کد خبر: ۳۷۸۵۹۷
تعداد نظرات: ۵۸ نظر
تاریخ انتشار : ۱۰ تير ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۳
از استخدام‌های بستگان درجه‌یک تا سکه‌ها و هزینه‌های انتخاباتی از بودجه بیت‌المال
نکته تأمل‌برانگیز درباره سخنان عباسی و ادعای او مبنی بر پرداخت‌نشدن حقوق‌های غیرقانونی در دوره وزارتش، این است که در گزارش هیأت تحقیق‌وتفحص مجلس نهم از تأمین اجتماعی، موارد متعددی از دریافت پول‌های خاص و همچنین استخدام‌های شائبه‌دار از سوی او ثبت شده است.
آفتاب‌‌نیوز :
اسدالله عباسی می‌گوید در دوره وزارت او چنین حقوق‌هایی وجود نداشته؛ اما اسناد تحقیق‌وتفحص از تأمین اجتماعی گویای مسائل دیگری است. عباسی که از معاونان شیخ‌الاسلام در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود، بعد از استیضاح پرحاشیه شیخ‌الاسلام و برکناری او به دلیل انتصاب غیرقانونی سعید مرتضوی، از سوی احمدی‌نژاد به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس معرفی شد و رأی اعتماد گرفت.

به گزارش آفتاب‌نیوز، در روزی که عباسی برای گرفتن رأی‌اعتماد به مجلس آمده بود، علی مطهری به عنوان مخالف وزارت او نطق کرد و گفت: «آقای عباسی در مجلس هشتم یک حامی بی‌منطق دولت بود». همچنین عوض حیدرپور، نماینده شهرضا، نیز گفت: آقای عباسی در هشت‌سالی که نماینده مجلس بود، با حلقه انحرافی دولت همکاری و همیاری داشت و با آنها صمیمی بود». اما عباسی روز گذشته در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به آنچه «ضرورت عذرخواهی دولت در قضیه تخلفات برخی مدیرانش به واسطه دریافت حقوق‌های نجومی» مي‌ناميد، از لزوم عزل مدیران متخلف در موضوع حقوق‌های نجومی و اعتراف دولت به اشتباهات خود سخن گفته است. این البته تنها اظهار‌نظر وزیر سابق احمدی‌نژاد و نماینده فعلی مجلس، درباره فیش‌های نامتعارف حقوقی نبود. او چند روز قبل هم در گفت‌وگو با افکار، با بیان اینکه حقوق‌های نجومی در دوره وزارت این‌جانب وجود نداشت، گفته بود: «طبق قانون حقوق هیأت‌مدیره و مدیرعامل تأمین اجتماعی باید افزایش می‌یافت؛ اما وقتی در سال ۹۲ در دوره تصدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این‌جانب، افزایش حقوق را نزد من آوردند، امضا نکردم؛ چرا‌که پایه حقوق آنها حتی با حقوق وزرا تفاوت داشت». 

جزئیات پاداش‌ و پول‌های خاص وزیر احمدی‌نژاد که حالا طلب‌کار دولت روحانی شده!


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت احمدی‌نژاد، همچنین با بیان اینکه در آن زمان گفتم که باید در این رقم حقوق‌ها تجدیدنظر شود، گفته بود که حقوقش حدود چهار میلیون تومان است و غیر ‌از‌ این حقوق، حقوق دیگری ندارد و هنوز از مجلس حقوقی دریافت نکرده است».

استخدام‌های فله‌ای

اما نکته تأمل‌برانگیز درباره سخنان عباسی و ادعای او مبنی بر پرداخت‌نشدن حقوق‌های غیرقانونی در دوره وزارتش، این است که در گزارش هیأت تحقیق‌وتفحص مجلس نهم از تأمین اجتماعی، موارد متعددی از دریافت پول‌های خاص و همچنین استخدام‌های شائبه‌دار از سوی او ثبت شده است. بر‌اساس گزارش تحقیق‌وتفحص از تأمین اجتماعی «تعداد ٥٠٠ نفر حسب مصوبه هیأت امنا (مصوبه‌ای از هیأت مدیره مشاهده نشد) به دلیل آنچه «اعلام نیاز» سازمان عنوان شد، در ایام پایانی دولت دهم فرایند استخدام را تحت نظارت «وزیر وقت تعاون، کار و امور اجتماعی (عباسی)» آغاز کردند. آنچه در فهرست اولیه استخدام‌شدگان جالب توجه است به‌کارگیری ٩٤ نفر در استان گیلان (زادگاه عباسی وزیر وقت) ٧٦ نفر در استان یزد (زادگاه مرتضوی مدیرعامل سازمان) و ٢٦ نفر در استان مازندران (زادگاه شیخ‌الاسلام وزیر برکنار‌شده) است»؛ اما استخدام‌هایی که گفته می‌شد نام برخی از بستگان درجه‌یک عباسی نیز در دوران سرپرستی او در وزارتخانه، در میان آنها وجود داشته است، تنها موارد تخلفات سازمانی که زیر نظر عباسی قرار داشت، نبود. در آخرین روزهای وزارت عباسی، هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی در جلسه چهل‌و‌پنجم مورخ ١٢/٥/١٣٩٢ حسب پیشنهاد هیأت‌مدیره با پرداخت پاداش به اعضای هیأت‌مدیره، مدیران عامل، معاونین و دست‌اندرکاران سازمان (با‌وجود رد حساب‌های سازمان از سوی هیأت نظارت بر سازمان) را از سال ١٣٨٦ تا ١٣٩٢ مصوب می‌كند. در گزارش تحقیق‌وتفحص مجلس از تأمین اجتماعی در‌این‌باره آمده است: «اینکه مدیران سازمان در روزهای پایانی دولت دهم به فکر پرداخت پاداش بیش از ٦٠ میلیارد ریال به کلیه مدیران دولت نهم و دهم افتاده‌‌اند، جای بسی تأمل جدی دارد».

مبالغ پرداخت‌شده در سال ٩١ و شش‌ماهه اول ٩٢

یکی از پرسروصداترین بخش‌های گزارش تحقیق‌وتفحص از تأمین اجتماعی، مربوط به هدایا و پول‌ها و کارت‌های هدیه‌ای بود که در ماه‌های پایانی عمر دولت احمدی‌نژاد و درست در دوران سرپرستی و وزارت عباسی، پرداخت شده بود. بر‌اساس این گزارش، مهم‌ترین بخش این هدایا که خود عباسی نیز سهم درخور‌توجهی از آنها داشته، به شرح زیر بودند:

- ٥٠٠ میلیون ریال کارت هدیه اختصاصی به آقای رحیمی، معاون اول وقت رئیس‌جمهوری
-  یک میلیارد ریال به آقای عباسی، سرپرست وقت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
- یک میلیارد ریال به آقای شیخ‌الاسلامی، معاون وقت اجتماعی رئیس‌جمهوری (بعد از عزل از وزارت)
-  ٥٠٠ میلیون ریال کارت هدیه به آقای عباسی، سرپرست وقت وزارتخانه
-  اعطای یک میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه به آقای شیخ‌الاسلامی، معاون اجتماعی وقت رئیس‌جمهوری (بعد از عزل از وزارت) حسب مصوبه هیأت‌مدیره سازمان (واریزی ١٢/٥/٩٢ چک شماره ٦٢٣٦٥٠ بانک رفاه کارگران)

- ٤٢٦ میلیون ریال در قالب بن رفاه و ٦١٨ میلیون‌و ٥٠٠ هزار ریال وجه نقد به کانون نخبگان عدل تهران (ایتام) حسب درخواست رئیس هیأت‌مدیره کانون یادشده و ٧٠٠ میلیون ریال به کانون نخبگان عدل تهران (ایتام) که بخشی از آن هزینه خرید ساختمان شده است و اختصاص دو‌میلیارد‌و ٥٠٠ میلیون ریال (کمک‌هزینه ساخت سالن آموزشی) به کانون نخبگان عدل تهران حسب مصوبه هیأت‌مدیره سازمان برای آموزش ایتام معرفی شده از سوی روابط‌عمومی سازمان در سالن مذکور پس از احداث. قابل‌توجه اینکه حسب آگهی تأسیس این کانون در ١٦/٢/١٣٨٨ و تحت شماره ٢٤٠٥٢ و شناسه ملی ١٠١٠٣٩٤٧٦٩٩ آقای سعید مرتضوی به سمت نایب‌رئیس هیأت‌مدیره این کانون معرفی و ثبت شده است.

- اعطای دو فقره وام قرض‌الحسنه به آقایان پارسا و رضوانی، اعضای هیأت‌امنای صندوق هر یک به مبلغ ٥٢٧٫٥٠٠٫٠٠٠ ریال و یک فقره وام مسکن به آقای روحبخش به مبلغ ٥٠٠ میلیون ریال.

- پرداخت ٤٨٠ میلیون ریال به چهار عضو هیأت‌امنای سازمان (علی یوسف‌پور- غلامحسین رضوانی- سیدمحمد یاراحمدیان و محمد پارسا) حسب نظر «وزیر وقت».

- پرداخت مبلغ ٣٠٠ میلیون ریال وجه نقد و ١٥٠ میلیون ریال کارت هدیه جهت توزیع به هر یک از اعضای هیأت‌مدیره سازمان در مرداد و شهریور همان سال.

در گزارش تحقیق‌وتفحص مجلس درباره این هدایا تصریح شده بود: «موارد فوق بخشی از مبالغ پرداخت‌شده در قالب وجه نقد یا کارت‌ها و اوراق بهادار به کسانی است که از هر حیث مجوز قانونی درخصوص آنها وجود ندارد».

سکه‌ها و کارت‌های ماه‌های آخر

در بخش دیگری از این گزارش آمده بود: « فقط در پنج‌ماهه اول سال ٩٢ تعداد ٤٣٥ سکه تمام‌بهار آزادی و ٤٥ نیم‌سکه اختصاص و اعطاشده که در میان دریافت‌کنندگان سکه، نام تمامی مدیران عالی سازمان، دبیر وقت هیأت دولت، آقای صدوقی، تیم حفاظت مدیرعامل، آقای محمد پاریاب و دو عضو هیأت‌امنای سازمان وجود دارد. تعداد ٦٠ سکه تمام‌بهار نیز بابت جشن شصتمین سالگرد سازمان به برخی افراد اعطا شده است». همچنین در این گزارش آمده که «در سال ٩١ مدیرعامل و تمامی اعضای هیأت‌مدیره شامل آقایان سعید مرتضوی، صمداله فیروزی، بهنام پرهیزگار، علیرضا عسگریان، سیدنورالدین شهنازی‌زاده، علیرضا صابرکوچک‌سرایی و عزیز دولتخواه هر یک ٥٠٠ میلیون ریال وام قرض‌الحسنه دریافت کردند. در سال ٩٢ نیز آقایان عبداله عمادی و حسین حسنی‌بافرانی هر یک مبلغ ٥٠٠ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت کرده‌‌اند که در این موضوع طی سال‌های قبل به‌جز سه فقره وام ضروری و ودیعه مسکن سابقه‌ای مشاهده نشد».

در ادامه این گزارش نیز درباره کارت هدیه‌هایی که در دوران وزارت عباسی در سازمان تأمین اجتماعی توزیع شده، آمده است: «در کل سال ٩١ مبلغ ٠٠٠, ٨٦٦, ٩١٢, ٢٠ ریال کارت هدیه خریداری و تحت عناوین مختلف توزیع شده است و این در حالی است که در پنج‌ماهه اول سال ٩٢ مبلغ ١٧٫٧٠٢٫٠٠٠٫٠٠٠ریال کارت هدیه، خرید و اعطا شده است. مبلغ سه میلیارد ریال کارت هدیه و بن‌کارت نیز از محل مازاد کارانه بابت گرامیداشت شصتمین سالگرد تأمین اجتماعی اختصاص و اعطا شده است. جالب است که همه موارد فوق در بازه زمانی «پنجم لغایت چهاردهم مردادماه سال ١٣٩٢» سند خورده است».

هزینه‌های انتخاباتی از بودجه بیت‌المال

 یکی از نکات مهم این گزارش، بودجه‌هایی است که از دارایی‌های سازمان تأمین اجتماعی و در دوره وزارت عباسی، برای تبلیغات انتخاباتی شیخ‌الاسلام و دوستانش هزینه شده است. دراین‌باره در گزارش تحقیق‌وتفحص آمده است:

- مبلغ ٥٠٠ میلیون ریال بن رفاه در قالب پاکت‌های دومیلیون‌ریالی به شرکت‌کنندگان در جشن مبعث (سالن نگین غرب سازمان) از سوی آقای علی روح‌بخش، مشاور اجرائی وقت سازمان، اعطا شده است. حسب گزارش اداره کل روابط‌عمومی سازمان، این جشن به‌مناسبت آیین افتتاح جبهه متحد کارگران ایران اسلامی در روز جمعه ١٧/٣/٩٢ برگزار شده و در این مراسم آقایان شیخ‌الاسلامی و خانم هما فلاح‌تفتی (نامزدهای انتخابات شورای شهر در حوزه انتخابیه تهران) حاضر بوده‌اند.

- مبلغ ٤٥٠ میلیون ریال وجه نقد به آقای ناصر برهانی، دبیرکل جبهه متحد کارگران ایران اسلامی، بابت فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغاتی و آموزشی پرداخت شده است. جبهه مذکور فاقد ثبت، دفتر رسمی و حداقل‌های قانونی بوده و در ایام انتخابات تأسیس شده است. این جبهه در انتخابات اخیر شورای شهر تهران با سرلیستی آقای شیخ‌الاسلامی در صحنه سیاسی کشور حاضر شده بود و پس از آن عملا تعطیل شده است. همچنین آگهی تبلیغاتی این جبهه شامل لیست نامزدهای مورد حمایت در کل صفحه سوم روزنامه خورشید، در تاریخ‌های ١٨لغایت ٢٠خرداد ٩٢ منتشر شده است. حسب بررسی اسناد دریافتی از روزنامه خورشید وجه آگهی به مبلغ ٧٢٠میلیون ریال در اسناد مالی روزنامه مذکور مشاهده نشد ضمنا روزنامه خورشید در روزهای ٢١ و ٢٢ خرداد نیز دو فقره آگهی تمام‌صفحه (صفحه سوم به‌صورت کامل رنگی) با عنوان کاندیدا‌های منتخب ستاد مهرپویان چاپ کرده که در این خصوص نیز هیچ سند دریافتی‌ای مشاهده نشد.

جزئیات پاداش‌ و پول‌های خاص وزیر احمدی‌نژاد که حالا طلب‌کار دولت روحانی شده!

کارانه‌ها و پاداش‌های روزهای آخر

بنابرگزارش تحقیق‌وتفحص مجلس از تأمین اجتماعی در روزهای پایانی دولت دهم و نزدیک‌شدن به اتمام دوره مدیریت آقای مرتضوی، پرداخت‌هایی در قالب‌های مختلف و با عناوینی که هریک محل تأمل جدی است به عده‌ای از مدیران پرداخت شده که برخی از مهم‌ترین آنها به این شرح است:

- در تاریخ ٦/٥/٩٢ به درخواست آقای روح‌بخش، معاون اداری- مالی سازمان، از مدیرعامل سازمان، مجوز پرداخت پاداش به دست‌اندرکاران تدوین بودجه سال ٩٢ از محل کارانه صادر می‌شود که در آن به ٦٢ نفر از کارکنان سازمان در مجموع هزارو ٣٨٣ میلیون ریال پرداخت می‌شود که معاون اداری- مالی وقت و سابق سازمان هرکدام ٧٠ میلیون ریال، معاونانِ درآمد و درمان هرکدام ٦٠ میلیون ریال، مدیران کل آموزش، مالی، درآمد و درمان غیرمستقیم هریک ٤٠ میلیون ریال دریافت کرده‌اند.

-  در تاریخ ٦/٥/٩٢ براساس گزارش آقای رخشنده‌رو، معاون سابق اداری- مالی و درخواست آقای روح‌بخش، معاون وقت اداری- مالی و تأیید مدیرعامل، از محل کارانه در اختیار، موافقت می‌شود هفت‌هزارو ٣٣٠ میلیون ریال برای تقدیر از مدیران سازمان به مناسبت جشن شصتمین سالگرد و هفته تأمین اجتماعی پرداخت شود که سهم هریک از معاونان ٨٠ میلیون ریال، مدیران کل دفتر مدیرعامل، مالی، امور مجلس و اداری هریک ٦٠ میلیون ریال، مدیران کل ستادی و استانی و مشاوران تمام‌وقت هریک ٣٠ میلیون ریال و معاونان مدیران هریک ٢٠ میلیون ریال بوده است.

- در تاریخ ١٢/٥/٩٢ مدیرعامل سازمان با پرداخت هزارو ٢٠٠ میلیون ریال از محل کارانه برای تقدیر از اعضای ستاد بزرگداشت شصتمین سالگرد تأمین سازمان موافقت می‌کند که به این ترتیب آقای علی روح‌بخش با ٦٠ میلیون ریال، آقای بختیار ملکی مدیر کل دفتر مدیرعامل ٦٠ میلیون ریال، آقای رضایی مدیر کل امور اداری و آقای ضابطی مدیرکل روابط عمومی ٤٠ میلیون ریال، آقای دکتر عیسی حسینی معاون امور مجلس و آقای پیرداده‌خانی مدیرکل امور مالی هرکدام با ٥٠ میلیون ریال بیشترین دریافت را داشته‌اند.

- در تاریخ ١٣/٥/٩٢ مطابق درخواست آقای روح‌بخش و موافقت مدیرعامل، مجوز تسویه ٢٤١ میلیون ریال کارت هدیه اعطایی به ١٠ نفر از محل غیر شمول یا کارانه صادر می‌شود که در میان گیرندگان نام معاون 

اداری مالی ٦٠ میلیون ریال (بابت مراسم کلنگ‌زنی بیمارستان لنگرود) معاون امور مجلس ٤٠ میلیون ریال و معاون درمان ٢٠ میلیون ریال وجود دارد.

- در تاریخ ١٥/٥/٩٢ مطابق درخواست آقای روح‌بخش و موافقت مدیرعامل، مجوز تسویه کارت‌های هدیه به ٢٥ نفر از مدیران و کارکنان (هر‌كدام ٢٠ میلیون ریال) از محل کارانه صادر می‌شود. در میان گیرندگان، نام معاون 

اداری مالی، معاون امور مجلس، مدیران کل دفتر مدیرعامل، امور مالی، امور اداری خدمات و رفاه و... وجود دارد.

- در تاریخ ١٤/٥/٩٢ مجوز تسویه ٤٢ سکه اعطایی به برخی مدیران و... صادر می‌شود که هفت سکه به آقای روح‌بخش، سه سکه به آقای ملکی، مدیر کل دفتر مدیرعامل و ١٨ سکه به نام اعضای هیأت امناي سازمان سند خورده است.

- در تاریخ ١٤/٥/٩٢ مجوز تقدیر از برخی مدیران به مناسبت عید سعید فطر!! از سوی مدیرعامل صادر می‌شود که به هریک از معاونان سازمان و مدیر کل دفتر مدیرعامل، هرکدام دو سکه و به مدیران ستادی هركدام، یک سکه تمام‌بهار آزادی داده می‌شود.

- در تاریخ ٢٣/٥/٩٢ براساس درخواست آقای دکتر ادیب‌نیا، معاون وقت درمان سازمان و موافقت آقای روح‌بخش از محل یک درصد پرکیس سهم معاونت درمان، ٢٥٠ میلیون ریال در اختیار آقای روح‌بخش قرار می‌گیرد. در رسید گیرندگان دو فقره دریافت ٥٠ و ٣٠ میلیون ریال از سوی آقای روح‌بخش و ٥٠ میلیون ریال به آقای پورحسینی‌تفت، مدیرکل دفتر راهبری سیستم‌ها و مدیر کل امور مجلس وجود دارد. 

طلبکارشدن آقای وزیر

حالا و با گذشت کمتر از سه سال از قرائت گزارش تحقیق‌وتفحص در صحن مجلس و درحالی‌که هنوز مبالغ هديه‌ها و سکه‌های دریافتی عباسی و دوستانش از تأمین اجتماعی در ماه‌های آخر دولت احمدی‌نژاد، روی خروجی همه خبرگزاری‌ها قرار گرفته است، اسدالله عباسی از جایگاه نماینده مجلس دهم، خواستار برخورد با مدیرانی شده که در دولت روحانی، دریافتی‌های خارج از عرف و قاعده داشته‌اند، درخواستی که فی‌نفسه درست است، اما محدودکردن آن به دولت روحانی، آن‌هم از سوی وزیر احمدی‌نژاد با چنین کارنامه‌ای، معنادار به نظر می‌رسد.

منبع: شرق
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۵۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
71
31
هیچکدام اینها توجیه کننده فیشهای نجومی...نیست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
ولی می تواند پایه گذار آنها را مشخص کند.
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۹
جالبه تمام این وام ها وهدایا اندازه حقوق یک ماه این آقایان نشد که
واقعا زشته آخه وام 100 میلیون تومانی را که همه می تونند بگیرند البته با معرف مهم باز پرداختشه بعدشم مگه با 100 میلیون تومان غیر از خونه خریدن چکار می شه کرد
بعدشم از جرمه برند شکایت کنند اگه مشکلی داشت ما هم قبول می کنیم
سید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۹
اگر اون افتاد تو چاه دلیل میشه شما هم بیفتید تو چاه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
72
12
...انصافا همه مدیران دولت احمدی نژاد فاسد نبودند، گرچه آقای احمدی نژاد هر کس در مقابل فساد مقاومت میکرد را بلافاصله عزل مینمود ولی تعدادی از مدیران دولتهای نهم و دهم هم هستند که دستشان به غارت بیت المال آلوده نیست. بسیاری از آنان اصول گرا هم بودند، اما اصول گرای متدین و البته معتدل. شاید مردم کمی دیر حقایق را لمس کنند ولی بالاخره میفهمند و واکنش نشان خواهند داد. بحمدلله دستگاه قضائی کشور هم... ولی مستمر در حال پیگیری پرونده های فراوان فساد مالی ...۸ ساله احمدی نژاد است...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
توهم که حد و مرز نداره...!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
هر وقت احمدی نژاد راهی دادگاه شد به عدالت ذره ای امیدوار خواهیم شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
8
80
هزار ماشاالله به اين اشتها،همينه كه از درامد ٧٠٠ميليارد دلاري دوران مهرورزان،فقط فقر و فلاكت نصيب ما و ٧٠درصد ايرانيا شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
3
78
مردم منتظربرملا شدن حقایق وربرخورد بامتخلف هستندحالا فرق نمیکند این متخلف دردولت روحانی باشد یا در دولت دست پاک احمدی نژاد.
علی معرف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
1
27
با این همه دزدی میخواین جوان بره سرکار
دیگه کاری باقی میمونه ؟
این اقتصاده ؟ خاوری رو باید بذارن رییس جمهور دیگه همه چیز قشنگ درست بشه
پاسخ ها
کمال
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۷
مدیران بانکی و ....باید خجالت بکشن ..وقتی که اصرار داشتن مردم از گرفتن یارانه انصراف بدهند به فیش خودشان نگاه کردن؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
15
7
خوب اگه احمدی نژادتخلف کرده کاربدی کرده.شماهم مسولیت کارهای زشت وغیرقانونی خودتان رابپذیرید
پاسخ ها
سمانه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۷
اگر قضیه فیش های نجومی لو نرفته بود
جوزانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
1
12
دوستان همه از فجایع دولت قبلی خبرداریم وبهتره حواسمان باشه که صحبت مکرر از گذشته باعث نشه از تخلفات وفجایعی که ممکنه درهمین دولت هم اتفاق بیفته غافل شویم.
منصف باشیم وبدانیم دزدان وغارتگران بیت المال در همه ادوار ودولتها وجود دارند ومترصد فرصت هستند
مانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
1
10
تخلفات وفجایع دولت قبل اظهر ومن الشمسه وموضوع فیشهای کلان نیز ریشه دردولتهای قبل داشته وحاصل یک تفکر خطرناک وخلاف مبانی انقلاب اسلامی می باشد به هرحال مردمی که به ایشان رای دادند انتظار نداشته وندارند که عده ای غارتگر بر بیت المال چنبره زده و از جیب اقشار ضعیف وزحمت کش زندگی مرفه درکشور یا خارج از کشوربهم زده وبعد از عزل هم با پولهای کلان به آنسوی آبها مهاجرت کنند.
جناب روحانی لطفا ریشه این مفسده عظیم که مخدوش کننده اعتماد مردم به اصل نظام است را دردولت برای همیشه بخشکانید تا مردم مجددا دولت تدبیر را انتخاب کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
4
27
فسادزمان احمدينژادنهادينه شدروحاني مسامحه كردانها رودست زدنداميدوارم اقاي روحاني
زودترفسادهاي انهارايراي مردم روشن كندضمناًموضوع سوءاستفاده حسين شريعتمداري را
روكنيد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
2
15
خودتون را سبک و سنگ روی یخ نکنید !!! دیگه این داستانهای شماها شده خرمالو و حکایتهای آن !!
یک معلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
1
19
بعد از 29 سال کار و تدریس در آموزش و پرورش هنوز یک خانه ندارم. خواندن مطالب بالا اشک از چشمانم جاری کرد و یاد حق از دست رفته خودم افتادم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
0
17
لازم است تاهر چه زودتر جناب آقای روحانی اقدامات وبر خورد های انجام شده با در یافت کنندگان حقوق های به اصطلاح نجومی ، را گزارش نماید تا فضای جولان برای خود نمایی کسانی که 8سال تیره روزی را برای مردم به ارمغان آوردند، محدود شود.این اگر این مسئله هر چه زودتر جمع نشود امکان هیچ حرکت مثبتی برای اقتصاد ومردم وجود نخواهد داشت نه در این دولت ونه هر دولت دیگر.دلواپسان هم که کار برای مردم برایشان مسئله نیست.آنها منافع شخصی وگروهی خود را دنبال می کنند.
پاسخ ها
یگانه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
خون به خون شستن محال است و محال ! به کی میگید پاک کنه
ناشناس
|
Canada
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
2
26
آقا دكل كجاست؟
پاسخ ها
حجت
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۷
دکل توی جیب چهار رئیس بانک عزل شده هست و لاغیر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
2
24
دریافتیهای مدیران بانک توسعه تعاون در زمان احمدی نژاد هم کنترل گرددد .فاجعه است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
1
17
علاوه بر اینها ایشون به زور دختر و بستگانش رو در بانک رفاه استخدام کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
1
7
خوب گیریم که درست و درست هم هست. شما که یارانه من معلم رو قطع کردید یارانه ای که بهش نیز دارم بعد از بیست و پنج سال خدمت بعد این حقوق های نجومی ذو به یه سری آدم بی وجدان از خدا به خبر میدین چه جوابی دارین بهم بدین! ! ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
2
6
این قضیه فیش ها به هم اینجا ختم نمیشود ۳۰۰۰تا فیش را اینها از طریق حراستی که وظیفه اش حراست از اطلاعات دستگاه هاست رو میشود ۳۰۰۰ فیش هم اینوری ها رو میکنند باضافه سی دی احمدی نژاد که ماست خور همه را دارد
خوره ای به جان درخت انقلاب افتاده که بذل جان و مال برای از بین بردن ان کافی نیست باید حیثیت و ابرو را هم داد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
0
5
مردم اگاهند.
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
2
12
غیر از احمدی نژاد و مقامات دزد منصوبش، هشتاد میلیون ایرانی هم به حقوق های نجومی و بی منطق مدیران نالایق و کم سواد دولت اعتراض دارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
6
23
واقعا سوال است . چراکسی از خود ودولت احمدی نژاد باز جویی بعمل نمیاورند که توضیح بدهند وفقط باید امثال موسوی ها خانه نشین بشن وبلا تکلیف؟؟!!
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
چون احمدی نژاد مدرک های زیادی داره از همشون و دست بر قضا حیا نداره و برای عزت ایران به هیچ وجه ارزش قائل نیست
یگانه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
وسط دعوا نرخ تعیین میکنی ؟ اونم نرخ یه آدم زیان دیده و زیان زده .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
0
15
جای تاسف است که بعد از گذشت نزدیک به 40 سال از انقلاب چنین خبرهایی در کشور شنیده میشود.
ابوالفضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
0
6
حالا که در کنار فیش های حقوقی بحث انتصاب مدیر کل بانکها هم رو شده و مشخص شده چه کسانی برای انتصاب این مدیران زحمتکش با حقوق نجومی فشار آوردن و همینطور کاسبان تحریم که در سال 90 با ایجاد صرافی در بازار ارز اختلال ایجاد کردند و ارزش پول ملی رو به یک سوم کاهش دادند و جیب خودشون رو پر کردند همه اینها باید محاکمه بشن و امیدواریم که مسئولین بدون اغماض برخورد کنند .
پاسخ ها
یگانه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
معلوم شد کاسبان تحریم دور و بر همین دولت آمدند بشوند کاسبان پساتحریم
ابوالفضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
0
1
حالا که در کنار فیش های حقوقی بحث انتصاب مدیر کل بانکها هم رو شده و مشخص شده چه کسانی برای انتصاب این مدیران زحمتکش با حقوق نجومی فشار آوردن و همینطور کاسبان تحریم که در سال 90 با ایجاد صرافی در بازار ارز اختلال ایجاد کردند و ارزش پول ملی رو به یک سوم کاهش دادند و جیب خودشون رو پر کردند همه اینها باید محاکمه بشن و امیدواریم که مسئولین بدون اغماض برخورد کنند .
پاسخ ها
سودابه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۷
مشایی باعث نابودی احمدی نژاد شد ..
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
0
7
مشکل این است که اراده واقعی برای مبارزه بافساد وجود ندارد.
یک پیمانکار از آذربایجان شرقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
2
9
از 800 میلیارد دلار پول نفت در دوره احمدی نژاد بیکار شدن و بی پولی نصیب ما شد و پول و رفاه نصیب رانت داران اطراف احمدی نژاد و....
..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
0
0
کمک به ایتام که افتخار است.
کامبیز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
0
5
دپس 3 کار بکند : 1 ـ عذرخواهی از مردم 2 ـ برکناری مدیران متخلف در اسرع وقت 3 ـ برگرداندن مبالغ اضافی به خزانه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
0
2
تا کل مجموعه مدیران بررسی نشود مشخص نخواهد شد چه کسی برای خدا وخلق خدا کار کرده ویا برای چپاول وغارت وبی اعتمادی ومایوس کردن مردم کار کرده. بررسی همه جانبه می تواند مدیران شایسته وبا وجدان وبا شرافت را برای مردم واعتماد بیشتر به انها مهیا نماید. در غیر این صورت اصل مسئله حل نخواهد شد. ادامه این نابسامانی یه روشهای دیگر ادامه می یابد. برای بیمه کردن انقلاب وسلامتی روح وروان مردم وامید به اینده جراحی فوری وانقلابی ضروری میباشد. کوتایی نشود. ان وقت پشیمانی سودی نخواهد داشت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
0
6
باسلام
چرا وضعيت فيش هاي حقوقي مديران ومعاونين خودروسازان بزرگ مشخص نميشه، آنهاي كه در رانت غرق هستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
0
6
خدا لعنت كند مال حرام خور ها را
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
0
3
سلام.از کاسبان جاه طلب وعوام فریب بیشتر از این چه توقع دارید؟
املشی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
0
0
این آقا نماینده شهر ماست با پول تونست .... و با قول کار به جوانان وارد مجلس شد
املشی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
0
3
این آقا نماینده شهر ماست با ... .و با قول کار به جوانان وارد مجلس شد
املشی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
0
3
این آقا نماینده شهر ماست با پول تونست کلی رای بخره.و با قول کار به جوانان وارد مجلس شد
کامی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
0
3
دلواپساهدفشون تخریب دولت روحانی بود،امااگه خدابخوادمکرشون به خودشون برمی گرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
0
0
اینکه دولت قبول کنه که خلافی اتفاق افتاده و در صدد برخورد با اون باشه با اینکه رئیس دولت برای اطرافیانش خط قرمز مشخص کنه و در مواردی به دزدان مملکت مدال افتخار هم بده تفاوت از زمین تا اسمان است
بهزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
0
0
اگه من دزدی کنم و وقتی برای محاکمه به دادگاه رفتم استدلال کنم که دزدی فلانی از من بیشتر بوده، تبرئه خواهم شد؟
بهزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
0
1
اگه من دزدی کنم و وقتی برای محاکمه به دادگاه رفتم استدلال کنم که دزدی فلانی از من بیشتر بوده، تبرئه خواهم شد؟
بهزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
0
0
اگه من دزدی کنم و وقتی برای محاکمه به دادگاه رفتم استدلال کنم که دزدی فلانی از من بیشتر بوده، تبرئه خواهم شد؟ این که در زمان فلان کس حقوق بالا رفته، بهمان کس بیشتر می گرفته که درست نیست. حداکثر حقوق باید برابر قانون که 7 برابر حداقل است تعیین شود. هیچ استثنایی هم وجود ندارد. هر کس که فکر می کند این حقوق کم است اصلا قصد خدمت ندارد. بهتر است چنین افرادی اصلا وارد کار مدیریتی نشوند.
ناشناس
|
United States
|
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۴
0
1
شرمم میشه که بگویم چجوری زندگی می کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۴
0
0
بقول مرحوم بازرگان این ... از کجا میارن پس خرج انچنانی دارند
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۴
0
2
بهترین کار برای دولتی روحانی افشا فساد دوره های گذشته و برخورد شدید با مفسدان دولت خودش میباشد تا ÷س از سه سال امید را به جامعه برگرداند و انشالله با عمل واقعی برخورد با مفسدین در دور بعد کاستی های این دوره را برطرف نماید
متولد خرامه
|
United States
|
۰۴:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۵
0
1
ای قافله سالار کجایی که ببینی دزدان همگی همره این قافله هستند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۵
0
0
اخ گفتی دمت گرم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین