کد خبر: ۳۸۷۵۶۱
تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۲
تعداد نظرات: ۸۸ نظر
مروری بر نامه‌های بی‌جواب احمدی‌نژاد
نامه‌ام سیاسی نیست، اگر فکر می‌کنید سیاسی است، یک بار دیگر آن را بخوانید؛ این مضمون بند پایانی آخرين نامه‌ای است که نویسنده نامه‌های بی‌پاسخ، به «باراک اوباما» نوشته است؛ او که در زمان ریاستش بر دولت‌های نهم و دهم نامه‌هایی از نوع سرگشاده و سربسته به سران برخی کشورها می‌نوشت، این‌بار در قامت یک شهروند عادی ایران و حداکثر فعال سیاسی دست به قلم شده و به رئیس‌جمهوری آمریکا نامه نوشته است.
آفتاب‌‌نیوز :
نامه احمدی‌نژاد در سربرگی نوشته شده که بالای آن عنوان «رئیس‌جمهور دوره‌های نهم و دهم» درج شده است و شماره نامه و تاریخ هم برسد به دست رئیس‌جمهور آمریکا/ احمدی‌نژاد با چه‌ امیدوهدفی به اوباما نامه نوشت؟دارد؛ ١٧ مرداد ١٣٩٥.

به گزارش آفتاب‌نیوز، در تصویر متن انگلیسی نامه که سایت «دولت بهار» آن را منتشر کرده، پس از ترجمه قسمتی از دعای فرج که همیشه اول سخنرانی‌هایش می‌خواند، خطاب به «اوباما» نوشته: «As-salamun Alaykum»، «سلام علیکم». او در خاتمه پس از «آرزوی بهروزی و سلامتی برای تمام ملت‌ها» نامه‌اش را با امضای «خادم ملت ایران؛ محمود احمدی‌نژاد» به پایان رسانده است.

اما در بین «As-salamun Alaykum» تا «خادم ملت ایران»، از رویکرد «اوباما» انتقاد و البته به او نصیحت هم کرده است. این فعال سیاسی در نامه‌اش نوشته شما با شعار تغییر آمدید و گفتید که مصمم هستید سیاست‌ها و رفتارهای چند دهه قبل آمریکا را اصلاح کنید. احمدی‌نژاد از «اعلام علنی و همچنین کتبی» اوباما برای «اصلاح روابط با ملت ایران و جبران حدود ٦٠ سال اجحافات و مظالم رفته توسط دولت‌های متعدد آمریکا علیه ملت ایران» برای او نوشته و از اینکه «جامه عمل نپوشیدند» ابراز «تأسف» کرده است.

فرار به جلو  داخلی در نامه خارجی

او در ادامه به بلوکه‌شدن حدود دو میلیارد دلار اموال ایران در آمریکا اشاره کرده است و نوشته «ملت ایران انتظار دارد، این مورد خاص که تماما و مشخصا در دوره حکومت جناب‌عالی و آن هم در اواخر دوره ریاست شما و برخلاف تمام موازین و قواعد حقوقی بین‌المللی اتفاق افتاده است، توسط جناب‌عالی و به سرعت مرتفع شده، حق ملت ایران استیفا گردد، منابع به‌طور کامل مسترد و خسارات وارده نیز جبران شود».

این فعال سیاسی در ادامه نوشته «گرچه ملت ایران، کلیه حقوق پایمال‌شده خود را بازپس خواهد گرفت؛ اما این‌جانب مشفقانه به شما نصیحت می‌کنم که اجازه ندهید این لکه ننگ و نقطه تاریک و حادثه تلخ به نام شما در تاریخ روابط یک‌سویه و غیرعادلانه دو کشور ثبت گردد و بی‌اعتمادی تاریخی تعمیق یابد».

در آخر هم احمدی‌نژاد نگران نوع نگاه و برداشت «اوباما» از نامه‌اش شده و خطاب به او نوشته نامه‌ام جنبه سیاسی ندارد و فقط «از منظر حقوق انسانی و در دفاع از حق مسلم ملت» است! او توصیه‌ای هم به «اوباما» کرده که اگر با نگاه سیاسی آن را مطالعه کرد، ضروری است «یک بار دیگر و صرفا از منظر نگارنده آن را مرور» کند. او در این نامه از تاریخ ١٨ تیر ٩٣ به‌عنوان تاریخ صدور حکم مصادره اموال ایران نام برده است؛ اما شاید اطلاعات اشتباه به او داده باشند؛ چراکه این تاریخ، زمان صدور حکم تجدید نظر بوده و تاریخ صدور حکم اصلی در دادگاه فدرال نیویورک، سال ٨٧ بوده و سال ٩١ هم حکم تأیید شده است. احمدی‌نژاد شاید خودش هم بداند که این نامه بازخورد و تأثیری در تصمیم دادگاه ندارد و تأثیری بر روابط ایران و آمریکا نخواهد داشت؛ اما او در این نامه سعی کرده درباره بلوکه‌شدن اموال ایران آدرس اشتباه بدهد و علاوه بر شانه‌خالی‌کردن از بار مسئولیت دولتش درباره بلوکه‌شدن اموال، فرصتی داشته باشد تا خودش را به‌عنوان مدافع حقوق ایران مطرح کند. ماجرای دو میلیارد دلار از این قرار است که در زمانی که دولت آمریکا رفتار خصمانه‌اش با ایران را در سال‌های میانی دهه ٨٠ خورشیدی تشدید می‌کرد، دولت احمدی‌نژاد از انتقال سرمایه‌های ایران در خارج از کشور امتناع کرد و باعث شد حدود دو میلیارد دلار گرفتار حکم آمریکایی‌ها شود. طبق گزارش دولت، سال ١٣٨٦ ایران به پرداخت دومیلیاردو ٦٠٠ میلیون دلار غرامت محکوم شد و سال ١٣٨٧ حکم مصادره اوراق قرضه ایران از سوی دادگاه فدرال نیویورک صادر شد. «عباس عراقچی»، معاون حقوقی وزارت خارجه، با انتقاد از برخی بی‌توجهی‌ها به هشدارها درباره امکان مصادره اموال ایران، گفته بود اشتباه بدتر این بود که آن زمان برای دادگاه وکیل گرفته شد و این به معنی پذیرفتن مشروعیت محاکم قضائی آمریکا بود. اکنون پس از تأیید این حکم، منتقدان دولت سعی می‌کنند آن را حاصل «برجام» بدانند و بهانه‌ای برای حمله به دولت داشته باشند.

احمدی‌نژاد که در زمان ریاستش بر دولت، نامه می‌نوشت و جوابی نمی‌گرفت، این‌بار معلوم نیست با چه امیدی نامه را نوشته است؛ اصلا نامه به مقصد برسد یا ...! اما این‌گونه نامه‌های بی‌جواب احمدی‌نژاد، سابقه‌ای طولانی دارد؛ او یا هرکدام از مشاورانش که دستشان به نوشتن آشناست؛ دست‌شان از بس که نوشتند، خسته نشده، چراکه این نوشتن‌ها از سال ٨٥ شروع شده و همچنان ادامه دارد.

١٨ صفحه نامه

سال ١٣٨٥ زمانی که پرونده هسته‌ای ایران در شورای امنیت سازمان ملل بود و «قطع‌نامه‌دان» شورای امنیت در حال کار بود، نامه‌ای خطاب به «جورج بوش»، رئیس‌جمهور وقت آمریکا نوشت.

١٨ اردیبهشت ١٣٨٥، «احمدی‌نژاد» پیش از سفر به اندونزی از ارسال نامه‌اش به «بوش» خبر داد و گفت: «ادب اسلامی اقتضا می‌كند كه ابتدابه‌ساكن متن را منتشر نكنیم و منتظر هستیم ببینیم عكس‌العمل مخاطب نامه ما چگونه است آن وقت تصمیم‌گیری خواهیم كرد».

سرانجام ١٩ اردیبهشت نامه ١٨صفحه‌ای «احمدی‌نژاد» منتشر شد. در متن این نامه او از حمله آمریکا و نیروهای ائتلاف به عراق و افغانستان به‌شدت انتقاد کرده بود. سپس «بوش» را به سبب تأمین‌نکردن امنیت شهروندان آمریکایی در واقعه ١١ سپتامبر سرزنش کرد. او در قسمت‌های پایانی نامه‌اش به ذکر آیه و حدیث از قرآن و ائمه(ع) پرداخت و آخرین نصیحتش در این نامه را خطاب به «بوش» نوشت: «آقای رئیس‌جمهور ما چه بخواهیم و چه نخواهیم، جهان به سمت خداپرستی و عدالت به پیش می‌رود و اراده خدا بر همه‌چیز غلبه خواهد کرد». او نامه‌اش را هم با جمله «والسلام علی من اتبع الهدی» پایان داد.

این نامه واکنش‌های زیادی را در پی داشت؛ واکنش‌هایی در داخل و خارج. «کاندولیزا رایس»، وزیر خارجه وقت آمریکا و سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا و سخنگوی «جورج بوش» این نامه را «متنی فلسفی» دانستند که حاوی هیچ پیام تازه‌ یا پیشنهاد جدیدی برای راهگشایی در مناقشه هسته‌ای ایران یا موضوعات دیگر نبود.

اما در واکنشی داخلی، آیت‌الله «احمد جنتی» دبیر شورای نگهبان، در خطبه‌های نماز جمعه اين نامه را فوق‌العاده دانست و گفت: «به نظر من اين الهام است. خداوند به مردم و اين مملكت عنايت دارد و ما بايد قدر اين عنايت را بدانيم. خداوند به شهدا، حزب‌اللهي‌ها، بچه‌بسيجي‌ها، روحانيت و متدينان اين جامعه عنايت دارد». او این نامه را ادامه نامه امام خمینی(ره) به گورباچف ارزیابی کرد و ادامه داد: «اين نامه واقعا نامه‌ عجيب و غريبي است. به نظر من بايد اين نامه را بچه‌ها همه بخوانند، در مدارس و دانشگاه‌ها خوانده شود، صداوسيما مكرر بخواند و در آينده نيز در كتاب‌هاي درسي قرار داده شود».

نامه به مردم آمریکا

در شهریور ماه همان سال، او بار دیگر اقدام به یک حرکت جدید کرد و نامه‌ای انتقادی- نصیحتی خطاب به «مردم آمریکا» نوشت. او پیش از آن، خبر از این اقدامش داده بود و این حرکت را در پاسخ به تقاضای مردم آمریکا دانسته بود: «بسیاری از مردم آمریكا از من تقاضا كرده بودند كه با آنها صحبت كنم و دیدگاه‌های ملت ایران را تشریح كنم».

احمدی‌نژاد که از نوشتن نامه به رئیس‌جمهوری آمریکا واکنشی دریافت نکرد، به مردم آمریکا نامه نوشت. او در این نامه به تجلیل از مردم آمریکا پرداخت و آنها را «مردم شریف آمریکا» خطاب کرد و گفت: «هر دو ملت خداپرست، حقیقت‌جو و عدالت‌طلب و خواهان شرافت و عزت و کمال هستند». او در ادامه به مسئله موردعلاقه‌اش یعنی «سرزنش و مذمت اسرائیل» پرداخت. احمدی‌نژاد سپس به مسائل داخلی آمریکا نیز پرداخت و گفت: «شما راضی نیستید که سالانه ده‌ها میلیارد دلار از خزانه کشورتان صرف لشکرکشی شود». او همچنین از «محدودشدن آزادی‌های مدنی» در آمریکا به بهانه «مبارزه با تروریسم» سخن گفت. احمدی‌نژاد همچنین در پایان از مقامات آمریکا خواست که به راه انبیای الهی بیایند و «توبه» کنند. احمدی‌نژاد آذر ماه ١٣٨٥، در گفت‌وگو با «تایمز» اشاره‌ای به نامه‌اش داشت: «دولت آمریكا باید به فكر مردم خودشان باشند. آنها می‌توانند برای مردمشان مفید باشند، بدون اینكه به دیگران آسیب برسانند، یا بدون اینكه حقوق دیگران را پایمال كنند. فكر می‌كنم باید راهش را یاد بگیرند. نامه‌ای كه من دادم، برای نشان‌دادن همین راه بود».

نامه به مادر آمریکایی

اواخر سال ١٣٨٥ سایت ریاست‌جمهوری متن نامه‌ای از «محمود احمدی‌نژاد» را خطاب به یک «مادر آمریکایی» منتشر کرد. این نامه در پاسخ به نامه یک مادر آمریکایی منتشر شده بود؛ نامه‌ای که بدون نام منتشر شده و در قسمتی از آن آمده بود: «به عنوان مادری که بوش پسرش را به‌زور به عراق برد و او را برای همیشه از من گرفت، برای شما نامه می‌نویسم... شاید شما ندانید اما بسیاری از مردم آمریکا از بوش دل خوشی ندارند و او را یک... می‌دانند. ما او را رئیس‌جمهور خود نمی‌دانیم؛ او با تقلب توانست وارد کاخ سفید شود و قانونی نیست». «احمدی‌نژاد» در ابتدای نامه‌اش به دلیل تأخیر در پاسخ، از این شهروند آمریکایی عذرخواهی کرد.
تبریک گفت؛ تبریک نگفتند

سال ١٣٨٧ که «احمدی‌نژاد» در برابر تمام سؤالات مربوط به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا سکوت می‌کرد، پس از پیروزی «باراک اوباما» در انتخـابات ریاست‌جـمهـوری آمریکا، در پیامی انتخاب اوباما را تبریک گفت. او با ارسال پیامی به رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا، ضمن تبریک این انتخاب، به او توصیه کرد که با استفاده از این فرصت، نام نیکی از خود بر جای بگذارد. سال ٨٨ هم پس از انتخابات ریاست‌جمهوری آن سال، «رابرت گیبز» سخنگوی وقت کاخ سفید در پاسخ به سؤال خبرنگاران مبنی بر نحوه برخورد دولت ایالات متحده آمریکا با ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد، گفت دولت او احمدی‌نژاد را رئیس‌جمهور منتخب می‌داند ولی برای او نامه تبریک ارسال نخواهد کرد.

٢٥ فروردین ٨٩ بود که سایت «عصر ایران» به نقل از «اسفندیار رحیم‌مشایی» رئیس دفتر «احمدی‌نژاد»، از ارسال نامه دوم رئیس دولت به همتای آمریکایی‌اش در اسفند سال گذشته خبر داد. او درباره محتوای این نامه گفت: «در اين نامه محمود احمدی‌نژاد سؤالاتی را درباره تلقي دولت آمريكا از ماجراي برج‌هاي دوقلو كه زمينه‌ساز حمله به عراق و افغانستان و حضور در منطقه شد، مطرح كرد. احمدی‌نژاد همچنین براساس ادعاهاي اوباما كه در جهت اصلاح سياست‌هاي قبلي مطرح شده بود، سؤالاتي را مطرح كرد». این نامه نیز مانند موارد مشابه بدون پاسخ باقی ماند تا سومین نامه علنی احمدی‌نژاد به رؤسای جمهوری آمریکا در کاخ سفید خاک بخورد.

انتقاد از جواب ندادن اوباما

سال ١٣٩٠ احمدی‌نژاد در مصاحبه با شبکه NBC آمریکا، به پیام‌های پیشینش به اوباما اشاره کرد؛ او سخنانی گفت از جنس سخناني که در نامه اخیرش نوشته بود: «من قبلا به آقای اوباما پیام دادم. من علاقه‌مند بودم كه ایشان بتواند هم در زندگی مردم آمریكا، هم در سیاست‌های بین‌المللی آمریكا تغییراتی ایجاد كند، ولی تغییرات قابل‌توجهی وجود ندارد».

سال ١٣٨٩ «احمدی‌نژاد» در مصاحبه‌اي با PBS آمريكا از بی‌پاسخ‌ماندن نامه‌هایش به «جورج بوش» و «باراک اوباما» رؤسای‌جمهوری آمریکا گلایه کرد و گفت: «من به آقای بوش پیام دادم. آقای بوش به جای اینكه پاسخ بدهد، توهین كرد. به آقای اوباما هم پیام دادم، اما پاسخی نیامد». در واکنش به پاسخ احمدی‌نژاد، خبرنگار PBS به او یادآوری کرد که «اوباما» پاسخ نامه را به مقام معظم رهبری ارسال کرده است. رئیس دولت در واکنش به این صحبت، گفت: «بالاخره من به ایشان پیام دادم. ایشان نبایستی برخورد سیاسی می‌كرد». او ادامه داد: «به رهبری یا به من پیام بدهند، در ایران فرقی نمی‌كند. شما می‌دانید و همه هم می‌دانند، وقتی من پیام می‌دهم پاسخش را به كس دیگری می‌دهند، این یك برخورد سیاسی است. ما از اینكه پاسخ پیام را به رهبری دادند، ناراحت نمی‌شویم، اما این برای حل مشكل نبوده است».

دیگر نامه‌های بی‌پاسخ

اما تنها نامه‌ها به مقصد آمریکا نبوده که احمدی‌نژاد پاسخی در برابر آنها دریافت نکرده است؛ نامه‌های دیگری هم به «فرانسه» و «آلمان» فرستاد و آنها هم بی‌پاسخ ماندند.

گویا سال ١٣٨٥، اوج نامه‌نویسی‌های احمدی‌نژاد بود؛ او نامه‌هایی را به «ژاک شیراک» رئیس‌جمهوری وقت فرانسه، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان و «پاپ بندیک شانزدهم» رهبر کاتولیک‌های جهان نوشت که پاسخی به تهران نرسید.

او یک سال بعد نامه‌ای هم به نفر اول «کاخ الیزه» یعنی «نیکولا سارکوزی» نوشت که آن هم بی‌جواب ماند. آن زمان نشریه «لوموند» گزارش داد که به گفته منابع دیپلماتیک لحن نامه بسیار زننده و تهدیدهای علنی در محتوای آن بوده است. این نشریه مدعی شده بود که احمدی‌نژاد در این نامه سارکوزی را «فردی جوان و بی‌تجربه» خطاب کرده و توصیه‌هایی به او کرده و از او خواسته است روابط دو کشور را از بین نبرد. اما ثمره‌هاشمی، مشاور ارشد رئیس‌جمهور، خبر لوموند درباره محتوای نامه احمدی‌نژاد به سارکوزی را تحریف‌شده دانست و گفت: «در این نامه با اشاره به سوابق روابط ایران و فرانسه و تشریح وضعیت موجود، به افق آینده روابط دو کشور نیز اشاره شده است». هرچند ثمره‌هاشمی ادعای لوموند را رد کرد، اما چنین ادبیاتی از احمدی‌نژاد دور از ذهن نبوده؛ او سال ٨٩ در جریان سفر استانی به آذربایجان غربی خطاب به «اوباما» گفته بود: «بدان که بزرگ‌تر و گردن‌کلفت‌تر از تو هم نتوانسته‌اند هیچ غلطی کنند، تو که جای خود داری... اوباما باید صبر کند تا عرقش خشک شود و تجربه کسب کند. گنده‌تر از او در برابر ملت ایران نمی‌توانند غلطی کنند».

اما شاید در بین نامه‌نگاری‌های بی‌نتیجه احمدی‌نژاد، تنها به یک نامه‌اش به «پاپ بندیک شانزدهم» پاسخ داده شد. او چندین نامه را روانه واتیکان کرده بود؛ نامه‌هایی که توسط پیک‌های احمدی‌نژاد ارسال می‌شد و دو نفر از آنها سرنوشت خوبی پیدا نکردند؛ منوچهر متکی وزیر خارجه دولتش که سال ١٣٨٩ درحالی‌که برای مأموریت در سنگال به سر می‌برد، از کار برکنار شد. دیگری «محمدرضا رحیمی» معاون‌اول احمدی‌نژاد.

حالا سال ١٣٩٥ است و کمتر از یک سال مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری. احمدی‌نژاد نه رئیس دولت است و نه مقام رسمی دارد؛ آن‌طور که گفته می‌شود نهادهای ذی‌ربط (وزارت خارجه و شورای‌عالی امنیت ملی) در جریان ارسال نامه اخیر به «اوباما» نبوده‌اند؛ نامه‌ای که بیش از اینکه در مقصد بازتاب داشته باشد، خوراک داخلی دارد. از یک سو می‌توان آن را به تلاش نگارنده برای تطهیر خود در ماجرای بلوكه ‌شدن حدود دو میلیارد دلار تعبیر کرد. از سوی دیگر سفرهای شهر به شهر او مدت‌هاست که آغاز شده؛ سفرهایی که فعالان سیاسی آنها را با اهداف انتخاباتی می‌دانند و معتقدند «احمدی‌نژاد» آماده انتخابات خواهد شد؛ به قول محمدرضا باهنر: «هیچ‌کس باور نمی‌کند که سفرهای احمدی‌نژاد انتخاباتی نباشد»؛ باهنر همان کسی است که تأیید صلاحیت احمدی‌نژاد برای شهرداری تهران را از وزارت کشور دولت اصلاحات گرفت و گویا اشراف زیادی بر عملکرد او دارد.

منبع: شرق

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۸۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
9
63
باسمه تعالی

آقای احمدی نژاد در حال حاضر چکاره است که نامه می نویسد ودر متن نامه از کلمه " مردمم " استفاده می کند؟چرا مقامات رسمی جلوی اینگونه اقدامات او را نمی گیرند؟والسلام
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
این دولت بی عرضه که هیچ غلطی نمیکنه. باز این اونقدر بخار داشته که لااقل یه نامه بنویسه....
حسام
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
هدفش تیتر یک رسانه ها بود / کجای کارین بابا.. برا خودش
ناشناس
| - |
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
تو چکاره ای ؟!
سال 96 مشخص میشه که احمدی نژاد چکاره است و شما کجای کاری...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۰
فقط میخواد اسمش سر زبون باشه
یکی نیست بگه اخه مشنگ تو وقتی رئیس جمهور بودی کسی جوابت رو نمی داد چه برسه به حالا که دقیقا هیچی نیستی جز یه نفوذی اسرائیل
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۰
حداقل کسی پیدا شد که از حق ملت دفاع کانه. پس می خواستی مثل شما ها نامه بنویسه و خط بده آمریکا که چرا تحریم ها را بیشتر نمیکنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
7
42
این نامه فقط مصرف داخلی دارد راجع به چرایی نوشتن چنین نامه ای دو احتمال وجود اولا احمدی نژاد شاید متوجه گشایشی در استرداد این مبلغ از امریکا توسط دولت روحانی شده و خواسته از کار ناکرده سهمی دست و پا کند دوم اینکه پس از انتخابات اخیر مجلس به این جمع بندی رسیده که در سطح ملی گرایش غالب کاهش تنشها میان ایران و امریکاست لذا او نیز خواسته برای خود یا فرد مورد حمایت خود سهمی از آراء عمومی بگیرد این نامه نشان داد دلواپسان در مبارزه با امریکا به نفاق داخلی روی آورده اند این نامه نشان داد روحانی و ظریف سیاست خارجی ایران را درست جهت گذاری کرده اند در هر صورت این نامه به احتمال قریب به یقین بازهم بی پاسخ خواهد ماند تا دلواپسان یک بار دیگر وزن خود را بدانند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۰
احسنت
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۰
احمدی نژاد با انتشار این نامه ، با هوشمندی فوق العاده خود پیش دستی کرد و به امریکا و دولت رودست زد. ...............
يك بسيجي
| - |
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۱
نوشته رودست زد
خط اخر نامه ايشون دقيقا برعكس نوشته شده؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۳
هوشمندی فوق العاده ؟؟ خخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
5
52
ای محمود
باز خودتو لوس کردی؟
خوب روحانی و ظریف به اندازه کافی فشار ایمیلی به طرف آمریکایی می آوردن تا پولامونو امروز فردا پس بدن
واقعا تو چکاره ای توی مملکت که نامه مینویسی
تابلوی برای انتخابات دندون تیز کردی
بیچاره مردم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
فشار ایمیلی!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۰
مگه با فشار ایمیلی میشه پول گرفت بابا
آنیتا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۰
آخی... اذیتش نکنید...گناه داره... خوب میشه ایشااله!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
4
32
احمدی نژاد اگر مستقیما مزدور آمریکا نباشد ، بلاشک دست پروده نفوذیهای دشمن هست . احمدی نژاد در ۸ سال حکومت سراپا فساد ، همه اهداف سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی آمریکا را در ایران دنبال نمود . این نامه ، عذربدتر از گناه است .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۰
به خدا دقیقا همینه که گفتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
5
47
احمدی نژاد اگر مستقیما ... آمریکا نباشد ، بلاشک دست پروده نفوذیهای دشمن هست . احمدی نژاد در ۸ سال حکومت سراپا فساد ، همه اهداف سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی آمریکا را در ایران دنبال نمود . این نامه ، عذربدتر از گناه است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
7
56
خرابی های 8 ساله با این نامه نگاری ها درست نمی شود
محمد جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
4
27
آقای احمدی نژاد چه جوابی داری در قیامت به مردم بدهی. در دوران زمامداریت به مردم و کشور ضربات جبران ناپذیری وارد کردی.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۰
فقط احمدی نژاد نیست
بعضی ها نظرشون به نظر این آقا نزدیک بود و الان انگار نه انگار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
2
10
ای محمود
باز خودتو لوس کردی؟
خوب روحانی و ظریف به اندازه کافی فشار ایمیلی به طرف آمریکایی می آوردن تا پولامونو امروز فردا پس بدن
واقعا تو چکاره ای توی مملکت که نامه مینویسی
تابلوی برای انتخابات دندون تیز کردی
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
24
5
فعال سیاسی؟؟؟!؟؟!؟؟!؟؟ به کسی که 8 سال رئیس جمهور مملکت بوده و الان توی مجمع تشخیص مصلحت نظامه میگید فعال سیاسی و یه فرد عادی؟؟؟!؟!؟؟!
یعنی کینه و غرض از سر تا پای این سایت می باره...
البته اصلاح طلبا اکثر قریب به یقینشون همینجورین...
به هیچ وجه تحمل نظر مخالف رو ندارن و همیشه هرچی اونا میگن درسته و حقیقته.....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۰
جوجه فوکولی
اگه به این باشه رئیس دولت اصلاحات که یک چهره بین المللیه و اصلا با احمدی نژاد قابل مقایسه نیست پس چرا ایشون این کار رو نمی کنن!!!! چون میدونن دخالت در کار دولت صحیح نیست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۰
زمانیکه روزنامه های اصلاح طلب رو فله ای بستید شماها تحمل حرف مخالف رو داشتید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
35
4
ای بی چشم روها ببینید چقدر این فرد چقدر رفتار نجیبانه ای دارد .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۰
برو بابا
اهورا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۰
معنای نجابت رو هم فهمیدیم!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۱
نجیبانه نه بگو عجیبانه. هر چند که هیچ کاری از این آقا برامون عجیب نیست.
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
2
27
آقای احمدی نژاد نامه شما به رییس جمهوری آمریکادر حد یک شهروند معمولی می توان عنوان کرد چرا که شما دراین کشور 4سال پیش به عنوان رییس جمهور می توانست از پولهای بلوک حرف بزنید نه الان پس بنابراین شما در حد واندازه یک شهروند ایرانی می تونید نامه به هر کسی در هر کجای دنیا ارسال کنید آقای احمدی نژاد این یعنی فرار به جلو.... آقای احمدی نژاد از فسادهای میلیادری چه خبر از رحیمی معاون اولتان چه خبر از تحریم کاغذی پارهای بیش نیست چه خبر تا یادم نرفته از هاله نور اثر ندارد آقای احمدی نژاد از خرابی هایی که از 8سال در ایران جا گذاشتی چه خبر از دانشمند فیزیک هستی که قهرمان خطاب کردی که اخیرا اعدام شد چه خبر آقای احمدی نژاد از کجا بیگم آقای احمدی نژاد حنای شما در بین مردم دیگر رنگ نداره آقای احمدی نژاد واقعا تصمیم داره که در انتخابات 96چی بگی به مردم چه دروغگوهای داری دوباره سر مردم کلاه بزاری در انتخابات 96مردم بهتر از من وشما متواند به کی رای بدهند پس بنشین در نارمک در خانه ات وبه تاریخ ببپوند
تقی ملا محمدحسین
|
-
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
28
3
احمدی نژاد مرد بود ،شجاع بود،جلو امریکا ایستاد.
پاسخ ها
مریم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۰
اگه این مرده پس نامرد کیه ؟!!!!!
ناصر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۴
خوب معلومه ؛‌مريم خانم نامرده ديگه!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
0
10
بعضي مكاتبات مثل دفاع بد است؛ يعني به طرف مقابل تلويحا مي گويد اين پول اگر برگشت داده شود مورد استفاده تندرو ها قرار خواهد گرفت. مثل بعضي سنگ اندازي ها در قبال قراردادهاي نفتي كه عينا به مصلحت كشور و ملت است ولي دلواپسان اجازه نمي دهند
اريان
|
United States
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
3
22
اولا الان تو چكاره هستى نامه مينويسى دوما همه بدبختى ها از زمان تو شروع شد من نميدونم تو چرا دست از سر اين مردم بدبخت بر نميدارى نه اون قيافت به اين حرفها ميخوره نه شخصيت دارى اون زمانى كه كاره بودى هيچ كس ادم حسابت نميكردً فقط يك چيز دارى اون هم پررويى.
مازيار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
2
20
اينجانب ضمن تشكر از آقاي دكتر احمدي نژاد كه به عنوان يك شهروند عادي(و دلسوز) از پرزيدنت اوباما خواسته اند اموال مردم ايران را پس دهد ، در عين حال به عنوان يك شهروند عادي از ايشان مي خواهم كه از اعوانه و انصاره (امثال بابك ها و رستم اف ها و رحيمي ها و خاوريها و ....)كه طي هشت سال دولت ايشان دارائي و اموال مردم ايران را چپاول كردند نيز درخواست مشابهي صادر فرمايند.
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
3
12
اقای احمدی تودومیلیاردپول این مردم رادادی که شایداوباما گوچه چشمی نگاهت کندولی دریغ ازیک نگاه نگهبان کاخ سفیدحالانامه نگاری می کنی توانزمان که می گفتندرئیس یک مملکت بودی نامه ات بها نداشت امروزبهادارداما همه می دانندهدفت چیست اولاپیش خودت فکرکرده ای شایدپول بلوکه شده ازادشودتبلیغات راه بیندازی که نامه من باعث شددوما بوی انتخابات به دماغت خورده اینباربااین شگردمی خواهی عده ای ساده لوح رافریب دهی اما بدان ........
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
4
13
وزیر خارجه کشور هم چنین آزادی را ندارد که به اوباما نامه بنویسد کاش حداقل قوه قضاییه به این از خودراضی حداقل یک تذکر بدهد که بدلیل دخالت بیجا در امور کشورکه در واقع توهین به همه مسولین کشور تلقی میشود و جرمش خیلی بیشتر از یک تذ کر است ولی متاسفانه همان تذکر کوچک هم بعید است که این رییس‌جمهور خودشیفته اسبق بگیرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
ایشان پشتشان گرم است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
وزیر خارجه ازادی دست دادن با اوباما را چطور داره
ازادی نداره یه نامه بده حقوق دزدیده شده ملت را جویا بشه؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۰
بی سواد عزیز
خواهش میکنم برای احترام گذاشتن خودت به خودت یکم تفکر کن تا هیچ پوپولیستی نتونه تو رو به بردگی بگیره
اخه نامه یه شخص عادی منفور چه ارزشی داره؟؟!
توروخدا یکم از تاریخ عبرت بگیرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
3
14
آخه تو کیی چیی وکی هستی که نامه مینویسی یقین دارم که نامه ات سربسته معدوم شده درهمان سفارت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
3
14
محمود مگه بچه دبستانى هستى كه با وجود اين كه هيچكاره هستى نامه نگارى ميكنى؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
17
2
هوش وذکاوت احمدی نژاد اچمزتون کرده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۰
ای خاک بر اون سر پووکت کنن که واقعا فکر کردی این محمود چیزی حالیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
16
2
حامیان روحانی از رودستی که از احمدی نژاد خوردن به هذیان گفتن افتادن
هوش وذکاوت احمدی نژاد اچمزتون کرده
پاسخ ها
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
ایشون نابغه پررو یی ...و بزرگی هستتند که ازاین لحاظ پدیده هستن!!!!!!!!1
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۱
یه اچمز یاد گرفتی حالا 40 تا کامنت بذار هی تکرار کن!
مهرداد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
بابا هوش بابا ذکاوت بابا آچمز بند کفشتیم پایین رو هم نگاه کن خخخخخخخخ
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
ایشون دو دوره اقتصاد رو آچمز کردن خبر نداری حالا می خواد خودشو برا دور بعدی آماده کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
1
4
مشایی جلوی بگیر دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
0
9
به همان امیدی که چهار نامه قبلی فرستاد و جوابی نگرفت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
2
9
مملکت صاحب ندارد ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۰
نخیر
...............
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
22
4
احمدی نژاد می آید و او در قلب مستضعفین جا دارد . چقدر از آمدن احمدی نژاد واهمه دارید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
مردم از چپاول .دروغ .تورم سرسام اور 40 درصدی .نادانی سیاسی .توهم و..........جدا واهمه دارد.
علی معرف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
1
1
بنده طرفدار احمدی نژادم ولی باز دوباره انتخابات شد جار و جنجال شروع شد
با این کار میخواد بگه من انقلابی ام و ضد امریکاهستم تا شورای نگهبان صلاحیتشو تایید کنه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
برو خودتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
0
5
احمدی نژاد! توچرا رفتی توافسابد!؟
ناشناس
|
United States
|
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
0
9
این یارو بقول آقای مطهری حتما چیزی داره که پشتش به اون گرمه وهر کاری میکنه وحتی در دادگاه با گردن کلفتی حاضر نمیشه و همه قوانین نظام را به هیچ میگیره و با آن همه فساد در دولتش از رو نمیره والا جرم این فرد هزار بار از خاوری و بابک خان زنجانی ومعاون( بدبختش در این آخر عمری که فریب مقام راخورد) رحیمی بیشتر است و دریغ از کمترین برخورد...... متاسفانه نا امیدی وافسردگی ملت نتیجه این تبعیض های نارواست ...اللهم عجل لولیک الفرج
ايراني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
0
10
محمود ترا سننه ، تو كجا خادم ملتي ، تو جيب ما را نزن خادمي پيش كش


آفتاب جان از اين بنده ي خدا هيچ چيز چاپ نكن بزار فراموش بشه بره پي كارش
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
2
11
ای کاش روانشناسان بالینی کشورمان تست شخصیت از ایشان می گرفتند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
1
11
در آن ٨ سال هر تاجى بلد بودى به سر اين مردم زدى. محمود جان ديگر بس است متشكريم!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
0
5
اولا نمی دانم بین اعدام شهرام امیری و این نامه ارتباطی وجود دارد یادخیر آیا این دو حادثه تصادفی بود یا در پشت آن اهدافی نهفته است
مرتضی شمس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
1
9
توچکاره مملکتی نامه نگاری میکنی................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۰
0
8
شورای نگهبان یک نوار مغز و یک ام. آر. ای از این فرد بگیرد همه مسائل روشن می شود .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۰
میخوان نوار مغز بگیرن ، مغزشو پیدا نمی کنند!
مهرداد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
ناشناس 10:24جوابت خیلی باحال بود
بهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۰
0
7
جواب اوباما به محمود احمدی نژاد:
محمود جان نصیحت مشفقانه شما را شنیدم به روی چشم حالا پول را نقدی بفرستم یا کارت به کارت کنم با حساب رحیمی؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
اوباما احمدی نژاد و آچمز نکنه صلوات
پرهام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۰
4
7
یکی نیست بگه اگه به فکر مردم بودی که نمیگفتی تحریم ها کاغذ پاره ای بیش نیست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۱
اشتباهی منفی دادم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۰
6
1
به این میگن بازی دو سر برد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۰
0
3
کسی که سیاست رابلدنيست انا"پردازید قواعد آنرا هم بداند.احمدی نژادساده ترین موضوعات علوم سیاسی اجتماعی و فرهنگی راهم نمیداند بازی کردن در زمین دشمن وبرای دشمن است.در هشت سال حکومت وی چنان خدمتی بارژيم صهیونیستی کرد که درطول حیات منحوس این رژیم هیچکس نکرد
شاهرخ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۱
0
3
این دومیلیارد پول حساب مردم ایران است نه دولت ایران اقای احمدی نژاد وقتی جواب نامه را نمیدن چرا هی پشت سرهم نامه می نویسی چرا ابرو ایران رو می بری که حالا بقیه ی دشمنان دور و برمون بگن بهشون اهمیت نمی دن این نامه شما شخصی حساب می شود چون در مقام رسمی نیستید شماباید اون 8سال سیاست بخرج می دادید وپس می گرفتید وحالا اون دو میلیارد هم پس بدن کجا بره بدیم دکل گم بشه بابک بزاریم بزگتر بشه و خرج انتخابات بشه هی کلنگ بخریم بیای هی بزنی وبمونه رو دست دولت بیاد بسازه وافتتاح کنه بری بر بیابون مسکن محبت بسازی مهر و ساختی تمام شد الان همه خانه دار شدن خوب باهاش چیکار می کنی اگر 2تومان را بدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟"!!!!!!!!!!!!! 
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۱
0
2
کاش همراه نامش نامه ی منم برده بود که اوباما حساب کنه فعلا سهم من رو از دو میلیار کم کنه بریزه بحسابم خیلی بدهکار و پسر م بیمار واحتیاج به پول عمل داره البته چند تا اپارتمان داشتیم فروختیم خرج کردیم ودیگه هیچی نداریم شب شام نداریم همش هم تقصیر این اقا احمدی نژاد هست !بیانامه ی من شماره حساب رو ببر بانامه ی بعدی
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۱
0
0
در جواب دوستی که متاسفانه احمدی نژاد شده ....
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۱
0
3
ضمنا آفتاب عزیز خواهشا از این احمدی نژاد چیزی نزار، حالمون به هم میخوره. هشت سال قیافه اش را به لطف صدا و سیما بیش از حد دیدیم و حرفای ... را شنیدیم کافیه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۱
0
4
وقتی بدنیا امده براساس معیارهای ... بوده
ايراني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۳
0
3
من دقيقا ميدونم چي تو سرش ميگذره:
ميدونين چرا اسم اموال بلوكه ايرانو آورده؟؟
اين آقا از اول با اون اسفنديار مشايي جيك تو جيك بود اونم كه جنگير بزرگ. جنگيرا ميگن هر نامه اي ميخواي به نتيجه برسه براي ما بيار ما با خط مخفي جني روش مطلب مينويسيم بعد به طرف كه برسه بي چون و چرا اجرا ميكنه.
اين يك نامه اونطوري درست كرده گفته يك كاري ميكنم اوباما پولا رو آزاد كنه اونوقت ملت دوباره عاشقم ميشن.
شايد باور نكنين ولي اينطور آدما دقيقا همينطورا.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۳
0
3
بااین هدف نامه نوشته که مابعدش بنشینیم وتحلیل های ابکی کنیم همه راسرکارگذاشته وبه ریش همه میخنده همین
رضا فیروزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۴
0
4
آقای احمدی نژاد با این نامه سر گشاده می خواهد هژمونی خودش رو در صحنه بین الملل حفظ کنه ..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
خخخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۴
0
3
این هاله نور را بینداز توی چشم اوباما شاید او هم هپروتی شود و پولهایی را که شما وقت دیدن هاله نور به او دادی، پس بدهد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
خخخخخخخخخخخ
شا ه رخ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۴
0
2
نامه براش نوشتم گذاشتمش رو سینه تا اوباما ببینه !!!!!حالا اوباما میگه :لطف زیاد کردی ازمن تویاد کردی نامه برام نوشتی دل منو شاد کردی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
خخخخخخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۵
1
4
در بحبوحه انتخابات دور دوم ریاست جمهوری احمدی نژاد یگ اگاه سیاسی سخت اعتقاد داشت احمدی نژاد مهره اسراییل و امریکاست و برای بار دوم هم رای میاره اونروز به این فکر خندیدم اما بعدا متوجه شدم بد بیراه نمیگه تمام کاراهای این مردک بنفع این دو کشور شد حتی حرف زدناش
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین