کد خبر: ۳۹۲۳۶۶
تاریخ انتشار : ۰۸ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۰
تعداد نظرات: ۴۰ نظر
شهرداری، باتطمیع سازمان‌ها، فساد را گسترش داد/تحقیق و تفحص از شهرداری تهران کلید خورد
موضوع اقدام شهرداری تهران در واگذاری چندهزارمیلیاردی املاک به بعضی مدیران ارشد شهری و برخی اعضای شورای شهر وارد مرحله جدیدی شده است تا جایی که دیروز بعضی نمایندگان مجلس شورای اسلامی از لزوم ورود این قوه به تحقیق و تفحص از شهرداری تهران سخن گفتند.
آفتاب‌‌نیوز :
 «قاسم میرزایی‌نیکو»، عضو کمیسیون شوراها در مجلس دیروز  از آغاز فعالیت گروهی از نمایندگان مجلس برای تحقیق و تفحص از شهرداری تهران خبر داد. او با اشاره به جمع‌‌آوری تعدادی امضا از نمایندگان مجلس برای به جریان افتادن تحقیق و تفحص از شهرداری تهران گفت: «درحال حاضر تذکرهای اولیه درباره ٣ محور مورد نظر نمایندگان خواستار انجام این تحقیق و تفحص به شهرداری تهران داده شده است و در ادامه قصد داریم با انجام مکاتبات لازم اطلاعات مورد نیاز را درباره تخلف‌های شهرداری تهران از سازمان بازرسی کل کشور دریافت کنیم.» 

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ عضو فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: «براین اساس درصورتی که این اطلاعات برای نمایندگان قانع‌کننده نباشد، استیضاح شهرداری تهران رسما کلید خواهد خورد. صدور مجوزها و پروانه‌های ساخت بی‌حساب و کتاب یکی از محورهای این تحقیق و تفحص است که در این راستا تنها در یک مورد برای ساخت‌وساز در زمینی پروانه و مجوز صادر شده و این درحالی است که این مسأله به روشنی در تناقض با قوانینی است که درباره جلوگیری از افزایش جمعیت پایتخت در دستور کار داریم.»

واگذاری خانه‌های‌نجومی/در شورا چه‌خبر است؟/شهردار آبروی‌خود را خرج چه‌چیزی می‌کند؟

میرزایی‌نیکو با اشاره به دیگر محورهای این تحقیق و تفحص گفت: «بحث انتصاب‌های ناصحیح در شهرداری تهران یکی دیگر از محورهای این تحقیق و تفحص است و علاوه بر آن موضوع واگذاری بی‌حساب و کتاب املاک به اعضای شورای شهر نیز از دیگر محورهای تحقیق و تفحص مجلس از شهرداری تهران است.»

براساس گزارش روزنامه شهروند؛ «محمود صادقی»، نماینده مردم تهران هم یکی دیگر از نمایندگانی بود که دیروز در صحن مجلس دراین‌باره واکنش نشان داد. وی گفت که شهرداری تهران، علاوه بر این‌که خود با فسادی سازمان‌یافته مواجه است، با تطمیع برخی سازمان‌ها و نهادها فساد را به مراکز دیگر کشور نیز کشیده است.

او در تذکر شفاهی خود با انتقاد از بی‌توجهی به بخشی از سازمان‌ها به لحاظ حسابرسی مالی ادامه داد: «گزارشی در روزهای گذشته درباره تخلفات گسترده شهرداری تهران، منتسب به سازمان بازرسی کل کشور منتشر شد که درحوزه‌ واگذاری املاک و پروژه‌های مشارکتی به بعضی افراد و شرکت‌ها مسأله‌‌دار بود. لذا دراین‌باره از مسئولان سازمان بازرسی می‌خواهم در مورد صحت و سقم این گزارش اعلام‌نظر کنند.»

علاوه‌ براین، درجلسه غیرعلنی دیروز شورای شهر هم بعضی اعضا، با افشای موارد تازه‌ای از این پرونده، خواهان شفاف‌سازی نهادهای نظارتی ازجمله سازمان بازرسی کل کشور در این زمینه شدند. دراین رابطه «محسن سرخو» رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران بعد از جلسه شورا با اشاره به این‌که اعضای شورای شهر باید اموالی را که با تخفیف و تسهیلات زیاد از شهرداری گرفته‌اند؛ پس بدهند، گفت: «برخی هم از این امکانات، با نام دوستان یا اعضای خانواده‌شان استفاده کرده‌اند.»

سرخو درباره گزارش سازمان بازرسی کشور مبنی بر تضییع حقوق عمومی معادل ۲هزارو۲۰۰‌میلیارد تومان در شهرداری تهران به شکل دادن تخفیف‌های کلان به افراد خاص ازجمله بعضی اعضای شورای شهر برای خرید خانه، زمین و ویلا گفت: «حتی اگر شهرداری مجوز این کار را داشته باشد، باز هم نباید این اقدام انجام می‌شد، زیرا این ماجرا هم مانند حقوق‌های نجومی است  که  عنوان شد؛ قانونی بوده، اما نباید پرداخت می‌شد.»

معامله‌گران نباید وارد شوراها شوند

در همین‌خصوص وزیر تعاون دولت اصلاحات بر اهمیت انتخاب شهردار تاکید کرد و گفت: شهردارها نباید افرادی باشند که وقتی پای کار می‌آیند اهل معامله باشند. 

علی صوفی در گفت‌وگو با ایلنا، گفت: شهردارها نباید افرادی باشند که وقتی پای کار می‌آیند اهل معامله باشند. افرادی که هویت داشته باشند، اهل معامله نیستند اینها ایجاب می‌کند که جلوی این ضررها را بگیریم در نتیجه این فایده را در این انسجام خواهیم دید.

او با اشاره به انتخابات شهردار و رای یکی از منتخبان اصلاح‌طلب عضو شورای شهر تهران به کاندیدای غیر اصلاح‌طلب رای داد نیز گفت: سهمیه‌بندی‌ها باعث عدول از هویت اصللاح‌طلبی می‌شود؛ چراکه هر حزبی سعی می‌کند از سهمیه خودش استفاده کند و افرادی را وارد کند که لزوما به اصول اصلاح‌طلبی پایبند نباشند.

آقای شهردار آبروی خود را برای رفاه مردم خرج کنید

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ خبرگزاری ایلنا همچنین در گزارش نوشته است: شهردار تهران در مقام دفاع از عملکرد خود این واگذاری‌ها را قانونی  خوانده و حتی اظهار می‌کند: «...اکنون نزدیک به ۳۰ هزار نفر در بیش از ۱۰۰ تعاونی شهرداری تهران ثبت نام کرده‌اند و کار آنها بر اساس مصوبات شورای شهر، مجلس شورای اسلامی و آئین‌نامه واگذاری مسکن که از سوی دولت ابلاغ شده‌است، انجام می‌شود. این قوانین به مجموعه شهرداری تهران اختیار داده است که در حوزه پروانه و املاک شهرداری تهران اقدام کرده و مشکل مسکن کارکنان خود را حل کند.»

شاید پر بیراه نباشد که بگوییم شهردار تهران با چنین بیانی اعضای شورای شهر را که سمت نظارت براین نهاد را عهده‌دارهستند؛ در ردیف کارکنان و کارگران خود دانسته و واگذاری زمین و مسکن به این افراد را نیز در ادامه حل مشکل مسکن کارکنان شهرداری تهران برشمرده است.

حال این سوال مطرح است که آیا شهرداری می‌تواند؛ اعضای شورا را که در اصل هفتم قانون اساسی از شوراها به عنوان ارکان تصمیم‌گیری کشور یاد شده است – با کارکنان و حقوق‌بگیران این نهاد یکی بداند. اگر چنین است؛ پس به چه علت این اعضا خود را نمایندگان مردم نامیده و با رای مستقیم شهروندان انتخاب می‌شوند و به چه علت شهردار توسط این افراد انتخاب می‌شود. مگر جز این است که اعضای شورای شهر ناظر و بالادست شهرداری تهران بوده و باید اقدامات این نهاد را رصد و بررسی کنند.

امروز این سوال به ذهن متبادر می‌شود که آیا شهردار تهران برای رفاه شهروندان تهران هم همچون کارمندان خود آبرو را به میان  می‌گذارد؟ آیا شرایط زندگی مردم تهران در این کلان‌شهر نیز برای مدیریت شهری اهمیت دارد؟ این روزها شهر تهران دیگر محل آرامش مردم شهر نیست و حتی نفس کشیدن هم در آن سخت شده است. آلودگی هوا از یک سو و وجود سفیدبالک‌ها از سوی دیگر زندگی و سلامت ساکنان این کلان شهر را به چالش کشیده است.اما این تنها معضل تهران نیست؛ فروش تراکم، ترافیک پرحجم، ساخت‌وسازهای غیرقانونی و غیرمجاز و کارشناسی نشده، از بین بردن باغات شهر، کاشت درختان نامتناسب با شرایط اقلیمی تهران، استخدام روزانه اراذل و اوباش برای برخورد خشونت‌آمیز با دستفروشان، عدم مناسب‌سازی معابر برای معلولان و حوادث تلخ شهری همچون نشست زمین در تقاطع خیابان کلهر ـ نواب و مرگ راننده لودر، مرگ ۲ کارگر زن در آتش سوزی تولیدی، قتل علی چراغی، سقوط ترن هوایی در پارک ارم، تا مرگ دردناک کودک ۵ ساله در پارک کوهسار منطقه ۱۵ تهران و... همه و همه نفس این شهر را بریده‌اند.

درباره تخلفات شهرداری هشدار داده بودیم

همچنین حسین معصوم، مشاور و نماینده تام‌الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای عالی حفظ حقوق بیت‌المال در خصوص تخلفات شهرداری تهران گفت: درباره مباحث شهرسازی و عملکرد و اتفاقات ناخوشایندی که در شهرداری‌ها برای اداره امور شهر می‌افتد، به کرات نگرانی‌مان را اعلام کردیم. روند تخریب پارک‌های تهران رو به تشدید است. شهرداری تهران اخیرا یکی از پارک های منطقه جردن را به برج‌سازان فروخته است. در منطقه سعادت آباد هم دیده شده است که دور بخشی از پارک‌ها دیوار کشی شده و ساخت و ساز در آن منطقه در حال انجام است. تعدادی از  پارک‌های تهران به دو نیم، تقسیم شدند که نیمی از آن به بساز  و بفروش‌ها فروخته شده و ساخت و ساز در حال انجام است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۴۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۸
1
54
آقا جان شما را بخدا این آقای قالیباف و کلیه اعضای تیم مدیریتیشون رو از شهرداری تهران حذف و عنان کار رو بدست خود بچه های تهران بسپارید!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۲
شهدا شرمنده ایم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۸
46
6
ترستان از قالیباف خیلی زننده است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۸
واقعا جای ترس داره ما نمیخواهیم دوباره به دوران احمدی نژاد برگردیم هیچ فرقی بین جلیلی قالیباف احمدی نژاد و امثالهم نیست
ما به شدت از اینها می ترسیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۹
مگه ترس هم داره؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۸
2
48
.... به آن كسي كه در طول 8 سال فساد را در مملكت نهادينه كرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۸
1
40
بالاخره دم خروس از جیب شهرداری بیرون زد .‌ در اینکه فسادی بوده و زوایای پنهان و آشکاری دارد ، شکی نیست اما معلوم نیست چرا برخی از دل شورای شهر و جاهای دیگر ابنقدر نگران برملا شدن فساد در شهرداری هستند .‌ یعنی همه اینها که از این فساد حمایت میکنند ، شریکنند ؟ بعید است اینها به این رقم ها راضی باشند . احتمالا این ۲۲۰۰ میلیارد تومان ، سرقله یخ فساد در شهرداری است . وای بروزی که همه چیز را همگان بفهمند .
پاسخ ها
شهرونده
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۹
همگان رو همه كس ميدانند. حتي قاليباف رو همگان خوب مي شناختن. اما متاسفانه چرخ مملكت بدست اين "همگان" نمي چرخه!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۸
0
30
بالاخره دم خروس از جیب شهرداری بیرون زد .‌
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۸
0
33
این حراست و بازرسی و ارگانهای سیانت از بیت المال که در اداره و ارگان هم کم نیرو ندارن چه کار میکنن؟کی به کار اینها رسیدگی میکنه مملکت رو این فاسدها که مثل بختک افتادن رو بیت المال و ریشه شون اینقدر بزرگ و قطور شده تبر هم نمیزنه حیف خون اون همه شهید که واسه عدالت اجتماعی خون دادن
پاسخ ها
هموطنه
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۹
خوابيدن، شايد هم خودشون رو به خواب زدن، شايد هم قسمتي از سرنخ دست خودشونه!
آمیز
|
United States
|
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۸
0
5
زین پس به جای شهرداری بگویید شهر خواری و به جای شهردار بگویید عامل ویرانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۸
0
3
قبل از انتخابات گوش شهروندان را پر مبکنند ، که خادمی و در خدمت همشهری افتخار وهیچ جیبی
برای صندلی شورا با هزینه از بزرگان معنوی شهر ندارند.

گرچه همین افتخار عضو شورا فواید معنوی و مادی حاشیه ای برخی از آنها فرصت می دانند.

مجمع محبوبان شهر حقالزحمه تخصصی شهر سازی و شهر نگهداری و ..... ندارند . فقط به عنوان محبوب معتمد دیده شده ، وبا شرط خدمت افتخاری مردم رای دادند.
در غیر اینصورت آلودگی وفساد رفتار مالی شهر را غیر قابل تحمل می کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۸
0
1
چرادر شهرداری از زمانی که فن آوری قادر به تشخیص عملیات اسنادی و صاحبان یک سانت زمین هم در تهران بود ، کامپیوتر های به آن گندگی آن روزها گم یا سرقت می شد .

آدم های که صادقانه صاحب چند متر زمین در تهران است ، خجالت می کشد بگوید مال من است ، چون متقابلا
برچسب زمین خواری حرام خواری رانت خواری می زنند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۸
0
5
بخور بخور خیلی بخور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۸
0
5
خبری نیست هر کسی از آقایون سهم خودش را از سفره می قاپد ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۸
0
3
قالیباف به درد شهرداری تهران نیخوره
میم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۸
0
3
خسته نباشی کاپیتان
شما هم قهرمانید
فکر کنم تمام تهران و حتی ایران را هم واگذار کنید، اتفاقی نمی افته و گازانبری حلش میکنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۸
0
4
حتما منطقی در کار بوده که برای مدیریت های انتخابی محدودیت زمانی گذاشته اند ایشان موفق شده اند که رکورد مقام شهرداری تهران را از بدو تولد بلدیه تا امروز را از آن خود کنند .
مسلم بدانید که اگر تخلفی هم صورت گرفته متعلق به سال های اخیر است که بعد از سال ها مدیریت شجاعت ها افزون میشود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۸
0
3
بعد از رسیدگی به حقوق های نجومی نوبت کشف و انهدام قدرت های نجومی است.به خاطر یکی دو واحد غیر مجاز شهرداری ورودی ساختمان 50واحدی را بلوک سیمانی گذاشته و میگه همینه که هست. وکلا و پزشکان ساختمان جایی نیست که نرفته باشن ولی انچه به جایی نرسد فریاد است.؟؟؟؟ای اقایان شورای شهر دقیقا کجایید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۸
0
6
نان قرض دادن به دوستان است
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۸
0
8
این آقا هیچ اطلاعی از مدیریت شهری نداشته و مدیران و تیمش ه هستند اینها بخاطر منافع مالی ول کن شهرداری تهران نیستند! از دستگاه. قضایی انتظار است. مثل دوره کرباسچی وارد رسیدگی شود!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۹
4
0
خانه های نجومی رو مطرح میکنید که چی رو نبینیم ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۹
0
8
موقع رياست جمهوري شهرداري زمينهاي چندين هزار متري به افراد سرشناس باج داد زمينهايي كه بايد فضاي سبز مي شد مثل زمين روبروي معاينه فني خودرو نيايش البته گود برداري شده ولي فعلا ساخت متوقف شدمنظقه 2 شهرداري تهران
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۹
0
12
غارتگر بیت المال در هر رنگی و لباسی فرق ندارد باید حساب پس بدهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۹
0
7
وقتيكه حمايت كنندگان قاليباف جناب قاضي پور باشد اول و آخرش را بخوان بدان كشور دست چه كساني مي چرخد
آنیتا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۹
0
7
دو روز دیگه اینم میگه سهمش رو از سفره انقلاب برداشته!
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۹
0
8
آبرویی نیست تا بخواد خرج بشه!
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۹
0
5
یک مورد از تخلفات شهرداری تهران،شخصی..........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۹
0
3
جالب اینجاست بجای اینکه قالیباف رو به احضار کنند سردبیر معماری نیوز که لیست واگذاری قالیباف رو افشا کرده احضار کردند!!!
کاظمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۹
0
4
واقعاً رابطه زیبایی است اعضاء شورا ، شهردار را انتخاب می کنند و شهردار بابت تشکر به آنها زمین و خانه می دهد !!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۹
0
3
در شمال شهر تهران در منطقه الهیه و خیابان فرشته کار از کار گذشته جهنمی خواهد شد معابر تنگ و برجهائیکه در کوچه های باریک در حال اتمام که هنوز مسکونی نشده اند .
مجوز هتل چندین طبقه هم داده اند . سئوال اینست آیا این تصمیم گیرندگان فکری به آینده هم میکنند . شورای شهر چه کاره است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۹
0
5
با سلام اقای قالیباف هر جا مسئولیت گرفت مانند نیروی انتظامی ، وقتی از اونجا اومد بیرون یک عده کثیری از نیروهای اونجا شدند رشوه بگیرهای قهار و درجه یک که خون مردم را توشیشه میکنند اون از وضعیت نیروی انتظامی وحالا برید ببینید تو مناطق شهرداری ها ونواحی شهرداری ها چه خبره ، اصلا کاری ندارند چیزی که میخواهی قانونی هست یا نه ، فقط کافیه پول را رو کنی و رشوه بدی سیع مشکلت حل میشه ، ایا ممکنه اقای قالیباف ازاین مسائل خبر نداشته باشه ، حاشا وکلا ، باور نمیکنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۹
0
4
نتیجه اینکه دزدند
سرهنگ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
0
2
بردند بغارت همه سیم و زر ایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
0
2
بچاب بچاب شده دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۳
0
0
چند صد هزار هزار بالاتر ببرد................................................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
0
1
بالاخره این شجاعت داشته انجام داده شما اگر هم میتونی انجام بده مگربده پست بالاتری بگیری ملت ماهم که حسود نیست همگی پشترفت کنیم دربخور بخور مال مملکت خودمان هست عقب افتاده وبدبخت آنهایی هستند که نمی تونند بخورند واستفاده کنند بخاطر همین پست بالاتری نمیگیرند.وسلام
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۷
0
0
عجب صبری خدا دارد .به قران قسم خدای خیلی مهربونی داریم .نگاه کنید خدا دارد مرتب به ما هشدار می دهد واین همه فاش شدن فسادها در ماههای اخیر نشان می دهد که خدا می خواهد باز هم فرصت توبه به بعضی ها بدهد ولی به خدا قسم اگر مجرمان به جای توبه به توجیه کار های خود بپردازند دراین حال دیگر باید خیلی از عاقبت اوضاع و خشم خدا بترسیم زیرا برطبق روایات اسلامی وای بر عاقبت جامعه ای که زشتی ها در ان جامعه عادی شود .به قول شاعر -لطف حق با تو مداراها کند -چون که از حد بگذرد رسوا کند.
ناشناس
|
-
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۸
0
0
فک نکنم دیگه بشه کاری کرد.....
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین