانش دزد بیت المال بودن مجال حضور مجدد بده!!
بهترین مکان برای احمدی نژاد اینه که بعنوان سرباز زیرنظر سردار سلیمانی در جبهه به جنگ داعش بره. اینطوری شاید گندی که توی این 8سال زد بوش کمتر بشه..
بسیجی ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
17
55
الحمدا... مردم ایران فهم وشعور سیاسی بلایی دارند و عملکرد احزاب و افراد را رصد می کنند و درآخر نیز با بصیرت کامل انتخاب خواهند کرد .
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۵
مردم چه رصد کنند اخبار انتخابات رو و چه رصد نکنند اوضاع بیکاری کمتر مورد بحث قرار میگیره و مردم نمیتونن صداشونو به گوش اونا که باید برسونن.

خلاصه عرض کنم: مسئولان همینن که هستن چه نامزد انتخابات ریاست جمهوری بشن چه نشن چه رای بیارن چه رای نیارن.

اگر خیلی دلشون میخواد کاری کنند که مشکلات مردم حل بشه در سمت و پست های فعلی خودشون هم میتونن صادقانه و بیش از پیش همت کنند.
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
16
62
احمدی باشد هرکسی باشد فقط زیر پرچم جمهوری اسلامی باشدو کشور را به طور احسن اداره و حاکم عادلوآگاه باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
125
27
افتخار ایران این مرد بزرگ است .دیگران خود را خسته نکنند جزءبه روحانی به دیگری فکر نمی کنیم
پاسخ ها
یاسر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
شتر در خواب بیند
رضا
|
Netherlands
|
۰۳:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
51
8
عشق است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
138
25
فقط روحانی دروووووووود بر روحانی
شاهرخ شیراز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
137
18
فقط روحان
شاهرخ شیراز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
114
19
فقط روحانی ولی من اگر جای ایشان بودم ریس جمهور یک کشور که در هشت سال قبلش تمام خزانه اش خالی ومردمی بی پول بی کارافسرده دارد نمی شدم مردانگی وشجاعت بخرج دادند وقبول کردند این واقعیت است ونمی توان بر روی ان سرپوش گذاشت چرا ما از امریکا طلبکار باشیم چه کسی این پول را به انجابردوکشور های دیگر چرا ب ز بیاید واین همه پول نفت راببرد ووووهزاران سوال دیگر
پاسخ ها
سارا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
عالی.کاملا منطقی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
107
6
فقط مصطفی کواکبیان و علی لاریجانی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۰
كواكبيان بد نيست
شاهرخ شیراز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۶
122
22
فقط مرد بزرگ تاریخ ایران روحانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۴
100
15
دکتر هاشمی وزیر بهداشت دولت فعلی می تونه بهترین گزینه باشه.
پاسخ ها
عابر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۱
خخخخ
ناشناناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۸
43
78
فقط احمدی نژاد که واقعا سیرتون میکنه
AROSHA
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
119
26
فقط روحانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
90
28
سلام...من چیزی از سیاست و احزاب تو ایران نمیدونم،اما از الان دارم دعا میکنم هرکی میاد ،بیاد فقط محمود نیاد...کاری که این ادم با مملکت ایران کرد چنگیز خان و اسکندر هم نکردن
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
تاریخ نشون میده کی خیانت کرد و کی خدمت و کی مملکت رو فروخت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۰
بر پدر دروغگو لعنت يعني زير دست هاي احمدي نژاد 8800 ميليارد از صندوق ذخيره اختلاس كردند يا دولت روحاني
شهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۱
23
86
من نمی دونم کی رای میاره ولی نمی دونم چرا از احمدی نزاد می ترسند
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۳
لایک واقعا حرف حق و بدون شبهه هم همینه
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۸
از سنگی که محمود در چاه بیاندازد و نه عاقل نتوانند بیرون بیاورند می ترسیم
امیدجلیل پور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۷
108
25
فقط دکتر روحانی انشا الله با رای بالایی دوباره رییس جمهور میشه
محمد
|
Germany
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۷
23
38
مرد بزرگ تاریخ فقط کوروش هست و بس ... تو تموم دولتها ما اختلاس دیدیم . الان کی میاد که وعده و قول میده که عمل کنه مهمه؟ کی میخواد جواب اینهمه تحصیل کرده بیکارو بده ؟ کدومشون قول میدن و عمل میکنن که معیشت مردم بهتر میشه؟ کسی که بتونه قول و عملش یکی باشه مرده اونم تو دنیا یکی بود اونم علی بود و بس
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۸
ای کاش کورش زنده شود و به خطا های خو اعتراف کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۳۱
27
84
فقط محمود
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۳
تنها کسی ک بفکر ملت بود واقعا
سالار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۲
104
19
فقط روحانی
سالار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۲
109
21
فقط روحانی دولت تدبیر و امید
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۵
43
51
رای مایک کلام جلیلی وسلام
الهه حمیدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۵
20
75
پس دکتر احمدی نژاد کجاست ؟
پاسخ ها
x
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۴
لایک طلایی
مهرداد افروز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۶
46
14
رای من فقط اقای قرضی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۸
ایشون دیگه بدرد موزه تاریخ معاصر میخوره تا رئیس جمهور شدن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
هههههههههههه
فرزاد زمردي همت جان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۷
56
14
أين همه مدرك أين همه شكست در سياست خارجي و اقتصاد داخلي أيا دليل كافي نيست براي آقاي احمدي ؟؟؟؟
مسلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۷
47
17
جالبه بیش از 70درصد نظرات از اقای روحانی حمایت کردن که نشون میده دوستان اصلاح طلب خیلی براشون مهمه که کاندید اصولگرایان چه کسی هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۸
مسلما برای شما هم مهمه که برای ما چقدر مهمه....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۸
12
48
اگر ملاک مردم باشد احمدی نژاد میبره به شرطی که کاندیدا توری او تایید بشود اگر بازی وسرگرمی .چیزی دیگر
داوود زیباروشی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۹
12
38
ایا بعد هزاران سال وقتش نشده
ک این عادت غلط فرهنگی تاریخیمان را اصلا کنیم
ک هر کی ک میاد عالیه
و هرکی که میره بد بد
بیام با انصاف نقد کنیم
هیچ کس از خطا ایمن نیست...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۸
حتی کورش؟
منوچهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۰
15
41
هیچ کدومشون به درد بخور نیستن
همشون فقط شعار میدن
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۱
91
16
آسمان به زمین بیاید زمین به آسمان برود روحانی رییس جمهور است
پاسخ ها
حق گو
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۳
چون فرض شما غلط است یعنی اسمون وزمین بهم نمی رسن پس نتیجه گیریتونم غلط اندرغلطه
فرهنگی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۲
19
11
اگر واقعا در انتخاب ریاست جمهوری ملاک رای مردم باشدآمادگی مردم تمرکز به یکی از آقایان زاکانی یا فتاح یا صفار هرندی یا............که جنس مردمی دارند بیشتر است جون مردم دنبال اجرای عدالت اجتماعی هستند وازهمه بیشتر منافع کشورونظام برای آنان مهم است
فرهنگی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۲
24
16
اگر انتخاب اصولگرایان یکی از آقایان زاکانی یا فتاح یا صفارهرندی باشد با توجه به اینکه جنس مردمی دارند انتخاب اصلح اکثر مردم میباشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۷
80
17
فقط روحانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۷
79
18
رییس جمهور فقط روحانی
کیخایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۷
82
18
فقط روحانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۷
18
49
برجام خخخخخخخخخخخخخ
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۵
اشتباهی منفی دادم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۷
18
42
برجام خخخخخخخخخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۹
77
19
سلام به نظرم روحانی خوبه روحانی مچکریم
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۲
28
17
اصول گرایان مردانی با ایمان و بی درایت. اصلاح طلبان مردانی بی دین و با درایت.
اگر جامعه ای میخواهیم که زمینه ساز ظهور حضرت حجت باشه باید مردانی با درایت و دین دار داشته باشیم که متاسفانه نداریم
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۰
گل گفتی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۷
کدومشون با درایتن اسم ببر بشناسیمشون؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۳
28
0
نامزد ریاست جمهوری اصول گرایان کسی نیست جز سید علی محمد بزرگواری
rahman
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۳
62
11
روحانی .ظریف .هاشمی قاضی زاده
چقدر واقعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۱
17
27
به هر کی رای بدید ، بدید و فقط رای بدید تا دشمن (امریکا و اسراییل و غیره) مایوس بشند.انشاله .رای بدید تا کشورمان باقی بماند .فقط ایران اسلامی .
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۶
10
4
با این اسامی که منتشر کردی اسم خبر گزاریتون را بگزارید......نه افتاب
سیاستمدار اصلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۷
18
7
با سلام
کار ما از شخص و حزب گذشته .خدا بزنه پس کله آمریکا .تا تحریم بر داشته نشه .مگه فیلم هندی درست کنیم وضعمان خوب شود .فقط آمریکا باید درست کنه
در ضمن طرفدار آمریکا نیستم ولی واقعیته .زورش زیاده ما هم هارتو پورت الکی نکنیم .باشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۶
دقیقاً
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۶
21
4
رییس جمهور 96 الیاس نادران خخخخخخ
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۸
خوب اومدی....خخخخ
mohammad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۷
3
28
انشالاه هر کسی که صلاح مملکت رو میخواد پیروز بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۷
15
25
قالیباف که گند زده به تهران بیاد بقیه فاتحه همه کشور را بخونه. شهردار طرقبه بهتر می تونه تهران را اداره کنه تا ایشون
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۹
3
5
خوب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۱
15
5
درود برآقا محسن
سالار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۲
5
14
داریم واسه اینانظر میدیم خدا شاهده هیچ کدوم لیاقت ریس جمهوری واسه این ملتو ندارن اینا دزدن ولشون کنید رای بی رای
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۶
احسن به شما
محمدرضا نرگسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۶
7
3
انتخابات سال 1400 یکی از کسانی که خیز ریاست جمهوری برداشته بذرپاش ِ ، کسایی که می خواین شب صد ساله رو یه شبه برید، و دانش سیاسی دارید، از الان مشاورش بشید اون سال بُرد می کنید
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۶
5
17
سلام دوستان، اوضاع اقتصادی و گرانی و بیکاری جوری شده که هر کی رئیس جمهور بشه واقعا مسیر براش خیلی دشوار شده ، روز به روز تحریم و کارشکنی آمریکا، فقط همگی برای بهبود اوضاع کشور دعا کنید و خدا را شکر کنید که امن ترین کشور دنیا را داریم.
آبتین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۳۰
6
10
حق به حقدار میرسه شک نکنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۱
یا حق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۳۰
50
8
فقط روحانی
سلیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
14
0
رییس جمهور فقط سردار محسن رضای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۴
14
6
جمع کنین این سایت بازیارو
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۱
بگید حاج اقا چکار کرده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۸
دوشواری؟...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۳
17
1
درباره جاسبی چیزی ننوشتید؟؟؟
محمد رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۳
50
6
فقط روحانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۴
7
17
ماایرانیا 88میلیون سیاست مداریم هممون فکر میکنیم خیلی حالیمونه ا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۵
51
7
فقط روحانی
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۵
52
5
فقط روحانی
طرفدار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۵
57
5
احسنت به آقای روحانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۶
57
7
روحانی
جزایری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۷
58
7
دکتر روحانی زنده باد
جزایری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۷
58
6
طلوعی دوباره دکتر روحانی زنده باد
خودم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۹
14
2
همیشه انصاف رو فراموش نکنید فقط سیاه یا سفید نبینید
محیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۰
54
7
نظرمن اقای روحانی پیروز میشه
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۰
57
5
نظرمن اقای روحانی رای میدم
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۰
52
5
نظر من اقای روحانی
محیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۰
55
5
عالی روحانی رای بیاره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۰
7
20
هرفردی که برای عزت وکرامت ایران اسلامی تلاش کند لایق وگرنه خائن است
سید غلامرضا قاضی میرسعید
|
United States
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۱
2
12
پیشنهاد می شود یک تشکل مناظره ای کاملا رسمی بدون هرگونه مجادله ازطرفین مشتمل برهمه داوطلبان ایجاد شده وهرداوطلب اظهارات خود رامبنی بر عملکردش برشمارد و قضاوت را ابتدا به ساکن به کارشناسان عالی رتبه و پس از تایید نهایی به رای عمومی مردم می سپاریم البته یاد اور شویم که چندبارازموده را دگربارازمودن خطاست ونگاهی جدید به عرصه ای متفاوت احتمال تکرار اشتباه انتخاب نمودن را کاهش می دهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۲
32
11
دکتر روحانی دوتا اقدام در چهار سال گذشته داشت برجام و طرح سلامت
پاسخ ها
فرجامی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۳
امار سرطانی ها بدلیل الودگی هوا سه برابر شده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۸
سرطانی ها که عدل تو دولت روحانی سرطان نگرفتن .خیلیاشون تو دولت قبل گرفتن بعد این دولت متوجه بیماریشون شدن...علایم سرطان حداقل بعد از هفت الی هشت سال بروز میکنه.
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۵
14
41
رای ما فقط وفقط محموداحمدی نژاد خدایی تواین 8سال
دلسوزانه به فکر مردم بود.
وهیچ کوتاهی درحق مردم نکرد
زنده باد احمدی نژاد..........
پاسخ ها
110
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۴
مرد کاری بود اما سیاست بلد نبود فقط حمالی کردن بلد بود البته حمال خوبی هم نبود بلکه دیکتاتور خوبی بود و استاد عزل وزرا بود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۸
بله...کوتاهی خاصی نکردند. مخصوصا در امر تلفیق روشهای سنتی و مدرن گلکاری اقصی نقاط کشور...
سارا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
همون پروژه مسکن مهرش گند زد به ایران.باقی کارها بماند !!!!!!!!!!!!!!!!
آزادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۵
36
12
رای ما فقط میرحسین موسوی.زنده بادایران.زنده باد کشور پهلوانان
اژدر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۶
43
7
فقط روحانی
behzad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۶
41
7
سلام به دوستان.
خدائیش روحانی واقعا داره تلاش میکنه ولی کارایی که احمدی نژاد کرد فاتحه کشور رو خوند.به والله اگه ی دوره چهارساله دیگه حتی یکی مثل احمدی نژاد بیاد کشور و اقتصاد از بین میره.
نکته مهم اینه که واسه خراب کردن کار خیلی راحته ولی درست شدن زمان میبره.دولت روحانی واقعا دارن تلاش میکنن و مطمئنا ثمره تلاششون رو در چهار سال آینده میبینیم.
بازم خیلی رو داشت احمدی با این گندایی که به مملکت و اقتصاد زد میخواست واسه 96 نامزد بشه.رو که رو نیست.
زندگی ایرانیا رو گند زد توش احمدی.
یاعلی
پاسخ ها
سارا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
لایک.
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۷
4
18
برانهای که بد انتخاب میکننددرقیامت باید جواب پس بدهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۹
9
20
یه پیشنهاد توپ دارم برای دوستان
میگم کروبی و احمدی نژاد را فقط برای مناظره دعوت کنیم تا ملت یک حال اساسی بکنند
خدایش خستگی از تن همه ملت در میاد ....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۸
غرضی هم بد نیست...بیاد لم بده روی صندلی چشماشو بزاره رو هم خیال پردازی کنه.
البته محسن رضایی هم خوبه... اونم بیاد از آرمانهاش بگه ...کلی میخندیم.
حبیب صفایی ازکرمانشاه
|
Netherlands
|
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۳۰
1
18
با سلام به همه مردم ایران .چیزی که من قلبا درک کردم آینه که آگه تمام مردم ایران کوچک وبزرگ قلب و دل نیت ودعا شون به درگاه خدا یکی باشه هر چیزی که از خدا بخوان مستجاب میشه .نمونش بازی با استرالیا بود که هفتاد ملیون نفر از خدا یه چیز خواستند وشد. پس ترا به خدا مردم عزیز ایران برای ظهور ناجی من .آقامون .عزیز دل هممون دعا کنید. به خدا میاد.
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۱
3
12
عالی شرکت میکنم
مممم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۲
12
4
سلام بنظرم از این همه گزینه اقای فتاح معقول ترند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۳
12
2
رای من دکتر حمید شهبازی
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۴
17
1
دکترررررر دوستت دارمیمممممم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۴
38
4
عشق است دکتر حسن روحانی.مردی پراز نشاط وامید.
مردی از نسل جوانان و فکری از عمق تدبر...
رای ما دکتر حسن روحانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۵
18
8
فقط قالیباف می تواند کشور را نجات دهدخخخخخخخخ
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۸
عباس جدیدی....و روش های نوین جداسازی شاخ احشام و حیوانات شاخ دار تنها با یک دست و همزمان با در نظر داشتن راستای افق زاویه بدن جلوی دوربین سلفی با دست دیگر...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۹
11
3
دانشجویان با عقل و درایت انتخاب کنند تا جریان سالم و پیشرو ادامه کار را اداره کند.زنده باد عدالت اعتدال و عقلانیت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۹
1
31
فقط خدااااااااااااااااااا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۰
17
5
فقط قالیباف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۱
7
16
قالیباف رای نمیاره . میزان رای ملت است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
1
28
درود بر کسی که به مملکت خیانت نمیکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
17
8
فقط سردار سلامی
نامه خانوادگی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
7
3
بهروز نعمتی، عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس گذشته که در طیف مقابل جبهه پایداری (از حامیان جلیلی) قرار می‌گیرد، دراین‌باره گفته است: «بعید می‌دانم اقبالی به آقای جلیلی در عرصه سیاست باشد و قطعا پیروز انتخابات بعد برخلاف حواشی موجود خود آقای روحانی است.
موسوی هم قبل از اعلام نتیجه ی رای گیری همین رو می گفت. ولی الان مثل 88 بی تجربه نیستیم. فلله ای میریزیمتون تو گورای دسته جمعی.

آفتابه نیوز اگه مردی کامنتم بدون سانسور تایید کن. ولی بعید می دونم امثال شماها این کارو کنن.
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
2
16
دوست دارم هر که رییس جمهور بشه فکری به حال بیکاری جوانان خوزستان باشند ,,, سرزمینی بسیار غنی بامردمی بسیار بدبخت
م ب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۶
35
6
روحانی رقیب جدی نداره پس رای میاره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۶
36
4
فقط روحانی
رامین قاسمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۷
9
1
شما هر چی رجال سیاسی بود نام بردی.تابلوئه که خیلی از این اسامی نمیان.چون خوش بینانه ترین حالت میدونن کمتر از 10درصد ارا رو میگیرن.اصولگراها مطمئنا اشتباه دوره قبل رو نمیکنن که چندتا اسم بدن که رائ شون بشکنه.قطعا رو یه اسم ار میکنن.که یکیش احتمالا فتاح باشه.کسانی هم تو جبهه روحانی هستن مثل پورمحمدی نمیان.بعدش هاشمی اجازه نمیده از اصلاحات هم کس دیگه بیاد که رای روحانی بشکنه.مثلا یکی هم رده عارف بیاد قطعا این بر ضرر لیست چپی ها و اعتدالی هاست.در هر صورت به نظرم رو هوا اسم دادین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۷
15
3
باحال بید
احمدی نژاد رو حتما باید بفرستیمش سربازی تا آ
اصولا سربازی همه رو آدم میکنه
صفرپنج کرمان براش خوبه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۸
میل 256 مرزی هم زیادشه
مرد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۲
14
3
سردار سلیمانی که اصلاح طلب است
بخاطر منع ورود به اروپا وآمریکا گزینه مناسبی نیست
ولی بسیار آدم شجاع وباهوشی است
پاسخ ها
110
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۴
سردار سلیمانی اصلاح طلب شده؟ از کجا میگی داداچ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳
29
6
فقط روحانی
صلوات بفرست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳
9
6
یکی ازبزرگترین مشکلات مااین است که نخبگان درپست های مدیریتی جایگاهی ندارندتااین مشکل حل نشودصدتارئیس جمهوردیگرهم که بیاییداتفاق جدیدی رخ نخواهددادهمین آش.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳
12
2
فقط پروفسور زاهدی
فرزند ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۸
30
7
پرچم دکتر روحانی بالاست ... احمدی نژاد برای ایرانی ها مرد !
شاهین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۳۰
4
9
هر کی میخواد باشه فقط برا کارهای کرده اش عینک لازم نباشه چون من یکی الان پول عینک خریدنو هم ندارم
کامران بابادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۱
10
4
درود بر دکتر رضایی فرزند خوزستان شهرستان لالی درود بر غیرت تو
مهتاب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۴
23
9
فقط آقای روحانی
آقای قالیباف نتونست پلاسکو اداره کنه تهرانو اداره کنه حالا یه کشورو میخواد اداره کنه.؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۴
اگر یه بچه ای رفت تو خیابان ماشین بهش زد تقصیر پدر مادرش یا تقصیر خودش که بی توجه بوده
پلاسکو چه ربطی به قالیباف داره
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سپهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۵
18
5
به نظر من احمدي نژاد فقط نابودي به بار مياره.گروني هاي الان باعث و بانيش احمدي نژاد
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۵
5
12
بابا ول کنید .فکر نان باشید که خربزه اب است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۵
14
3
انشالله که هرکدوم اصلح تر هستن انتخاب بشن
اما از حق نگذریم آقای دکتر روحانی با یک سوم قیمت نفت نسبت به دوره های گذشته و با این تحریم ها داره مبارزه میکنه ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۵
1
17
بهترین رئیس جمهور پدربزرگ منه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۶
8
4
دکترنیکزاد وفتاح میتونن رقیب باشند
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۸
1
7
بنده با چشم باز به کسی رای خواهم داد که اقتصاددان یا در حوزه مهندسی باشه که از صنعت چیزی حالیش شه چون تو این مملکت تا صنعت تکون نخوره همینه که هست .یه کشور خوب با صنعت میچرخه اگه تو یک شهرستان کوچک یدونه کارخونه راه بیفته با ۳۰۰ تا پرسنل نه تنها ۳۰۰ نفر شاغل شدن بلکه این ۳۰۰ نفر به طور غیر مستقیم نیز شغل ایجاد خواهند کرد .بلکه سیصد جوان حقوق بگیر میشن ازدواج میکنن. اینا وسایل منزل میخوان پس کسبه رونق میگیره مسکن میخوان حالا. ببین با یه ساختمون ساختن چند تا شغل ایجاد میشه بلکه مملکت گردش اقتصادی داره.نه مثل الان بنده فوق لیسانس برق خانواده شهید هستم خوابم تو خونه چون صنعت خوابه جالب بعضی جاها هم میگن ۱۰ سال سابقه بیار.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۰
من هم مي گم بايد شخص دانشگاهي باشه اونم از نوع صنعتي يعني دكترا مهندسي مثلا همون دكتر احمدي نژاد كه دكتراي مهندسي عمران بود و يا مهندس بذرپاش
عاطفه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۹
27
7
زنده باد دولت تدبير و اميد. فقط دكتر روحاني
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
2
5
یه خواهش از همه ایرونیا اگه دنبال ایرانی سربلند هستین فقط به برنامه رای بدین
الین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
25
6
حسن روحانی ریس جمهور است وخواهد بود انشاالله
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۴
3
10
هرکی میاد به اوضاع گند اقتصادی برسه همه بیکارن
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۵
2
6
کسی رییس جمهور می شود که داد ما فرهنگیان بی نوا برسد
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
13
5
رای همه ما به هاشمی رفسنجانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۸
3
4
شما فرهنگیان که وضعتون از همه توپتره
با حق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۱
17
4
خداییش دست حسن روحانی درد نکنه خیلی زحمت کشید من تا پای جان طرفدار حسنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۳
2
8
فقط خودم ...
amir
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۳
21
5
رییس جمهور فقط روحانی
خسرو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۵
16
3
سلام عزیزان
انصافارای روباید ب اقای روحانی بدیم چون احمدی نژاد مملکتو داغون کرد اقتصادمملکت رو داد بافروش وقیمت بالای نفت مردم توصف برنج و مرغ و......گزاشته بود اطرافیانشون هم غیرازاختلاس کاری ب نفع نظام ومردم نکردند ماایران روخیلی دوست داریم وب پرچممونم افتخارمیکنیم..سلام ودرود به محضرجناب.روحانی وفاداربه رهبری عزیز دل
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
3
5
سلام قبول که نفت قیمتش یک سوم شده ولی وقتی خزانه کشور بیشتر میشه یعنی چی این یعنی صنعت خابیده زیرساخت نداریم وگرنه مگه میشه خروجی از ورودی بیشتر باشه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۹
4
4
فقط مرد دفاع وجهاد قالیباف مملکت رادرست میکنه همان جوریکه تهران رادرست کرد خخخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۳۰
0
7
هرکدام براکشورخوب خداکند همان بشه
موافق مردم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۱
11
6
اخه اگه نعوذ بالله حضرت نوح هم با همه عمر اگه بیاد این مملکتی که محمود تحویل روحانی داد اباد شدنی نیست داش نیست به کی باید گفت خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۲
20
2
روحانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۳
4
3
نیکزاد
خواهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۴
22
4
عشق است دکتر روحانی
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۴
16
3
به این دلیل طرفدار آقای روحانی هستم که اولا با تنش زدایی که حاصل عملکرد احمدی نژاد بود از صدور قطعنامه های شورای امنیت علیه ایران و جنگی همه جانبه با حضور اکثر ابر قدرتهای دنیا جلوگیری کرد. در ضمن کسی که مورد تایید مرد اول سیاست ایران یعنی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی باشد شکی در صلاحیت ایشان وجود ندارد. ناگفته نماند آقای روحانی تاوان خرابکاری های دولت قبل را پس داد و با وجود خزانه خالی مملکت و در کنار آن کاهش بی سابقه قیمت نفت و پرداخت هزینه های حاصل بی تدبیری دولت قبل باز هم به اداره امور کشور پرداخت و در چهار سال آینده قطعا شاهد شکوفایی اقتصاد فرهنگ و وجه اجتماعی افراد و مملکت در داخل و خارج از ایران خواهیم بود. پس همه با هم یک صدا آقای روحانی.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۴
20
3
به این دلیل طرفدار آقای روحانی هستم که اولا با تنش زدایی که حاصل عملکرد احمدی نژاد بود از صدور قطعنامه های شورای امنیت علیه ایران و جنگی همه جانبه با حضور اکثر ابر قدرتهای دنیا جلوگیری کرد. در ضمن کسی که مورد تایید مرد اول سیاست ایران یعنی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی باشد شکی در صلاحیت ایشان وجود ندارد.
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۵
6
14
فقط احمدی نژاد توانست به ایران عزت و سر بلندی عنایت کند اگر جرات دارید احمدی نزاد را تایید کنید !!! مطمئن باشید که هروقت احمدی نزاد وارد میدان بشود برنده است احمدی نزاد اگر در آمریکا هم کاندید بشود رای اول رو می اورد
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۶
23
3
فقط دکتر روحااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااانی
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۶
23
4
رای اول و آخر خودم خونواده م فقط دکتر روحااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااانی
زنده باد روحانی
دولتی که دم به ساعت وزرای کابینه شو عوض نکرد
روحانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۷
23
4
روحانییییییییییی
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۷
10
2
فقط محسن رضایی.....درود بر این فرمانده با درایت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۷
1
10
جای سردار قاسم سلیمانی

مرد غیرت و تدبیر و درایت و اخلاص و ولایتمداری

در بین این افراد خالیست
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۷
16
5
فقط آقای خاتمی عشقه- رای ما به خاتمی
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
0
5
انشالله هر کسی بشه موفق و پیروز باشه
کیانی از زاهدان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
0
10
شما را بخدا قسم دیگه اسم حاج قاسم ما را نگیرید چون خداوند حاج قاسم را برای نجات مردم بیگناه وبی دفاع آفریده است حاج قاسم جانم فدایت
امیراصغر تات
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
5
5
قاسم سلیمانی یه فرمانده نظامی هستش از سیاست چی بارشه,اینجوررریسک ها ویران کننده است.جلیلی قالیباف حداد رضایی بدرد ریاست جمهوری نمیخورن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۷
شما هنوز خیلی بچه اید که در مورد سردار سلیمانی اینجوری قضاوت می کنید. به خاطر امنیتی که داریم ما مدیون سردار سلیمانی هستیم. سردار سلیمانی سیاستمدار بزرگه. فعلا که با امریکا و اسرائیل و وهابی ها به خاطر امنیتمون دارند مبارزه می کنند.
ماهان کرمیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
19
6
به امید خدا اقای روحانی مجددا رای خواهند اورد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
20
5
اقای روحانی مجددا رای خواهند اورد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
7
0
به نظرمن دکتر باهنر رئیس جمهور احتمالیه
ه م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
8
2
کاش وزیر بهداشت کاندید میشد بسیار لایقه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
7
12
عشق من دکتر محمود احمدی نژاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
9
11
عشق من دکتر محمود احمدی نژاد
مهدے
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۰
0
11
انشاءالله کسی بشه واسه مناطق محروم و کارگرا و کشاورزان مرهمی باشه
مهدے
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۰
0
7
انشاءالله کسی بشه واسه مناطق محروم و کارگرا و کشاورزان مرهمی باشه
علی رستمیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۲
18
6
درود بر روحانی ،سلام بر خاتمی
سجاد سعیدی
|
United States
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۳
2
11
سلام
کاری ندارم که احمدی نژاد با سیاست های غلط آسیب های زیادی به ما زد ولی هر بدی ای که داشت یه چیزش خوب بود زیر بار مذاکره با آمریکا نرفت ومارو به این خفت خواری ای که الان دچارش شدیم نینداخت
حمید
|
United Arab Emirates
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۳
0
15
انشاالله هرکه می آید هدفش خدمت به خلق باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
13
4
فقط دکتر روحانی از آن روز دشمن ز ما چیره گشت که ما را روان و خرد تیره گشت
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
2
0
سلام رای من به ابرمردی وارسته علی اکبر عباسی انشالله تایید صلاحیت شود
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
17
3
سلام.به نظر من باز آقای روحانی برنده این انتخاباته.شکی دراین نیست
کوردش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
6
0
انشالله مهندس علی اکبر عباسی تایید صلاحیت شود انسانی وارسته اقتصاد دان مطیع کارآفرین
سید حکمت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
9
0
کاندیداهای نهایی دکتر روحانی مهندس علی اکبر عباسی دکتر قالیباف دکتر باهنر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
5
2
من که به غرضی رای خواهم داد.چه بیاد چه نیاد
احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۶
3
0
با سلام دکتر امیرموسی زارعی از هرمزگان میناب .یکی از کاندیدای ریاست جمهوری96 می باشد
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۶
5
0
رای همه دانشجویان با علی اکبر عباسی دولت کار افرین
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
17
2
فقط روحانی - فقط تدبیر و امید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
0
5
هر کسی میخواهد بشه بشه فقط به کار و استخدام پیله نکنه.همین
دارای ندار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۸
0
5
ای آنکه نداری خبر از حال دلم
در اینجای شعر بیشتر مفهوم حال دل به جیب خالی برمیگرده و کاش به جای این همه این و اون کردن یه فکری واسه خودمون میکردیم که چرخه جیبمون بچرخه و بیشتر شرمنده همین دوتا بچم که الان نشستن بغلم نشم و ایشالا هیچ پدر مادری نشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۹
4
7
حجت الاسلام رئیسی به نظرون کاتدیدا میشه؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۹
20
5
فقط دکتر حسن روحانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
17
1
سید حسن خمینی
حسن طیب لی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۲
11
1
دکتر حاجی بابایی و دکتر باهنر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
21
3
سوال میپرسی مگه نمیدونی فقط روحانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
19
3
سوال میپرسی مگه نمیدونی فقط روحانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
19
3
دکتر روحانی دوست داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
19
4
دکتر روحانی دوست داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
22
6
روحانی دوست داریم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
22
4
روحانی پیروز است
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
3
1
دوستان به کسانی که امتحان خودشونو پس دادن خواهشا رای ندید ببینید اگه میخواید بیاید به خودم رای بدید قول میدم بچه خوبی باشم قول مردونه قول قول قول
سید علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۵
0
7
کار کار کار یکی از مهمترین معیارها برای انتخاب رئیس جمهور است
برای همه
سارانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۵
9
20
فقت دکتر محمود ملت رو سیر داشت خدا نگه اش داره
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۶
8
8
آقای رئیسی رو چرا نگفتین?
سلطان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۶
6
6
نامزد اصلح حميدرضا حاجي بابايي خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۵
0
3
همه ما با خیال خودمان خوش باشیم خدا خودش تقد یر ایران را بزند هرکه کرد وبرده جوابش خدا بده فقط ز ورما به خدا میر سه گلایه کنیم
فردین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۲
13
2
من ک عاشق دکتر روحانیم و ب هیچکس فکر نمی کنم.
اسماعیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۳
5
0
مفهوم انقلاب را درک نمیکنن
ولي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۳
1
6
هركي مي آيد بيايد فقط به فكر تحصيل كرده هاي باشندكه چشم انتظار استخدامند ؛ جوانان را استخدام كنند نه اينكه هركسي جوراب خود را بدوزد شاغل است را به مردم ترويج بدهند ،.....................
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۳
17
3
درود بر روحانی مخصوصا وزیر بهداشت
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۳
13
3
درودبرآنهایی می فهمند احمدی نژاد بااین کشور چه کرد حتی محمود افعان اون کار را نکرد
یارمحمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۳
5
0
به نظرم باید تحریم های را وتو کنیم چیزی به تحریم در دنیا معنی ندارد کسی با دنیا تعامل سازنده داشته با شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۴
13
3
فقط دکتر روحانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۴
1
4
هر کی که ارزونی رو با خودش بیاره همه چی ارزون شه همه چی تو اینهمه گرونی بسه گرونی دلار 1000 تومن شد 3000 خیلیا خوردن زمین خیلیا بیچاره شدن ؟؟ماشین 14 میلیونی نخریدیم تا 10 تومن پس اندازمون 14 تومن بشه یه شبه 30 میلیون شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فریبرز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۴
13
3
فقط اقای روحانی
فریبرز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۴
12
3
فقط اقای روحانی
شمشاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
3
1
فقط محمد محمود جلیلوند مذاکره کننده قدر هستهای
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
12
4
احمدی نژاد نشه فقط
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
5
5
درود برمحسن رضایی نیروی ولایی-انقلابی - فرمانده شجاع ومظلوم -
قدرت اله کریمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
9
1
تا حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی وسید حسن خمینی،وحزب مرحوم آیت الله اکبر رفسنجانی پشت سر روحانی باشد اصولگرا ریس جمهور نخواهد شد،
حیدر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
11
2
روحانی پیروز قطعی انتخابات آینده هست شک نکنید
فتح الله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۶
9
1
فقط تدبیر و امید
پویایی ، رشد و توسعه اقتصادی با تعامل و تبادل
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۶
2
10
تنهاکسی که میتونه عربستان وآمریکاودولت روحانی رودرس سیاست بده وسرجاشون بنشونه دکتراحمدی نژاد....زنده باداحمدی نژاد
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۶
11
2
منم به روحانی رای میدم، با این همه گندی که زده بودند تونست تورم رو مهار کنه
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۶
11
2
نمیگم روحانی بهترینه ولی از این افرادی که سوابق درخشانی در کارهای خرده ی نظام نداشتند بهتره. کشور هشت سال در تلاطم و نوسان بود ولی با این نفت ارزون تقریبا ثبات داشت.

خدا عاقبت همه رو ختم به خیر کنه
سارا آزادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۶
0
0
فقط ضرغامی . خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۷
1
2
بهترین گزینه برای رکوداقتصادی،واردات الکی.
محمد قادری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۷
1
0
برای ریاست جمهوری مهندس عباداله کریمی از زنجان ثبت نام خواهد کرد ایشان با شعار عدالت خواهی در این راه قدم نهادن انشالله که پیروز انتخابات باشن
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۷
2
1
همشون عينه همن ، تا كي ميخواين دعوا كنيد كه كي رأي مياره مگه فرقي به حال ملت ميكنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۷
4
2
عشق است دکتر محسن رضای اگه می خواهین وضعیت خوب بشه به دکتر رضای رای بدین عشق من دکتر رضای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۷
3
1
دوقطبی بشه تعداد شرکت کنندگان میره بالا
تورج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۷
8
4
فقط دکترروحانی
amir
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۸
8
4
فقط فقط روحانی
داریوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۸
10
5
رای ما دکتر روحانی
ما حتی یک لحضه نمی توانیم احمدی نژاد را تحمل کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۸
2
7
بابا احمدي نزاد نمايد چرا از اسمش ميترسيد
سلام ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۸
4
5
اگه سر دارسلیمانی بشه که چه بهتر...اگرم نشدسردارقالیباف بهترین گزینه هست.
نا شناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۸
6
4
سلام در دوره گذشته به کسی رای ندادم اما با توجه به اینکه تجاربی در مدیریت دارم خدایی قضاوت میکنم با ان میراث دربه داغونی که روحانی از احمدی نژاد در کلیه زمینه ها مثل اقتصاد سیاست داخلی و خارجی اجتماعی و....‌. تحویل گرفت اقای روحانی عملکرد بسیار خوبی داشته و حداقل انچه برای مردم روشن است تا کنون هیچگونه تخلف مالی در دولت ایشان نبوده به همین دلایل اینبار من به روحانی رای میدهم
خورشیدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۹
8
3
سلام دوستان من در دوره قبل به روحانی رای ندادم اما در این دوره خودم و خانواده ام به روحانی رای خواهیم داد
با توجه به اینکه تجاربی در مدیریت دارم با ان ارثی که به اقای روحانی رسید ودر کلیه زمینه های کشورداری بنظرم دولت اقای روحانی عملکرد بسیار خوبی داشته و به مصداق خراب کردن اسان است ولی اباد کردن بسیار سخت تر این دولت عالی عملکرد ونتایج زحمات در دور اینده نمایان خواهد شد حداقل اینستکه دولت دست پاکی داریمو....... بهرحال روحانی رای من و خانواده ام خواهد بود ضمنا ما به هیچ گروه و حزبی وابسته نیستیم نه اصلاح طلب نه اصولگرا و نه هیچی
روحانی بهترین گزینه برای ریاست جمهوری است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۹
8
4
فقط اصلاح طلب
انقلابی جبهه رفته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۹
9
4
دکتر حسن روحانی با 28 میلیون رای به عنوان رئیس جمهور دوازدهم انتخاب میشود
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۹
6
4
فقط روحانی محمود بچگانه قهرمیکنه وکشور 12روز ول میکن بشناسید
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۰
0
2
جهل و نادانی و سخن ناحق انسان رو از انسانیت دور میکنه...چ.......
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۰
2
1
نگران نباشید
سهراب صیامی ایواتلو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۰
5
1
درچهارسال دولت نمتواند کارهای خود را تمام کند چون پروژه ناتمام میماند و مورد بی ثابت در کشور میشود یکی بیاد لمس کنه چهارسال زمان میبره .روحانی باید ریس جمهور بشه چرا چون به نفع مردم هست. بیت المال خراب میشه. روزی ازنو بازم
مهدی
|
United States
|
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۰
9
4
فقط اقای روحانی زنده باد روحانی
یونس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۰
8
2
اقا میگم این دوره روحانی رای میاره چون اصولگرایان چهره ی شاخصی ندارن
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۰
8
3
فقط روحانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۱
8
2
آقای روحانی ریس جمهور کشور هست و خواهد شد ... لطفا بقییه کاندیداها انصراف بدن از من گفتن ... اگه بقییه کاندیداها انصراف ندن تلاش بی خودی انجام دادن
دکتر روحانی عشق 80 میلیون ایرانی هست
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۱
7
4
سلام روحانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
3
1
مهم نظام است نه فرد
مهدیchita
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
2
7
تنها فردی که میتونه این اصلاطلبان رو از صحنه سیاست بیرون بندازه فقط ((دکتر محمود احمدی نژاده.))
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
4
4
اگرمیرحسین موسوی بیادکاندیدابشه بهش رای میدم
بهمن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
3
3
سلام.تاحالاهیچ ریس جمهوری نیامدازمعلولین عادی حمایت کنه، جزآن اوایل انقلاب فقط میرحسین موسوی بودکه بخشنامه 3درصدی استخام معلویلن عادی راصادرکردخداطول عمرش بده .
رهی
|
United States
|
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
3
2
سلام همینطور ک میدونی گرانی و ارزانی ب دلار ربط مستقیم داره.زمان خاتمی دلار ۴۵۰ تومن بود زمان احمدی نژار شد ۳۵۰۰ تومان.خودتون فکر کنید اگه میخواید وضعتون مالیتون خوب بشه ب هرکی رای میدید ب احمدی نژارد رای ندید.بدبخت میشیم.
مرد بزرگ تاریخ کورش کبیر و روحانی
حسین الله وردی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
6
3
الان یازده ساله هرکسی که رییس جمهور میشه دو دوره میشه از این ببعد همین روال ادامه داره آقای روحانی رای میاره والسلام.
ناشناس
|
India
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
4
0
تنها اصلاح طلب واقعی شعله سعدی
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
6
1
طبق روال ریس جمهور های قبلی که هر کدوم دو دوره رای آوردن و 8 سال ریس جمهور بودن آقای روحانی دوباره رای ld اره*************
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
6
2
اقا موسوی چی شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
7
4
عشق فقط روحااااااااااااانی
نیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
7
4
۸۰ میلیون ایرانی عشق فقط روحااااااااااااانی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۶
شاعر گفته :
بزک نمیر بهار میاد / کمبزه با خیال میاد.
یا یک شاعر دیگه میگه:
شتر در خواب بیند پنبه دانه/ گهی لب لب خرد گه دانه دانه.
نوید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
9
4
عشق فقط روحاااااااااانی
Milad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
8
2
اصول گرا ها ك فقط ميتونن وضع بدتر كنن
باز اميد كوچيكي به اصلاح طلب ها هست.
Hkhm
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
5
3
بعضی از مردم واقعا بی فکر حرف میزنن به نظرتون احمدی نژاد به غیر از عابرو ریزی دراین هشت سال چه کرد وقتی به سازمان ملل رفت جوری حرف زد که دیگه ایران را کشور حساب نکردن اما دکتر روحانی توانستند کشوری که احمدی نژاد مثل یک بیابان تحویل ایشان دادند را آباد کند پس لطفا کمی به نظراتتون فکر کنید..
Hkhm
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
7
6
فقط روحانی بزرگ
نا شناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۵
6
0
عشق است روحانی وقالیباف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۶
4
5
روحانی❤❤❤
حسين
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۶
2
1
به نظر من در همه دوره ها هر رييس جمهوري تلاش خودش رو انجام داد ... هم دولت خاتمي هم دوليت احمدي نژاد هم دولت روحاني ... بايد از زحمات اونها قدر داني كرد .. چون منتقدان به پرو پا ميپيچند دولتمردان يكديگر رو مقصر مينامند ولي اين رفتار بسيار اشتباه است ... بايد از زحمات همه دوره ها قدر داني كرد .. بلاخره هر چه قدر هم تلاش كنيم باز هم كم و كاستي وجود دارد .
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۶
5
6
فقط امیر کبیر زمان دکتر روحانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۶
0
4
هرکسی حقش باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۶
5
5
فقط روحانی
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۶
3
3
روحانی
ارزو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۶
2
2
همشون سرو ته یه کرباسن هیچکدوم به درد ملت نخوردن یه مشت دزد
تقی زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۶
0
1
سلام بنظر من برای رای دادن خارج از هر گونه تعصب و دسته بندی بفکر مردم و کشور باشیم و قلبا به وجدان خودمان رجوع کنیم و رای خود را به صندوق بیاندازیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۷
4
4
فقط دکتر روحانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۷
3
0
تو رو خدا ببزارید احمدی نژاد رئیس جمهور بشه با ترامپ چه دیوونه بازاری روست میکنند آخ جون خخخخ
ص م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۷
3
2
سلام به همه اگه آقای روحانی کلید را بیارد من بهش رای میدم ولی احمدی را حرفش را نزن که با45هزار مملکت را ویران کرد
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۸
3
0
معمولا شكست دادن رئيس جمهور وقت خيلي مشكل خواهد بود ، آقايان متضرر همگي دندان تيز كرده اند
محمد خانپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۸
5
3
فقط دکتر روحانی
بهتا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۸
4
2
احمدی نژاد کشور را شخم زد و بیشترین درآمد نفتی به علت گرانی نفت داشتیم همه را به کشورهای گرسنه داد و تورم بالای 100% را بوجود آوردففقطططططططططططططططططططط روحانی
صادق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۸
0
3
فقط ترامپ
هستی خانم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۳۰
1
1
اقای هاشمی هم است..{محسن}
اونم بد نیس...
اما بار اولشه که میخواد رییس جمهور باشد...
در اون مقع ها اقای هاشمی کاندید میشدند ولی حالا در نبود ایشان پسر بزرگوارشووووون میخاد راه پدرش رو ادامه بده...
ماشاالله به اقای هاشمی که چنین فرزندانی را تربیت کرد....درود بر ایشان
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۱
3
0
بیخود احمدی نزاد چامعه را به التهاب نکشاند واز توهم خارج بشه
امبر حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۱
3
2
انشااله آقای روحانی دوباره رای خواهد آورد
هستی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۲
3
2
فقط روحانی
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
2
0
ما هیچ چیز از رئیس جمهور آینده ایران نمی خواهیم فقط می خواهیم ریشه اعتیاد را از این سرزمین بکند
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
0
3
ما هیچ چیز از رئیس جمهور آینده ایران نمی خواهیم فقط می خواهیم ریشه اعتیاد را از این سرزمین بکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
1
2
تا روابط خارجی ما درسطح بالا با تمام دنیا درست نشود مشکل خواهیم داشت هم در صادرات وهم واردات از لحاظ اقتصادی و تکنولوژی بخصوص با ملل صاحب سبک و برنامه در ضمن اگر بخش خصوصی فعال شود و موانع ر نباشد انشا الله با همت مردم و مسولین دلسوز وپاک و با لیاقت فرداها برای فرزندان ما روشن است بیاییم دست در دست هم دهیم به مهر و ایثار و گذشت کشور خود را در دنیا کنیم اباد. ایران عزیزمان برای سربلندی و افتخار در همه‌ی جا جون میدههیم ودعا میکنیم
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۷
0
2
ریشه همه بدبختی های ما تو دروغ گوییه ، هرکس دروغ نگفت و با مردم رو راست بود و حرف وعملش یکی بود اون لیاقت داره که یه کشور رو اداره کنه همین والسلام
ابولفضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۷
3
2
فقط ظریف
تقی زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
2
0
قیمت هر رای 7200000 تومان این پیشنهاد یکی از کاندیداهاست ایا نام این عمل خرید رای از جیب ملت برای رسیدن به مقام ریاست جمهوری نیست ؟
بودجه این خرید از کجا جز جیب مردم تامین میشود با این پول کارهای بزرگی را میتوان برای کشور انجام داد
بنظر من این کاندید که قصد دارد به یک خانواده ۵ نفره مبلغ 36000000 تومان پول بدهد و گدا پروری را در کشور توسعه دهد بهتر نیست با اندیشه درست این مبلغ را برای توانمند کردن ان خانواده بکار گیرد ؟ و برای همه عمر ان خانواده را بی نیاز از کمک دولت نماید
پرنیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۱
3
1
فقط مستر هاشمی طبا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
3
2
فقط روحانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
0
2
بهتر منصفانه تر نظر بدید
بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
1
2
نمیدونم تو این روحانی چی چی هست ک انقدر طرفدارش هستین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۴
1
2
فقط روحانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۶
0
2
نمیدونم تو این اصول گرا به چیش اتکا کردین.یک مشت دروغی که تحویل میدن احمدی نژاد یارانه داد قیمت ها صعودی رفت بالا یادمون نرفته اینا بیان چند برابر کنن یارانه رو قیمت ها 6 برابر افزایش پیدا میکنه به چیشون مینازی یک مشت شعار رویایی. بذارین کشور نفس بکشه ماهم.نفس بکشیم.مرسی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۹
1
2
اقای روحانی صددرصد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۰
0
0
اگه رییسی بشه یه جنگ بزرگ در راهه
تارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۴
1
0
فقط روحانی
درووووووود بر روحانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۶
1
0
روحانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۶
1
0
روحانی
حمید رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۶
1
0
با سلام واحترامن خدمت دوستان و هم کشوریان عزیز . خواهشن به اقای روحانی رای دهییید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
0
0
زنده بادروحانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
0
0
زنده بادروحانی وهمه ی هوادارانش
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: