کد خبر: ۳۹۶۵۴۶
تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۳
«داود آزاد» پس از گذشت ۱۰ سال، در تهران کنسرت برگزار کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
کنسرت «داود آزاد» در پایان روزی که با ورود محمدرضا شجریان به ایران آغاز شده بود، در تالار وحدت برگزار شد.

در این برنامه، آزاد علاوه بر خواندن، به نواختن تنبور، عود و تار پرداخت و گروهی از نوازندگان با سازهای متعددی مانند قانون، نی، دف، تمبک، کمانچه، کوزه و قیچک او را همراهی کردند. هرچند در برخی قطعه‌ها، دو یا سه ساز اصلا به صدا درنمی‌آمدند و در یک قطعه نیز تعدادی از نوازندگان سازهای خود را زمین گذاشتند و با دست زدن، ریتم موسیقی را دنبال کردند. در چند قطعه نیز یک سماع‌گر در پشت گروه موسیقی به اجرای حرکات مخصوص می‌پرداخت.

داود آزاد بعد از ۱۰ سال به تهران رسید+تصاویر

به گزارش ایسنا، پیش از آغاز کنسرت، آزاد در سخنان کوتاهی توضیح داد که بعد از ۱۰ سال موفق شده در تهران کنسرتی اجرا کند و افزود: البته این‌طور نبود که نخواهیم در این ۱۰ سال کنسرتی داشته باشیم، اما مسائلی پیش آمد که این اتفاق نیفتاد. امیدوارم این کنسرت شروع خوبی برای برگزاری کنسرت‌های بعدی باشد.

او همچنین گفت: امشب مصادف با دو اتفاق خوب است؛ استاد شجریان به ایران وارد شدند که برای ایشان آرزوی سلامتی داریم و اتفاق دیگر تولد یکی از نوازندگان گروه ما، رابعه زند - نوازنده قانون - است.بخش نخست کنسرت با اجرای قطعه «بی‌نشان» آغاز شد و در ادامه، «هوالاول»، «عاشقی» و «شیدا شده‌ای» نواخته و خوانده شد.

در ادامه، قطعه «گتمه گتمه» به زبان آذری به اجرا درآمد و مخاطبانی که بیشتر صندلی‌های تالار وحدت را پر کرده بودند، از آن استقبال کردند. «آن دلبر من» پایان‌بخش قسمت نخست این کنسرت بود.

آزاد در آغاز بخش دوم این برنامه، با تشکر از مخاطبان به‌خاطر دادن انرژی مثبت به اعضای این گروه موسیقی، گفت: امیدوارم به حالی که دنبال آن هستید، رسیده باشید. هدف موسیقی ما، ایجاد آن حال به معنای خود لحظه‌ی حال و بریده شدن از گذشته و آینده است که ذهن ما همیشه درگیر آن است. اگر بتوانیم این حال را تجربه کنیم و با هستی یکی شویم، به هدف موسیقی رسیده‌ایم.

داود آزاد بعد از ۱۰ سال به تهران رسید+تصاویر

در این بخش نیز قطعات «عشق است»، «به ساقی در نگر»، «اثری نیست مرا» و دو قطعه فولکلور آذری «سن گلمز اولدون» و «امان آیرلیق» اجرا شد و با قطعات «صنما» و «آن خرابات» به پایان رسید.

داود آزاد در برخی قطعات از جمله قطعه «مشق نام لیلی» که به درخواست مخاطبان در پایان این کنسرت اجرا شد، از آن‌ها می‌خواست که اگر شعرها بلد هستند، با گروه همراهی کنند که این کار در قطعه پایانی با تکرار نام «لیلی» انجام شد.

رابعه زند (قانون)، جاوید ابراهیم‌پور (نی)، نبیل یوسف شریداوی (دف)، ساوش ولی‌پور (قیچک آلتو)، جعفر قاضی‌عسگر (تمبک)، بیتا قاسمی (قیچک باس)، علیرضا مقراضی (کمانچه)، محسن عبادتی (کمانچه) و امیرمحمد نیک‌منش (دف) نوازندگانی بودند که در این کنسرت داود آزاد را به‌عنوان آهنگساز و سرپرست گروه همراهی کردند. بهزاد حجیر نیز در این برنامه به سماع پرداخت.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x