کد خبر: ۳۸۵۹۷۵
تاریخ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۷
رهبر ثابت ارکستر سمفونیک تهران تعیین شد.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایسنا، علی‌اکبر صفی‌پور - مدیرعامل بنیاد رودکی - شهرداد روحانی را به‌عنوان رهبر ثابت ارکستر سمفونیک تهران معرفی کرد.

براساس اعلام، قرار است یک شورا شامل رهبر ارکستر، کنسرت‌مایستر، دو کارشناس موسیقی و یک نماینده از طرف بنیاد رودکی (برای برقرار ارتباطات اداری) تشکیل شود.

شهرداد روحانی در گفت‌وگو با ایسنا، با تأیید این‌که قرار است به‌عنوان رهبر اصلی ارکستر سمفونیک تهران فعالیت کند، اظهار کرد: قرار نیست ارکستر سمفونیک فقط با رهبر مهمان اداره شود، بلکه یک رهبر اصلی خواهد داشت. برای این کار حتما رهبرهای مهمان را هم دعوت خواهیم کرد، اما ارکستر باید رهبر اصلی داشته باشد و بعد از این، رهبر اصلی تصمیم می‌گیرد. البته در صورت لزوم از رهبران مهمان نیز دعوت می‌کنیم.

او  با یادآوری این‌که اولین برنامه‌ی خود را به‌عنوان رهبر مهمان ارکستر سمفونیک حدود دوماه پیش برگزار کرده است، گفت: قرار است برنامه سالانه‌ای را برای ارکستر به‌زودی طرح و اعلام کنیم. در این زمینه تقریبا به مرحله نهایی رسیده‌ایم؛ اما هنوز به‌صورت رسمی اعلام نشده است و به‌زودی تاریخ و برنامه‌ها را اعلام می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، نخستین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی قرار است اواخر مردادماه در تالار وحدت اجرا شود. برای این اجرا از یک سولیست ایرانی دعوت خواهد شد.

همچنین از سوی بنیاد رودکی اعلام شده است که تصمیم‌های جدید درباره ارکستر ملی در روزهای آینده اعلام خواهد شد.

آن‌گونه که مسوولان بنیاد رودکی اعلام کرده‌اند، ارکستر ملی و ارکستر سمفونیک تهران به‌صورت جداگانه و با نوازندگان متفاوتی فعالیت خواهند کرد.

روحانی همچنین اعلام کرد که یکسری آزمون برگزار می‌شود تا اگر نوازنده‌ای خواست به ارکستر سمفونیک اضافه شود، بتواند در آزمون‌ها شرکت کند.

پیش از این، در جلسه‌ی شورای هنری ارکسترها که 18 اردیبهشت‌ماه برگزار شد، مسائلی مطرح و سبب استعفای علی رهبری از سمت رهبری ارکستر سمفونیک تهران شد. یک روز پس از آن نیز در خبری اعلام شد: «شهرداد روحانی» به‌عنوان رهبر مهمان ارکستر سمفونیک تهران، کار خود را با این ارکستر آغاز خواهد کرد.

در ماه‌های گذشته، ارکستر سمفونیک تهران با چند رهبر مهمان تمرین و چند کنسرت را اجرا کرده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین